İÇERİK HİZMETLERİ

Çevrimiçi İtibar Yönetimi

Olumsuz arama sonuçları itibarınıza zarar mı veriyor? Yardımcı olabiliriz.

Teklif almak için formu doldurabilirsin:

Negatif Bağlantıları Kaldıralım

DMM TURKEY uzmanları, kanıtlanmış teknik ve teknolojileri kullanarak zararlı içerikleri kaynağından kaldırabilir. Makaleler, bloglar, incelemeler, görseller, videolar ve istenmeyen sosyal medya içerikleri dahil olmak üzere her tür içeriği web’den kaldırabiliyoruz.

Kaldırma mümkün olmadığında, onu arama sonuçlarında gizleriz.

Bazı senaryolarda, içeriği tamamen kaldırma mümkün değildir ve böyle bir senaryoda DMM Turkey, bu içeriği gizleyebilecek güçlü engelleme çözümleri sunar.

Özelleştirilmiş yöntemlerimiz, zararlı içeriği kimsenin bulamayacağı şekilde görünmez hale getirmek, arama motorunun derinliklerinde gizlemek üzerine kurgulanmıştır.

Bastırma olarak tabir edilen yöntem ile negatif içeriği öne çıkan arama sayfalarından uzaklaştırıyor ve Google’dan tamamen kaybolana kadar çevrimiçi görünürlüğünü azaltıyoruz.

DMM Turkey olarak hangi politik iletişim stratejilerinin etkili olmaya devam ettiğini, mevcut trendlerin neler olduğunu tutarlılık ve güvenilirlik bağlamında inceliyor, paydaş beklenti ve algılarındaki değişiklikleri dikkatle analiz ediyoruz.

Yalnızca neyi ileteceğimizi değil, aynı zamanda nasıl ileteceğimizi de bilmenin verdiği özgüvenle siyasi itibarınızı yönetmeye talibiz.

Sıkça Sorulan Sorular

İçerik kaldırma hizmetlerimiz ile imajınızı ve marka sesinizi yeniden kurguluyoruz.

İnternetten Nasıl İçerik Kaldırabilirim?

Öncelikle Google’dan kaldırılması istenen içeriğin türü ve bağlantısı tarafımıza iletilmelidir. Bağlantılar ekibimiz detaylı olarak incelendikten sonra tarafınıza teklif gönderilir. Kabul ettiğinizde süreç başlatılacaktır.

Google’dan kaldırdığınız içerikler tekrar paylaşılır mı?

Kaldırdığımız içerikler aynı bağlantı ile karşımıza çıkmaz. Ancak paylaşan kişi tarafından farklı bir bağlantı üzerinden tekrar dolaşıma sokulursa Google içerik kaldırma işleminin tekrarı gerekecektir.

Başta ödeme talep ediyor musunuz?

İnternetten içerik kaldırma işlemleri için sürecin başında ücret talep etmiyoruz. Süreç sözleşme yapıldıktan sonra başlıyor. Sadece kaldırılan bağlantılar için e-posta ile bildirim yapıldıktan bir hafta içinde ödeme yapılması gerekmektedir.

Birden çok haber sitesinde yer alan haber ve görseller

Birden çok web sitesinde yer alan haber içeriği veya görseller ile alakalı yapılacak başarısız silme çalışmaları hem fiyatı hem de silinme sürecini uzatacak bir faktördür.

Negatif içerik kaldırılamıyorsa ne yapmalıyım?

Çevrimiçi içeriğin kaldırılması mümkün olmadığı senaryolarda en iyi seçeneğiniz genellikle bir içeriği gizleme yoluna gitmektir. Gizleme ile, esasen negatif içeriği öne çıkan arama sayfalarından uzaklaştırıyor ve Google’dan tamamen kaybolana kadar çevrimiçi görünürlüğünü azaltıyoruz.

İtibar yönetimi stratejisi nedir?

İtibar yönetimi stratejisi, Google arama sonuçlarındaki varlığınızı düzeltmek, korumak, sürdürmek ve ilerletmek için bir yol haritasıdır. Genel olarak itibar stratejileri, insanların adınızı veya işletmenizi çevrimiçi olarak aradıklarında gördüğü verileri iyileştirmek ve uzun vadede olumlu bir itibar korumanızı sağlamak için tasarlanır.

İtibar yönetimi neleri içerir?

İtibar yönetimi, önemli arama sonuçları sayfalarındaki (SERP’ler) görünümünüzü iyileştirmek için genellikle izleme, negatif içerik kaldırma, arama motoru baskılama, varlık ve çeşitli bağlantı oluşturma tekniklerinin bir kombinasyonunu barındırır. Her strateji, çabanın merkezindeki bireyin veya işletmenin benzersiz durumuna, ihtiyaçlarına ve hedeflerine bağlıdır.

