İnstagram için Yaratıcı ve Benzersiz İsim Önerileri

May 12, 2024 | Sosyal Medya

Instagram “kullanıcı adı”, takipçilerle bağ kurmak için Instagram’da kullandığınız sizi tanıtıp farklılaştıracak kimliktir.

Instagram’da bir milyardan fazla aktif kullanıcı olduğu düşünüldüğünde akılda kalıcı bir işletme veya kullanıcı adı belirlemek gerçekten önemli.

Kullanıcı adınız size ve hesabınıza özeldir ve kişiliğinizi (ve kimliğinizi) takipçilere gösterir.

Bu işe çok da önem vermeyen çoğu insan kendi veya şirket adının yahut Instagram’da yoğunlaşacakları şeylerin bir varyasyonunu kullanır, misal kedidostu1979.

Instagram’da profilinizi oluşturduğunuz esnada, hizmet muhtemelen hemen bir kullanıcı adı bulmanızı ister. Zaten bir Instagram adınız varsa endişelenmeyin, memnun değilsiniz – ki bu isme bağlı değilsiniz. Nasıl değiştireceğinizi yazının sonlarına doğru göstereceğim.

Bir telefon numarasına veya web sitesi URL’sine benzeyen Instagram tanıtıcısı yani ismi, Instagram profilinize bir bağlantıdır. Elinde tutan tek kişi de sensin. Birileri sizi bulmak ve takip etmek isterse, Instagram’ın arama çubuğuna kullanıcı adınızı yazabilir.

Takipçi sayınızı artırma amaçlı çalışmalar planlıyorsanız, akılda kalıcı, paylaşılabilir bir isme ihtiyacınız var. Doğru Instagram tanıtıcısı, müşterilerin sizi Instagram’da takip etmesine yardımcı olur keza marka bilinirliğini artırmaya da yardımcı olabilir.

Örneğin, tanıtıcınız işletme adınız ise, Instagram’daki takipçileriniz sizi çevrimiçi olarak başka bir yerde nasıl izleyeceklerini anında bilecektir.

Marka bilinirliğini artıracak iyi bir isim ister kişi ister kurum olun sizi farklılaştırır ve tanımlar. İçeriklerinizin bulunmasını kolaylaştırır. Kim olduğunuz ve neler yaptığınız hakkında bilgiler verir. İnsanların ağızdan ağza pazarlama için sizden @bahsetmesine yardımcı olacağı bilgisini de eklemek gerek.

En İyi İnstagram Kullanıcı Adı Nasıl Seçilir?

İyi bir Instagram tanıtıcısı veya ismi, dijital markanızın önemli bir bileşenidir. Henüz başlamadıysanız kendinize ne tür bir Instagram hesabı planladığınızı nasıl bir yol haritası belirlediğinizi sorun.

İş: Öyleyse, şirketinizin adı genellikle Instagram adınız olarak en anlamlı olanıdır. Bu, müşterilerinize hesabınızın resmi olduğunu gösterecek ve tanınırlığı artıracaktır.

Kişisel bir marka oluşturuyorsanız, Instagram tanıtıcınız olarak kendi adınızı kullanın. @dmmturkey gibi kısaltılmış sürümleri de düşünebilirsiniz. Bir URL veya işletme adı gibi, bir Instagram adının da akılda kalıcı olması için basit ve kısa olması gerekir. Eğer @dmmturkey alınmış olsaydı @dmmturkeycom’u düşünebilirdik.

30 karaktere kadar genişleme imkanımız olsa da unutmayın; instagram kullanıcı adı ne kadar uzun olursa, yanlış yazmak veya unutmak da o denli kolay olur.

Mecbur kalmadıkça sayı ve fazladan karakter eklemeyin. Karmaşık yazımlardan kaçının. Alt çizgi veya tire kullanmaktan kaçının. Takipçileriniz onları nereye yerleştireceklerini unutabilir.

Anahtar kelimeleri kullanmayı deneyin! Örneğin, sevimli köpek yavrularının resimlerini paylaşıyorsanız, @CuteDogs gibi bir Instagram tanıtıcısına sahip olmak mantıklıdır.

