Rakipleriniz arasından sıyrılmak istiyor, rekabet üstünlüğü sağlayarak öne geçmeyi hedefliyorsanız bir işletme olarak markanıza gereken yatırımı yapmalısınız.

Sağlayacağı itibarın yanı sıra doğru konumlandırılmış ve farklılaştırılmış markalar müşteriyle arasında ciddi bir bağ oluşturmaya adaydır ve bu sayede pazarda önemli bir rekabet üstünlüğü elde edebilirsiniz.

Tüm kurumsal kimliğinizi analiz edip kalıcı çözümler üretmeyi vadeden DMM Turkey, firmanızın markalaşmasını sağlayacak stratejik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

  • Rakipleriniz kimlerdir?
  • Hangi ürün ya da hizmetleri güçlü?
  • Pazar payları nedir?
  • Marka stratejileri nelerdir?
  • Hala aynı stratejiyi mi kullanıyorlar?
  • Reklam stratejileri nelerdir?
  • Ne kadar rekabetçiler?
  • Güçlü ve zayıf yanları neler?
  • Sizin için ne kadar büyük tehditler?

Markanızı kendinizin oluşturmak zorunda değilsiniz. Konusuna hakim marka danışmanları tarafından tasarlanmış kalıcı bir marka ile atılabilecek bir çok yanlış adımın önüne geçersiniz. Doğru zamanda doğru uzmanlarla iletişime geçmek, yaşayabileceğiniz zaman kayıpları bir yana, daha az maliyetlidir.

Herhangi bir ürün ya da hizmette azami kar elde edebilmenin en iyi yolu, o ürünü markaya dönüştürmekten geçer. Markalaşmış ürünler zihninlerde pozitif çağrışımlar yaptığından, müşterilerinin kararlarını ve satın alma davranışlarını şekillendirir. Doğru konumlandırılmış bir marka, müşteriye nasıl bir değer kattığınızı ve ne denli güvenilir bir firma olduğunuzu ortaya koyar.

Bir markanın doğru pazarlandığını fark eden müşterileri ve paydaşların daha az risk aldıklarını fark etmesi kaçınılmazdır! Bu durum, karşılıklı sadakati güçlendirir ve güven duygusu yaratır.

Bu yolculuk bir markayı sıfırdan yaratırken ya da markanızı yeniden konumlandırırken ihtiyaç duyacağınız bir süreçtir. Farkındalık yaratmak, “ben buradayım” demekle eş değerdir. Marka pazarlamasının ilerleyen aşamalarında sizi daha önce hiç tanımayan yabancılar ürün ve hizmetlerinizin en ateşli savunucusu yapacak taktik ve stratejiler belirlenir.

Rakip markaları dikkatle gözden geçiririz. Hangi tipografiyi, hangi görselleri, hangi sloganları tercih ediyor, hangi kanallar üzerinden hangi sıklıkta mesajlar veriyorlar? Adımlarını ve eksik yönlerini tespit ettikten sonra gerçekten benzersiz fikirlerle karşınıza gelir, kendimizi müşterilerin yerine koyarız.

Uzun soluklu bir güven ilişkisi vadeden, yaşamlara değer katmayı amaçlayan marka, kurumların en değerli varlığıdır. Markalar da tıpkı bizler gibi kişilik ve bir kimlik sahibidir. Güçlü markalar, rekabette sürdürülebilir bir avantaj sağlar. Yönetimi ise tamamen profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Kalite algısını güçlendirecek sağlam markalar yaratabilmek, rekabette ciddi avantajlar sağlar; ticari marka ve fikri haklar daha kolay savunulur. Tüketicinin seçimleri kolaylaşır ve riskler azalır. Müşteri sadakati oluşturur ve elbette firmanın değeri artar.