Çevrimiçi itibar yönetimi neden önemlidir?

Çevrimiçi itibar yönetimi, bireylerin ve işletmelerin internetteki kamuoyu algısını izlemesi, koruması ve şekillendirmesi için en iyi yollardan biridir.

Google içerik kaldırma işlemi ne kadar sürer?

Google içerik kaldırma adına yapılacak işlemler 30 ila 90 gün arasında tamamlanmaktadır.

Lütfen unutmayın:

DMM Turkey herhangi bir site sahibi, yayıncı veya veri simsarı ile hiçbir zaman ortaklık yapmaz. Zararlı veya istenmeyen bilgiler yayınlayan herhangi bir web sitesine sahip değiliz veya herhangi bir mali çıkarımız yok.

İnternetten İçerik Kaldırma İşlemi Kalıcı mıdır?

Evet, Google’dan içerik kaldırma işlemi yüzde 100 kalıcıdır. Kaldırılan içerik linkinin aynı bağlantı ile tekrar yayına sokulmayacağını DMM Turkey olarak taahhüt ederiz.

Google’dan içerik sildirmenin ücreti nedir?

Google’dan içerik sildirme bedeli bağlantının tipine, yer aldığı web sitesine ve toplam bağlantı sayısına göre değişiklik gösterir. Detaylı ücret bilgisi için sitemizde yer alan iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Verdiğim bilgiler gizli kalacak mı?

Paylaştığınız bilgi ve veriler etik kurallar çerçevesinde kesinlikle gizli tutulacak olup üçüncü kişilerle paylaşılması söz konusu değildir.

Google’nın kaldırmak zorunda olduğu içerikler nelerdir?

Kimlik numarası, banka ve kredi kartı hesap numaraları, kişisel imza görseli, müstehcen görseller ve kişisel sağlık kayıtları Google tarafından kabul edilerek kaldırılır.

Telefon numaramı Google aramasından nasıl kaldırırım?

Google, telefon numaralarını herkese açık bilgiler olarak kabul eder ve bunların kaldırılmasına yönelik taleplere uymaz. Bazı durumlarda, kaynak web sitesiyle iletişime geçebilir ve site sahibiyle telefon numaranızın kaldırılması konusunda görüşebiliriz.

Birinin adresimi bulmasını nasıl engelleyebilirim?

Telefon numaralarına benzer şekilde Google, arama sonuçlarından adresleri silmez veya gizlemez. Adresiniz Google tarafından genel veri olarak kabul edilir. Öte yandan kaynak web sitesi genellikle bu tür kişisel bilgileri kaldırmaya daha istekli olabilir, bu nedenle bunun yerine genellikle onlarla iletişime geçeriz.

İtibar yönetiminde atılacak adımlar nelerdir?

Dijital dünyayı izlemek, arama sonuçlarını analiz etmek, rakiplerle karşılaştırmak, genel performansı raporlamak ve çevrimiçi hedefleri belirlemek olarak süreç özetlenebilir.

Çevrimiçi itibar yönetimi ne kadar sürer?

Çevrimiçi durumunuza ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak itibarınızı geliştirmek ve uzun vadeli sonuçlar almak ortalama olarak 6 ila 12 ay veya daha uzun sürebilir. Bazı içerik kaldırma işlemleri birkaç gün veya hafta sürebilirken, istenmeyen arama sonuçlarını baskılamak ve tehditler dayanıklı bir çevrimiçi varlık oluşturmak bazen 1-2 yıl, hatta daha uzun sürebilir.

İçerik kaldırmanın maliyeti nedir?

Amacımız, bütçenize zarar vermeden çevrimiçi itibarınızı koruyacak hızlı, uygun fiyatlı içerik kaldırma işlemleri sunmaktır. Bazı kaldırma işlemlerinin tamamlanması daha fazla zaman ve kaynak gerektirebilir. Bazı durumlarda, kaldırma yasal işlem veya yayıncı tarafına önemli bir ücret sunmayı gerektirebilir.

DMM Turkey ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

İletişim sayfamızdaki çevrimiçi formu kullanabilir, [email protected] üzerinden bir e-posta gönderebilir veya +90 532 591 57 71 numaralı telefonumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Cevaplamadığımız bir sorunuz mu var?

İçerik Kaldırma Hizmetimiz için Teklif Alın

Yapmanız gereken şey; bizimle iletişime geçmek. Sizi daha sağlıklı anlayabilmemiz için tüm bilgileri eksiksiz girdiğinizden emin olunuz.