Instagram adınızı unutulmaz kılmak, yalnızca işleri basit tutmakla ilgili değildir. Basit bir kullanıcı adı takipçilerinizin hatırlaması için elbette daha kolay olacaktır, ancak mümkünse biraz gerilla taktikler ile ilerlemeye değer. Sadece tek harfin yerini değiştirerek aradığınız instagram kullanıcı adına sahip olabilirsiniz. G yerine Q kullanarak gorkem yerine qorkem yazabilirsiniz.

Marka kimliğinizin her platformda aynı kalmasını sağlayın. İnstagram’da kullanıcı adınız @medyabudur ise farklı sosyal medya müsaitliklerini de kontrol edin. Markanın İnstagram’da farklı Facebook’da farklı kullanıcı adı ile ilerlemesi amatör bir görüntü oluşturacaktır.

Bu arada kendinizi kısıtlamayın. Ayakkabı satan bir işletme kurduysanız, business_shoes adını kullanmak ilk etapya cazip gelebilir ancak daha sonra başka ürünler satmaya karar verirseniz bu pek bir anlam ifade etmeyecektir.

İnstagram İsim Önerileri için Yardımcı Araçlar

SpinXO; Instagram adları, diğer kullanıcı adları, oyuncu etiketleri ve YouTube adları oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sadece adınızı veya takma adınızı, hobilerinizi, sevdiğiniz şeyleri ve sizin için önemli kelimeleri girin.

Yeterli gelmediyse; WeShare, Lingojam, Jimpix, IUG’a da bir göz atın derim. Bu arada ister kişisel ister kurumsal İnstagram isim önerileri konusunda profesyonel destek almak isterseniz [email protected] e-posta adresimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İnstagram İsminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Kullanıcı adınızdan sıkıldıysanız veya hoşlanmıyorsanız, değiştirmek basittir.

Herhangi bir şey yapmadan evvel kayıp yaşamamak adına kullanıcı adınızı değiştireceğinizi takipçilerinize bildirdiğinizden emin olun. Yeni adınıza geçmeden önce bu belirlenen adla bir hesap oluşturarak eski kullanıcı adınızı korumaya değer mi bir düşünün. Eski kullanıcı adınızı korumak, başkalarının onu almasını ve başarınızdan yararlanmaya çalışmasını engeller.

Kullanıcı adınızı değiştirmek için Instagram.com’a gidin veya uygulamaya giriş yapın ve profilinize (profil) dokunun. Profili düzenle adımı üzerinden bulabileceğiniz “kullanıcı adı” bölümünde, mevcut kullanıcı adınızı kaldırabilir ve yeni bir tane ekleyebilirsiniz.

Seçtiğiniz adın daha önce alınmadığından emin olun. Kullanıcı adınızı değiştirme işlemi esnasında bir hata yaparsanız, 14 güne kadar eski kullanıcı adınıza da dönebilirsiniz.

Instagram onaylı rozetiniz varsa ve bunun için endişeleniyorsanız, Instagram Yardım ekibiyle iletişime geçebilir ve onlara yeni bir adınız olduğunu bildirebilirsiniz.

Instagram kullanıcı adınızı değiştirmek, tüm takipçilerinizi ve paylaşımlarınızı hesabınızdan otomatik olarak kaldırmaz ancak dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var.

Önceki kullanıcı adınıza verilen @Mentions artık çalışmayacaktır, bu nedenle Influencer’larla çalışmalar yaptıysanız gönderilerini güncellemelerini istemeniz gerekebilir.

Kullanıcı adınız Instagram URL’nize dahildir. Instagram profilinize web’de başka bir yerden bağlanıyorsanız, bu URL’yi yeni kullanıcı adınızla güncellemeniz gerekir.

E-posta hesaplarınızda veya web sitenizde herhangi bir sosyal medya düğmesi varsa, bunların nereye bağlanması gerektiği bilgisini tekrar düzenlemeniz gerekir.

İlk günden doğru adı seçmek ve hedef kitleniz üzerinde doğru etkiye sahip olduğundan emin olmak önemlidir. Kullanıcı adınızı değiştirmeye karar verirseniz, müşterilerinize veya takipçilerinize adınızı önceden güncelleyeceğinizi bildirdiğinizden emin olun.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz