DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ

Dijital Dönüşüm Stratejileri

DMM TURKEY, işletmenize dijital dönüşüm yolculuğunda bütünsel bir yaklaşımla destek verir.

Teklif almak için formu doldurabilirsin:

Dijital Dönüşüm ile Fırsatları Yakalayıp Riskleri Azaltabilirsiniz

Farklılaşan toplumsal ihtiyaçlara paralel olarak kişi ve kurumlar çok daha etkin ve faydalı hizmetler sunmaya odaklanıyor ve dijital dönüşüm, tüm endüstrilerde bambaşka deneyimleri büyük bir hızla “yeni normal” haline getiriyor.

İşte tam da bu noktada DMM Turkey devreye giriyor; verimi yükseltmek, kullanıcı veya müşteri deneyimini artırmak ve kaynaklardan mümkün olduğunca yararlanmak için organizasyonları bütüncül bir dijitalleşme sürecine sokuyor.

Dijital dönüşüm ürünlerinden birkaçı:

  • e-Posta: Bürokratik dilekçe ve resmi yazışmaların dijital versiyonu.
  • Kayıtlı elektronik posta (KEP): e-Postanın, e-imza ile gönderimdeki tüm adımlarını kayda alır.
  • e-Fatura ve e-Arşiv: Kağıt faturaların dijital versiyonu.
  • e-Defter: Yevmiye defteri ve defteri kebirin dijital versiyonu.
  • e-İmza: Islak imzanın dijital versiyonudur.
  • e-Devlet: Dijital Dünyada erişebildiğimiz devlet kurumlarıdır.
  • e-Ticaret: Özgürve satın alma sunan dijital süreçtir.
  • e-Bilet: Kağıt bilet kullanımını ortadan kaldıran biletleme sistemine denir.

Ve biten deterjanı kendi kendine sipariş veren akıllı çamaşır makinelerinden çok daha fazlası elbette!

Ne dersiniz? Sizce bizi nasıl bir gelecek bekliyor? Hayal etmesi bile heyecan verici!

Sıkça Sorulan Sorular

Ölçülebilir veriler ile markanız için dijital pazarlama ve dijital dönüşüm stratejileri geliştiriyoruz.

Dijital Dönüşüm Nedir?

Dijital dönüşüm; birçok faliyetin çevrimiçi ortamlara aktarılıp geliştirilmesini kapsayan, sektör hedeflerine göre düzenlemesi gereken teknolojik bir süreçtir. Pazarlama, satış, finans, veri analizi ve CRM gibi faaliyetleri dijitale adapte ederek markanızı güçlendirebilirsiniz. E-ticaret firmaları dijital dönüşüme en fazla ihtiyaç duyan yapılardır.

Dijital Dönüşümün Faydaları Nelerdir?

Gereksiz evrak ve iş yükü azalır; verimlilik artar ve zamandan kazanılır, haliyle ticaret hızlanır. Her şey dijital ortamda olduğu için posta, baskı, kağıt ve arşivleme maliyetleri de ortadan kalkar. Anlık ve otomatik veri kaydı ile evraklar gideceği yere anında ulaşır, hata oranı azalır, kayıplar yaşanmaz. Tüm sektörlere uygulanabilir.

Dijital Dönüşüm Stratejileri Nelerdir?

Tüm eski analog verilerin dijital ortama işlenmesi ile ilk otomasyon adımı atıldı. Ardından e-hizmet sistemleri gündeme geldi ve süreçlerin detaylı olarak dijital ortama aktarılması gerçekleştirildi. Günümüzde ise kişi ve ya kurumlar, iletişimde oldukları yapılar ile dijital ortam üzerinden veri ve bilgi alışverişi yapmaktadır.

Hangi Sektörler Dijital Dönüşüm Ajansı ile Çalışır?

Hemen hemen her sektörün dijital dönüşüme ihtiyacı vardır. Gayrimenkul, eğitim, sağlık ve üretim sektörleri başta olmak üzere ulaştırma, tarım, sanayi ve hatta finans sektörlerinde de dijital değişime ayak uydurmak oldukça mühimdir.

Dijital Dönüşüm Ne Kadar Sürer?

En verimli süre 6 ay ile 1 yıl arasındadır. Genel hatalar tespit edilip süratle düzeltildikten sonra kılcal noktalara geçilir. Sonrasında ise yeni düzene adapte olmak adına bütünlüklü bir yaklaşım gerekir. Teknoloji sürekli değiştiği ve geliştiği için her zaman yeni fırsatlarla karşımıza çıkar ve değişimi teşvik eder. Optimizasyon süreci sürekli olarak devam etmesi gereken bir alandır.

Dijital Dönüşüm Ajansı Ne Yapar?

Analiz, araştırma ve planlama sürecinin ardından pazarlama hedeflerinize uygun dijital mecralar tespit edilir. Kitle davranışlarını analiz ve müşteri datası toplamak için CRM teknolojileri kullanılır. Bu noktada hizmet ve satışa engel durumların olup olmadığı ve dijital yetkinliğiniz yine raporlanacaktır. Dijital dönüşüm; site, mobil uygulama, muhasebe, e-ticaret, yedekleme gibi alanlarda özetlense de kapsamı çok daha geniştir. Süreklilik ve düzenli analizler şarttır. Toplanan veriler dijital pazarlama faaliyetleri ile desteklenmelidir.

Dijital Dönüşüm Olmazsa Olmaz mı?

Anlık analiz imkanı ile insan kaynaklı hatalar ortadan kalkar ve daha etkili bir iş modeline geçilmiş olur. Operasyonel giderlerdeki azalma ise süreçteki en çekici alt başlıktır. Teknoloji hayatımızın vazgeçilmez bir parçası ve biz bu sürecin bizzat içinde yaşıyoruz.

Dijital Dönüşümde Başarı için Neler Yapılır?

Doğru dönüşüm stratejisi ve doğru hedefleme ile gözle görülür bir ciro artışı veya marka bilinirliği yakalanır. Önemli nokta markanın dijitalleşme sürecine ilgisi ve doğru bütçeyi ayırabilmesidir. Dijital dönüşüm için ajans ve kurum arasındaki uyum önemlidir. Tek bir alanı dijitalleştirmek yerine büyük resme odaklanmak gerekir. Dönüşüm süreci üzerine dikkatle eğilmeyi gerektiren bir süreçtir; gelişen teknolojiye ayak uydurarak güncel kalmak önemlidir.

Dönüşüm Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Dijital dönüşüm çalışmalarında yoğunlaşılacak alanları dikkatle tespit etmek, kişi veya kurumun hedeflerine uygun şekilde ve doğru bütçelerle ilerlemek gerekiyor. İşletmeye özel dijital dönüşüm projeleri bir B planı eşliğinde yaratılmalıdır. Kurumsal bir ajans saydığımız tüm bu başlıklara hakim, referanslı ve eğitimli kişilerden oluşmalıdır.

DMM Turkey ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

İletişim sayfamızdaki çevrimiçi formu kullanabilir, hello@dmmturkey.com üzerinden bir e-posta gönderebilir veya +90 532 591 57 71 numaralı telefonumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Cevaplamadığımız bir sorunuz mu var?

Dijital Dönüşüm için Şimdi Teklif Alın

İşinizi dijitalle büyütmek için yapmanız gereken şey; bizimle iletişime geçmek. Sizi daha sağlıklı anlayabilmemiz için tüm bilgileri eksiksiz girdiğinizden emin olunuz.