DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ

Google My Business Hizmetleri

Fiziksel mağazınıza veya hizmet bölgenize odaklanan ücretsiz bir İşletme Profiline sahip olarak rakiplerinizin arasından sıyrılın.

Teklif almak için formu doldurabilirsin:

Google İşletme Çözümleri ile Firmanızı Büyütün

Konum ve iletişim bilgilerini yaklaşık 20 yıldır kullanıcılarıyla paylaşan Google My Business (Google Benim İşletmem), işletmelerin rakiplerinin arasından sıyrılmasına yardımcı olan ücretsiz bir arama hizmeti sunuyor.

Google Maps Kayıt (Google Harita) işlemlerinin en geç 14 gün içinde tamamlandığını, yıllık ödemesinin olmadığını ve kurallara uyulduğu takdirde sorunsuz olarak kullanılabildiğinin altını çizmekte yarar var.

 • Google Benim İşletmem temelde ücretsiz reklamcılıktır.
 • Adres tarifi yapmanıza gerek kalmaz.
 • İşletmenizin güvenirliği ve bilinirliği artar.
 • E-ticaret sayfanızın görünürlüğü artar.
 • Bir web sayfasına sahip olmasanız bile Google’da yer alabilirsiniz.
 • Akıllı cihazlar sayesinde kolayca bulunabilirsiniz.
 • Adres ve telefonunuz, web siteniz ve içerikleriniz sergilenir.
 • Yeni müşteriler kazanırsınız.
 • Görselleri paylaşabileceğiniz bir alan sunar.
 • Yeni ve değerli yorumlar güven unsuru oluşturur.
 • İstatistik alanı yararlı bilgiler ve öngörüler elde edebilirsiniz.
 • Bir sıkça sorulan sorular bölümü oluşturabilirsiniz.
 • Sektörünüz ile alakalı aramalarda yer alırsınız.
 • Rakiplerinize karşı her anlamda önde olursunuz.
 • İşletmenize en yakın müşterilere erişebilirsiniz.
 • Fotoğraflar ve tekliflerle işletmenizi öne çıkarabilirsiniz.
 • Google Arama ve Haritalar’da sizi arayanlarla kolayca iletişime geçebilirsiniz.
 • Yerel SEO’nun son derece önemli bir unsurudur.
 • Profilinize harekete geçirici butonlar eklemeniz de mümkün.
 • Müşterileriniz de fotoğraf ekleyebilir.
 • Yerel arama görünürlüğünüze etkilidir.
 • Tüketicilerin işletmenizi nasıl bulduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Olumlu yorumları teşvik edebilirsiniz.

İletişime geçmek isteyen kişi ve kurumlar; firmanıza telefon etmek, mesaj göndermek yahut profilinize yorum yapmak isteyebilirler. Daha fazla iletişim kanalının daha fazla iş potansiyeli olduğundan hareketle Google My Business’e (Google Benim İşletmem) kayıt olmanız olmazsa olmaz bir ilk adımdır.

Google My Business profiline sahipseniz; adres ve telefon numaranızı, e-posta adresinizi, web sitenizin linkini, hangi kategoride hizmet sunduğunuzu, çalışma saatlerinizi, ücretsiz hizmetler sunup sunmadığınızı, hizmetlerinizin ücretlerinizi paylaşabilirsiniz.

Google Benim İşletmem’de profilinizin görüntülenme sayısını, arayan müşteri veya takipçilerinizin sayısını, web site bağlantınızın kaç kez tıklandığını ve benzer faydalı detayları analiz edip pazarlama stratejilerinizi revize edebilirsiniz.

Google My Business’ı kullanmak için atmanız gereken ilk adım, Benim İşletmem ana sayfasından işletme profili denen bir hesap oluşturmak. Eğer firmanıza ait farklı bir işletme girişi mevcutsa, Google’a işletme sahibi olduğunuzu belgelemeniz yeterli.

