ETKİNLİK HİZMETLERİ

Yeni Nesil Pazar Araştırması Hizmetleri

Müşteri odaklı pazar araştırmaları ile satış hedeflerinize ulaşın ve karlılığınızı arttırın.

Teklif almak için formu doldurabilirsin:

Uluslararası Pazar Araştırması Danışmanlığı

Stratejik araştırma yönetimi, potansiyel müşterilerinizin; alışkanlık ve tercihlerini, fiyatlara yaklaşımını düzenli olarak takip ettiğimiz bir süreçtir. Pazar araştırması sayesinde ürün veya hizmetin potansiyel pazarı hakkında veriler toplar ve en iyi şekilde sunmak için zemin hazırlarsınız. Her başarılı ithalat ve ihracat planı, üzerinde titizlikle durulması gereken bir pazar araştırması ile başlar.

İşletmeler, stratejik planlama, pazar potansiyeli, karar süreçleri, bakir alanlar, fayda-maliyet analizi,  risklerin azaltılması, sorun ve zorluklar gibi bir işletmenin temel noktalarına yanıt bulmuş olur.

Pazar araştırması için gerekli olan süre 1 ay ile 2 ay arasında değişebilmektedir. Bu süre daha az olabileceği gibi daha fazla da olabilir. Pazar araştırması, rakipleri ve müşteri profilinizi tanımanız için yaptığınız çalışmaların tamamına verdiğimiz isimdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Pazar araştırması hizmetlerimiz ile pazarlama adımlarınızı geliştiriyoruz.

Pazar Araştırması Nedir?

Pazarlama sektöründe işe başlanmadan evvel geniş çaplı bir pazar araştırması yapılır. Bu araştırmanın pek çok farklı sebebi vardır. Fakat en önemlileri hedef pazar, müşteri adayları ve rakipler hakkında derinlemesine bilgi edinmektir.

Pazar Araştırma Analisti Ne Yapar?

Pazar araştırma analistleri, piyasaya sunulmuş ya da sunulacak olan herhangi bir ürün ya da hizmeti tüm detayları ile derinlemesine inceler.

Pazar Araştırmasında Amacımız Nedir?

Pazarlama araştırmasının amacı işletme yöneticisinin iş gördüğü belirsizlik alanlarını daraltmak ve doğru veriler ile karar vermede hataları minimuma indirmektir.

Hangi Sorulara Yanıt Bulmalısınız?

Müşteriler neye ihtiyaç duyar ve bu ihtiyaçlar için ödeme yaparlar mı? Ne gibi hizmetler bekliyorlar? Bu ihtiyaç ile ilgili hangi tercihlerde bulunuyorlar?

Pazar Araştırması Hangi Adımla Başlar?

Pazar araştırması; pazar doğrulama adı verilen adım ile başlar. Bu adım pazarı yapılan ürünün hedef pazarında gözlenmesi anlamına gelir. Bu adıma uzmanlar 4 ile 8 hafta arasında bir süre verir. Bu süre zarfında pazar doğrulama işlemi tamamlanır ve araştırmada diğer aşamalarına geçilir.

Pazar Araştırması Türleri Nelerdir?

Birincil pazar araştırmasında güncel uygulamaların verimliliğinin analizi gerçekleştirilir ve işletmenin kullanımı için  gerçekleştirilir. İkincil pazar araştırması ise önceden üretilmiş olan verileri toplayarak analizini yapar. Kâr zarar grafikleri, alacaklı kayıtları, bilançolar buna örnek olarak verilebilir.

Sizler için Neler Yapıyoruz?

DMM Turkey, pazar araştırmasına başlamadan önce firmanın alt yapısını tanımlayıp bir yol haritası çıkarır. Hemen ardından belirlenen öncelikli ürünlerin tespitini sağlayıp uluslararası rakipleri tespit eder. Son olarak potansiyel pazarları belirleyip pazara giriş stratejilerini tespit eder.

DMM Turkey ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

İletişim sayfamızdaki çevrimiçi formu kullanabilir, [email protected] üzerinden bir e-posta gönderebilir veya +90 532 591 57 71 numaralı telefonumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Cevaplamadığımız bir sorunuz mu var?

Pazar Araştırması için Şimdi Teklif Alın

İşinizi dijitalle büyütmek için yapmanız gereken şey; bizimle iletişime geçmek. Sizi daha sağlıklı anlayabilmemiz için tüm bilgileri eksiksiz girdiğinizden emin olunuz.