ETKİNLİK HİZMETLERİ

SMS Pazarlama Hizmetleri ile Satışlarınızı Artırın

Dijital pazarlama stratejilerinize entegre SMS pazarlama süreçleri.

Teklif almak için formu doldurabilirsin:

B2B Satış Stratejileri ile Markanızı Büyütün

SMS pazarlama, geniş kitlelere SMS göndermeyi temel alan popüler bir stratejidir. SMS pazarlaması her türlü işletme için verimlidir zira kısa sürede hedefe ulaşılmasına yardımcı olur.

En etkili iletişim araçlarından biri olan SMS (kısa mesaj) ile kampanyalarınızı toplu bir halde duyurabilirsiniz. DMM Turkey’nin zengin segmentasyon yapısıyla hedef kitlelerinizi oluşturabilir ve ilgili alanlarına göre otomatik SMS gönderebilirsiniz. Böylelikle makul bütçelerle dönüşüm sağlar ve SMS iptal oranlarınızı düşürür, ileti raporları ile de kampanyanızı kolaylıkla ölçümleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

SMS Pazarlama hizmetlerimiz ile pazarlama adımlarınızı geliştiriyoruz.

Yaygın SMS Pazarlama Örnekleri Neledir?

Kişiselleştirilmiş promosyonlar, teklifler veya indirimler, remarketing kampanyaları ve anketler en yaygın SMS pazarlama örneklerindendir.

SMS Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Yeni müşterilere hoşgeldiniz diyebilir, yaklaşan ödemeleri hatırlatabilir ve kolay ödeme yöntemleri sunabilirsiniz. Randevuları onaylayıp iptal edebilir ya da yeniden planlayabilirsiniz. Müşterilere özel indirimler sunabilirsiniz. Sipariş onayları yapabilirsiniz, geri bildirim anketleri paylaşabilirsiniz.

SMS Pazarlamanın Maliyeti Nedir?

Fiyatlar, SMS gönderdiğiniz ülkeye göre değişir ve yine ücret, yerel veya yabancı ülkeyle çalışıp çalışmamanıza bağlıdır. Bazı ülkelerin yasaları gönderenin adının kaydedilmesini gerektirir. Kayıtsız gönderenin adı sadece 11 sembole izin verir.

Kısa Mesaj Göndermek Ne Kadar Etkili?

Toplu SMS üzerinden dünya genelinde günlük 23 milyar mesajın gönderildiğini ve bunun da yıllık bazda 8.3 Trilyon SMS gönderimine denk geldiğini bilmek heyecanımızı artırmakta. Öte yandan reklam mesajları üzerinden iletilen teklifler ortalama %35 oranında alıcılar tarafından kullanılmakta ayrıca tanıtım SMS‘i şeklinde müşterilere gönderilen özel teklif veya indirim fırsatlarının elle dağıtılan materyallere göre 10 kat daha etkili olduğu istatistiklerde karşımıza çıkmaktadır.

Zamanlı SMS & İnteraktif SMS Farkları Nelerdir?

Zamanlı SMS, belli zaman diliminde ulaşan mesajlardır. İnteraktif mesajla ise çift yönlü iletişim kurulabilir. Müşteri ile SMS yolu ile temasa geçerek ihtiyaç ve isteği öğrenilebilir. Çift yönlü mesaj üzerinden ürünleriniz ya da hizmetleriniz ile alakalı bilgi verebilirsiniz. İnteraktif mesajlar ile hedef kitlenizin sipariş, bilgi ve görüşleriyle ilgili bir havuz oluşturmak da mümkündür ancak SMS ile sadece bilgilendirme yapmak olasıdır.

SMS Pazarlama Neden Önemlidir?

Kısa süreli promosyonlar, etkinlik veya müşteri siparişi güncellemeleri yahut randevu hatırlatıcısı olarak kullanmak mümkündür.

SMS Pazarlama Neden Tercih Ediliyor?

Kişiselleştirilebilir. Düşük rekabet içerir. Uygun maliyetlidir ve veri dostudur. SMS pazarlamanın birden fazla avantajı bulunur. Listenizdeki kullanıcılara her zaman ulaşabilmenizi sağlar. Üstelik SMS gönderilen kişinin telefonunun açık yahut kapalı olması önemli değildir. En sık kullanılan iletişim servislerinden biri olduğundan dolayı etkileşim oranı oldukça yüksektir.

Lokasyon Bazlı Hedefleme Nedir?

Son yıllarda oldukça popüler olan dijital pazarlama stratejilerinden biri de lokasyon bazlı mobil pazarlama uygulamalarıdır. Burada amaç, müşterilere, doğru yerde ve zamanda, doğru mesajlarla ulaşmaktır. Bunu başarmanın yolu da mobil cihazları ve konum teknolojisini kullanmaktan geçer.

SMS Pazarlamayı Kimler Kullanır?

Perakende işletmeler ve e-ticaret sitelerine ek olarak; restoranlar, sağlık & eğitim kurumları, siyasetçiler ve belediyeler (devlet kurumları dahil) SMS pazarlamadan faydalanıyor.

Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Kitlenizi tanımalı, net ve harekete geçirici (CTA) içerikler oluşturmalısınız. SMS gönderimleri için doğru zamanı belirlemek ise olmazsa olmaz.

DMM Turkey ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

İletişim sayfamızdaki çevrimiçi formu kullanabilir, [email protected] üzerinden bir e-posta gönderebilir veya +90 532 591 57 71 numaralı telefonumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Cevaplamadığımız bir sorunuz mu var?

SMS Pazarlama Hizmetlerimiz için Şimdi Teklif Alın

İşinizi dijitalle büyütmek için yapmanız gereken şey; bizimle iletişime geçmek. Sizi daha sağlıklı anlayabilmemiz için tüm bilgileri eksiksiz girdiğinizden emin olunuz.