Google My Business nedir konusunun; müşterileri tarafından keşfedilmeyi bekleyen kişi ve kurumların, organik arama sonuçlarında rakipleri arasından sıyrılabilmesini sağlayacak hayati bir soru ve hayati bir dijital adım olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Son olarak ekleyelim; Google Arama ve Haritalar’da eksiksiz bir işletme profili gören müşterilerin bir işletmenin saygın olduğunu düşünme olasılığı 2,7 kat, ziyaret etme olasılığı %70 ve ürün ve hizmetleri satın almayı düşünme olasılığı ise %50 daha fazladır.

DMM Turkey; Google Benim İşletmem çözümleri ile kişi ve kurumlara hizmet sunmaya devam ediyor. Benzersiz pazarlama stratejilerimizi öğrenmek için formu doldurmanız yeterli.

DAHA FAZLA POTANSİYEL MÜŞTERİ

Google Benim İşletmem yönetim hizmetimiz ile mobil cihazlardan, Google Haritalar’dan ve yerel aramalardan daha fazla web trafiği çekebilirsiniz.

OPTİMİZASYON NELER SAĞLAR?

Optimize edilmiş bir Google Benim İşletmem profili doğrudan telefon görüşmelerinde %4.550, web sitesi tıklamalarında %365 artış sağlıyor.

GOOGLE BENİM İŞLETMEM NEDEN ÖNEMLİDİR?

Çevrimiçi varlığınızı ve itibarınızı güçlendirir, dönüşümleri artırır, rekabette avantaj elde edersiniz. Fiziksel bir konumunuz varsa GBİ profili oluşturmak kesinlikle bir zorunluluktur.

İŞLETMELERE YÖNELİK PROFESYONEL ÇÖZÜM

Arama yapanların %65’inin yerel bir işletmenin bilgilerini bulmak için Google Benim İşletmem’i kullandığı göz önüne alındığında, satışları artırmak için Google Haritalar’da görünmek istersiniz.

YEREL ARAMA YAPANLARIN İLGİSİNİ ÇEKİN

Araştırmaya göre, akıllı telefonlarından yerel arama yapan tüketicilerin %50’si ve bilgisayar veya tabletten arama yapanların %34’ü aynı gün içinde bir mağazayı ziyaret ediyor.

KALABALIKTA ÖNE ÇIKIN

Yeni müşterilere daha hızlı ulaşmanıza, daha fazla potansiyel müşteri elde etmenize ve istikrarlı bir büyüme ile rakiplerinizin arasından sıyrılmanıza yardımcı olacağız.

Sıkça Sorulan Sorular

Ölçülebilir veriler ile markanız için dijital pazarlama ve Google Benim İşletmem yönetimi stratejileri geliştiriyoruz.

Google Benim İşletmem Ne İşe Yarar?

Kullanıcıların işletmenizi yahut sunduğunuz ürün ve hizmetlerinizi ararken karşılaşabileceği verileri kolayca yönetebilirsiniz. Ziyaretçiler Google Haritalar’da veya Google Aramalarda işletmenizi bulduğunda web sitenize, açık adresinize ve çalışma saatlerinize ulaşabilirler.

Google Benim İşletmem Paralı mı?

Google’da işletme profilinizi oluşturmak tamamen ücretsizdir. Profilinizi sıfır maliyetle oluşturabilirsiniz.

Google Benim İşletmem Nasıl Açılır?

Google hesabınızda oturum açtıktan sonra “veri ve kişiselleştirme” adımıyla Google My Business’a ulaşın ve “hemen başlayın” butonuna tıklayın. Arama kutucuğunda firmanızın arayın ve çıkan adresi doğrulayın. Adresiniz farklı hesapla doğrulanmışsa sahipliği kendinize aktarmanız gerekecektir.

Ücretsiz Bir Web Sitesi Açabilir miyiz?

