İÇERİK HİZMETLERİ

Growth Hacking Danışmanlığı

DMM TURKEY ile veri ve test odaklı büyüme sürecinin etkisini keşfetmeye hazır mısınız?

Teklif almak için formu doldurabilirsin:

Büyüme Odaklı Pazarlama Hizmetleri

Hayatta kalmanın tek yolu esnek olmak, uyum sağlamak, büyümeyi engelleyen problemleri keşfetmek ve Growth Hacking ilkelerinden faydalanmaktır.

İşinizi büyüterek benzersiz fırsatlar yaratmak ve bu fırsatları geleceğe yönelik dijital deneyimlere dönüştürmek için tasarım odaklı düşünmeyi, veri içgörülerini ve uygulamalı teknolojiyi kullanıyoruz.

DMM TURKEY ile veri ve test odaklı büyüme sürecinin etkisini keşfetmeye hazır mısınız?

Sıkça Sorulan Sorular

Growth Hacking hizmetlerimiz ile imajınızı ve marka sesinizi yeniden kurguluyoruz.

Growth Hacking Nedir?

Veri odaklı yaklaşım ve akıllı dijital pazarlama stratejileri üzerinden ele alabileceğimiz Growth Hacking, büyümeyi sağlayarak aktif kullanıcıları elde tutmak, marka bilinirliği kazanmak ve satışları artırmak adına uygun maliyetli dijital pazarlama stratejilerinden faydalanılmasıdır.

Büyümenin Hack Olarak Adlandırılması

Uzmanların müşteri kazanımına yönelik geleneksel sistemi “hacklemeleri” ve genel olarak daha ucuz alternatifler bulmasıyla ilişkilendirebileceğimiz bir kavram.

Growth Marketing Nedir?

Growth marketing, markaların ölçülebilir ve sürdürülebilir büyüme elde etmesine yardımcı olacak orta vadeli stratejik bir metodolojiyi temsil ediyor. Diğer pazarlama taktikleri çoğunlukla trafiği ve satışları artırmaya odaklanırken büyüme odaklı pazarlama ise veri odaklı ve bütünsel bir yaklaşıma odaklanıyor.

Growth Hacking Danışmanlığı Nelerden Oluşuyor?

Dijital kanallarda büyümenizi engelleyen olası sorunlarını neler olduğunu araştırma ve analiz çalışmalarımızla ortaya çıkarıyor, büyüme hipotezleri ile süreci destekliyoruz. Elbette büyüme hipotezlerinin test edilmesi de şart. Bu senaryoda ya çalışanınız gibi davranarak büyüme sonuçlarını raporluyoruz ya da hipotezlerimizi iletip, çalışmaları gözlemleyip, hatasız şekilde hipotezlerin hayata geçmesini sağlıyoruz.

Growth Hacking Neden Önemlidir?

Dijital ekosistem, işletmelerin rekabette avantajı elde etmek için kıyasıya savaştığı bir alan. Zorlayıcı hedefler, kısıtlayıcı bütçeler, sınırlı kaynaklar ve gelişmiş ilerleyen araçlara ve platformlara sahip çok sayıda rakip olabilir.

Growth Hacking ve Uygulama Tavsiyeleri

İçeriklerinizi görünür hale getirin ve paylaşım kanallarınızı çeşitlendirerek içeriklerinizi farklı medya türlerine yansıtın.

Dijital Pazarlama Uzmanından Farkları Ne?

Growth Hackerlar çevrimiçi pazarlama uzmanı gibi görünseler de online pazarlamacılardan en büyük farkları büyük verileri analiz edip metrikler üzerinden yeni stratejiler oluşturabilmeleridir. Google Analytics, SEO ve diğer ölçüm araçları, içerik pazarlaması, A/B testi, viral pazarlama ve sosyal medya pazarlaması ise Growth Hacking ile en sık ilişkilendirilen kavramlardandır.

Bir Growth Hacker'in Yetkinlikleri Neler Olmalı?

Çalışacak ekibin growth kültürüne aşina ve deneyimli olması şart. Ayrıca optimizasyon ve ölçümleme çalışmalarında yer alacak ekibin kullanması gereken teknik araçlar da mevcut.

Growth Hacking Ne Zaman Hayatımıza Girdi?

Growth Hacking kavramı ilk kez Payball’ın pazarlama müdürü şimdilerde ise Growth Hackers CEO’su olan Sean Ellis tarafından 2010 yılında ortaya atıldı.

Growth Hacking Kavramı Hakkında

Büyümeye odaklanan bu yeni nesil pazarlama stratejisi; kodalamadan içerik pazarlamasına kadar birçok alanı kapsıyor. Bu da başarının başarıyı doğuracağı ve cüzi maliyetlerle hızlı sonuçların alınabileceği viral döngüler anlamına geliyor.

Growth Hacking Neleri Kapsar?

Growth hacking yayın hayatına başlayan projelerin yüksek analizle ortaya çıkan yöntemlerle büyümesi için yapılan alışılmışın dışındaki çalışmaları kapsıyor.

Büyüme Odaklı Pazarlama Nedir?

Her şey geleneksel pazarlamaya yeni katmanlar eklemekle başlıyor. Bu, markaların büyüme stratejilerini SEO kampanyaları, A/B testi, video marketing, içerik pazarlaması, e-posta pazarlaması ve daha fazla yardımcı öge ile geliştirmeleri anlamına geliyor.

Growth Marketing Modeli

Burada yalnızca ilgili ve geniş bir takipçi kitlesini hedeflemekle kalmayıp kişiselleştirilmiş yaklaşımlarla verimliliği ve geliri artırmaya odaklanıyoruz. Sonuç olarak sürdürülen büyüme odaklı dijital pazarlama yöntemleri markaların müşteriyi elde tutma, memnuniyet ve sadakat yeteneklerini ciddi oranda geliştiriyor.

Öne Çıkan Pazarlama Kanalları

E-posta, mobil uygulamalar, alternatif sosyal medya, CRM, arama motoru optimizasyonu (SEO), içerik pazarlama vb. kanallar Growth Marketing’de faydalanılan alanlardandır.

Growth Hacking ve Dijital Pazarlama

Growth Hacking’i dijital pazarlamanın yerine koymak doğru olmasa da bu kavramlar özünde birbirine bağlıdır. Yaratıcılık, hedef odaklı testler, analiz ve raporlamalar, analitik bakış açısı olmazsa olmaz kabiliyetler. Bir pazarlamacı belirlediği hedefe yönelik analizler için etkileşim oranından faydalanabilir. Growth Hacker ise sosyal paylaşımı yüzde 60 arttırma gibi belirli, tekil bir sonuca ulaşmayı hedefleyen faaliyetlere yoğunlaşacaktır.

Dünyadan Growth Hacking Örnekleri

Kullanıcılara, getirecekleri her yeni kullanıcı için 250MB ekstra depolama alanı sunan Dropbox stratejisini örnek verebiliriz. Craigslist entegrasyonu ile kullanıcı kazanan AirBNB’nin bugün tüm dünyaca bilinen bir şirket haline dönüşmesi yine başarılı Growth Hacking örneklerindendir.

DMM Turkey ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

İletişim sayfamızdaki çevrimiçi formu kullanabilir, [email protected] üzerinden bir e-posta gönderebilir veya +90 532 591 57 71 numaralı telefonumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Cevaplamadığımız bir sorunuz mu var?

Growth Hacking için Teklif Alın

Yapmanız gereken şey; bizimle iletişime geçmek. Sizi daha sağlıklı anlayabilmemiz için tüm bilgileri eksiksiz girdiğinizden emin olunuz.