Benim İşletmem üzerinden ücretsiz bir web sitesi sahibi olmanız mümkün. Format; şirketinizinadı.business.site şeklinde ücretsiz bir site adresi almanızı sağlamakta ancak sitenizin adresinin şirketinizinadı.com gibi bir adresinin olmasını isterseniz bunun için ödeme yapmanız gerektiğini belirtelim.

Google Benim İşletmem Dolandırıcılığı

Google Benim İşletmem ve Google Haritalara kayıt tamamen parasız Google hizmetleri. Bu dolandırıcıların ortak söylemi, “Google’dan üyeliğinizi yenilemek için arıyoruz. Eğer şu kadar para vermezseniz, Google aramalarından ve haritalardan silineceksiniz” demeleri. Üyelik esnasında size ulaşan kodu öğrenmeye çalıştıkları için bu gibi bilgileri paylaşmamanızı önemle rica ediyoruz.

Google İşletme Hesabı Nasıl Kapatılır?

İşletme profilinize gidin. Üç nokta menü simgesi üzerinden işletme profili ayarları’nı seçin ve işletme profili’ni kaldırma adımına gelin. Profil içeriğini ve yöneticileri kaldırın’ı seçerek süreci tamamlayabilirsiniz.

Google İşletme Bilgileri Nasıl Güncellenir?

Güncellemeleri düzenle başlığı üzerinden güncellemeleri düzenlemek istediğiniz bölümü tıklayın ve düzenleyin. Devamında güncellemeleri ayrı ayrı kabul etmelisiniz. Güncellemeleri kabul etmek istediğiniz bölümlerin yanındaki kabul et’i tıklayın ve işletmi tamamlayın.

Google Benim İşletmem Giriş

Google Benim İşletmem resmi sitesine giriş yaparak sayfanızı ücretsiz olarak oluşturmak için https://business.google.com/create bağlantısına tıklayabilirsiniz.

İşletmenizi E-Posta'yla Doğrulama

Genel olarak en çok tercih edilen yöntem posta ile doğrulamadır. Vermiş olduğunuz işletme adresinize Google tarafından bir zarf ile Pin Kodu gönderilecektir. Yaklaşık 15-20 gün kadar sürebilen bu işlem sırasında profilinizde güncelleme yapılmaması önerilir.

Google Benim İşletmem Anında Doğrulama

Bu seçenek bazı işletmelerde doğrulama adımında karşımıza çıkıyor. Google benim işletmem hesabınızı anında doğrulayabilmek için, hesap oluştururken kullandığınız resmi e-posta adresiyle muhakkak bir Google Search Console hesabının ilişkilendirilmiş olması gereklidir. İşletmeniz için bu seçenek aktif ise doğrulama yapabilmeniz için bize ulaşabilirsiniz.

Askıya Alınan İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

İşletme profili kurallarını inceledikten ve askıya alınma nedenini belirledikten sonra işletme profilinizde oturum açın. Gerçek ve resmi olarak belgeleyebileceğiniz bir işletmeye sahipseniz, profilinizin kurallara uyduğundan emin olmalısınız. Hesabınızı nasıl etkileştirebileceğiniz öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benim İşletmem Sayfanızı Nasıl Optimize Edersiniz?

Google Benim İşletmem sayfanızı ne kadar iyi düzenlerseniz, yerel arama sonuçlarındaki sıralamanız o derece başarılı olacaktır.

Google Benim İşletmem Neden Önemlidir?

Tüm Google Benim İşletmem profillerinin neredeyse yarısı her ay 1000’den fazla aranma hacmine sahip ve profillerin yine tamamı ayda en az 25 kez görüntüleniyor. Bir web siteniz olmasa bile ya da gerçek bir mekanda faaliyet göstermesiniz bile işletmenizi; bulunduğu şehirdeki rakiplerinin arasında listeleyebileyebilirsiniz.

Google Maps İşyeri Ekleme Ücretli mi?

Google’da İşletme profilinizi dakikalar içinde tamamen ücretsiz olarak ve hiç bir ekstra maliyet ödemeden oluşturabilirsiniz. Devamında daha fazla müşteriye erişmek için işletmenizi Google Arama ve Haritalar’da zenginleştirmeniz gerekecektir.

Sosyal Medya Gönderileri Ne Sıklıkta Yapılmalı?

Şirketinizin logosunu da mutlaka kullanmanız ve yalnızca yüksek kaliteli fotoğraflar yüklemeniz önemli. Önemli bir sıralama faktörü olan yorumlar; okuyanların satın alma kararını etkiler, işletmenizin sunacağı faydayı görebilmelerine yardımcı olur. Olumsuz yorumlar bırakan müşterilere ise profesyonel bir şekilde seviyeli yanıtlar yazmalısınız.

Google'dan Aradığını İddia Edenler Var

Google; işletmeleri aramaz ve bu işlemler için ücret talep etmez. Dolandırıcı kişi ve kurumlara itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Google Benim İşletmem Dolandıcılığı Şikayet

Kendilerini Google ile ilişkili göstererek arama yapanları şikayet etmek isteyenler doğrudan web formu üzerinden Google’a ulaşabilir. Arayan kişinin sözde şirketi ve iletişim bilgileri, varsa e-posta ve belgeler gerekmektedir.

Google Benim İşletmem Telefonla Doğrulama

İşletme profilinize gidin ve doğrulama adımını seçin. Telefon veya SMS’i seçeneklerinden birine tıklayın. Gelen aramayı yanıtlayın yahut kodu içeren kısa mesajı görüntüleyin. Kodu işletme profilinize girin.

Google'a İşyeri Nasıl Eklenir?

Android cihazınız veya tabletiniz üzerinden Google Haritalar uygulamasını açın. Arama çubuğuna “doğru belirlediğiniz” işletme adını girin. İşletme Profili’nde, “Bu işletme için hak talebinde bulun… ” doğrulama seçeneği belirleyin ve ekrandaki adımları takip edin.

Google Benim İşletmem Yorum Silme

Bilmenizi isteriz ki Google Benim İşletmem üzerinden size gelen yorumları silemezsiniz. Bunun yerine sadece yorumları Google’a bildirerek kaldırma talebinde bulunabilirsiniz.

Google Benim İşletmem Nasıl Doğrulanır?

İşletmenize ait bilgileri girdikten sonra doğrulama işlemi için size seçenekler sunulacaktır. Her işletme grubu için farklı doğrulama seçenekleri bulunabileceğini unutmayınız.

İşletmenizi Telefon veya Mesajla Doğrulama

Bu seçenek posta gecikmeleri olabildiği senaryolarda en hızlı yöntem ancak daha önce de belirttiğimiz gibi tüm işletmeler için aktif bir yöntem değildir. Coğrafi bir telefon numarası ile giriş yapmışsanız telefon ile doğrulama seçeneğinin aktif olma ihtimali daha yüksektir.

Benim İşletmem Doğrulama Kodu Gelmiyor ise!

Bazı durumlarda Google benim işletmem doğrulama kodu gelmeyebilir. Bu durumda 2 yol üzerinden ilerlenebilir. İlki; işletmenize yakın olan ve Google benim işletmem onayı almış bir işletme kodu ile kod almaya çalışmak. İkinci yöntem ise İşletmenizin tabelasını içeren bir fotoğrafla https://support.google.com/business#topic=4596754 bağlantısından yardım istemek.

DMM Turkey ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

İletişim sayfamızdaki çevrimiçi formu kullanabilir, [email protected] üzerinden bir e-posta gönderebilir veya +90 532 591 57 71 numaralı telefonumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Cevaplamadığımız bir sorunuz mu var?

Benim İşletmem Yönetimi için Teklif Alın

İşinizi dijitalle büyütmek için yapmanız gereken şey; bizimle iletişime geçmek. Sizi daha sağlıklı anlayabilmemiz için tüm bilgileri eksiksiz girdiğinizden emin olunuz.