İÇERİK HİZMETLERİ

SEO ile Trafik Artışlarını Gelire Dönüştürün

Dijital dünyadaki trafiğinizi artırın, farkındalık oluşturun ve yüksek kaliteli potansiyel müşteriler kazanın.

Hemen bir SEO uzmanı ile görüşün:

Aramaların Sadece % 0,44’ü İkinci Sayfaya Geçiyor 

Dijital pazarlama stratejilerinin en önemli parçalarından biri olan ve arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan SEO çalışmaları ile hizmet ve ürünlerinizin başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında daha üst sıralarda yer alması, bununla beraber daha çok trafik elde etmeniz ve daha çok potansiyel müşteriye erişmeniz hedeflenir.

Bilinçsiz SEO çalışmaları ile yükselmek bir yana sıralama ve prestij kaybetmek mümkündür. Bu yüzden profesyonellerden destek almak, sağlam ve etkili SEO çalışmaları yapılması adına uygun olacaktır.

Tüm optimizayon işlemleri; süreklilik ve disiplin isteyen çalışmalar olduğu için kısa sürede en etkili sonuçlar beklemek yerine, süreci zamana yayarak ilk sayfalara uzanan basamakları tek tek tırmanmamız gerekmektedir. Bu sayede geçici başarılardan çok kalıcı ve etkili bir sonuçlar elde etmiş oluruz.

DMM Turkey olarak sunduğumuz kapsamlı SEO yönetimi ve danışmanlığına ek olarak; bireysel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış eksiksiz bir hizmet setimiz var.

Muhtemelen aşağıdaki nedenlerden biri veya birkaçı nedeniyle buradasınız:

  • Web siteniz çevrimiçi olarak bulunamıyor.
  • Web sitenizin trafiği son zamanlarda azaldı ve nedenini bilmiyorsunuz.
  • Gelen çağrıların ve olası satışların hacmi birdenbire azaldı.
  • Yeni bir web sitesine başlıyorsunuz ve yeni işlerinizi hızla büyütmek istiyorsunuz.

15 yılı aşkın bir süredir, çevrimiçi varlıklarını genişletmek, olası satışlarını ve gelirlerini artırmak isteyen kişi ve kurumlar için SEO çözümleri sunuyoruz. SEO tekniklerimiz ve uygulamalarımız, dostlarımız için birçok başarı öyküsü ile sonuçlanmıştır.

.

Sıkça Sorulan Sorular

Ölçülebilir veriler ile markanız için dijital pazarlama ve SEO stratejileri geliştiriyoruz.

SEO Ne Değildir?

SEO bir “oldu bitti” değildir. Özetle web sitenizi bir anda ivmelendiremezsiniz. Bunun nedeni Google Sıralama Algoritması’nın neredeyse anlık olarak değişmesi ve Google’ın bu konuda net bir yol haritası paylaşmamasıdır. Aslında tüm optimizasyon çalışmaları; algoritmik varsayımlar ve sektör bazlı farklı ve sistemli çalışmalardan ibarettir.

SEO için Önemli Kriterler Nelerdir?

Başta Google olmak üzere arama motorlarında üst sıraları hedefleyen kişi veya kurumların atması gereken bir çok adım, uyması gereken kural ve yönergeler vardır. Google’ın hazırladığı Seo Başlangıç Rehberindeki talimatlara kesinlikle uymalısınız. Aynı zamanda Google’ın bilinen 200’den fazla sıralama kriteri bulunmaktadır. Bu kriterlere hakim olmanız optimizasyon çalışmalarınızda maksimum fayda sağlar.

SEO mu SEM mi?

Search Engine Marketing kelimesinden gelen SEM, arama motoru pazarlaması anlamına gelir. Google arama motorunun en önemli pazarlama aracı Adwords’dür. SEM ile arama motorlarında ücretli reklam vererek sitenizi üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. SEM reklamları bütçeniz ile doğru orantılı olarak ilerler. Bu nedenle bütçeniz bitmesi durumunda reklamlarınız otomatik duracaktır. SEM reklamları ile kalıcı olmak için düzenli bütçeler ayırmalısınız.

SEO'nun SEM'e Göre Avantajları Nelerdir?

SEM; müşteri odaklıdır ve ticari kaygılarla ilerler. Kullanıcıyı bilgilendirme düzeyi ve içerik kalitesi düşüktür. SEO’da ise amaç kullanıcıyı doğru ve kaliteli bilgiye ulaştırmak olduğundan süreç kaliteli ve organiktir. Bir soruyla kavramları pekiştirebiliriz; Adwords reklamı ile ilk sırada geçici olarak yer almak mı? Yoksa organik sıralamada ilk sırada çıkabilmek mi? SEO çalışmalarının maliyeti SEM’e göre her zaman daha ekonomiktir.

Hangi SEO Araçlarını Kullanıyorsunuz?

SEO’da birden fazla araç kullanıyoruz. Bu araçları; SEMrush, Ahrefs, Majestic, CognitiveSEO, Screaming Frog, Deepcrawl, Similarweb, Sitebulb, Ryte, Botify, Oncrawl, Ubersuggest, Search Console ve Google Analytics olarak sıralayabiliriz. Değerlendirmelerimiz sonunda aldığımız verileri ihtiyaçlarınız doğrultusunda yorumlayarak raporluyoruz.

Herhangi Bir Garanti Veriyor musunuz?

SEO danışmanınız teknik sorunların nasıl çözüleceğini belirterek atılması gereken adımları belirginleştirir ve markanın teknik ekibi bu anlamda ne kadar hızlı aksiyon alırsa o kadar hızlı başarıya ulaşılır. SEO çalışmalarınızı yürüten ajansınız sektörünüzdeki potansiyeli inceleyerek hedeflenen trafik için veri paylaşabilir ancak başarı garantisinin verilmesi sağlıklı olmayacaktır.

Teknik SEO Hizmetleri Nelerdir?

Ayrıntılı teknik incelemeler gerçekleştirerek SEO’nuzu destekleyecek site iyileştirmelerini tespit ediyor ve sizleri yönlendiriyoruz.

SEO Uyumlu İçeriklerde Nelere Dikkat Ediyorsunuz?

Kullanıcıların anlayabileceği, anahtar kelimelere odaklanmayan kaliteli içerikler oluşturuyor; bul-değiştir (re-write) içeriklerle ilerlemiyoruz.

SEO'da Yazılım Ekibine Gerek Duyulur mu?

Son kullanıcı açısından yazılımın ve kodlarının sorunsuz ve verimli olması şarttır. Bu sebeple profesyonel SEO hizmeti veren ajanslarda yazılımcılar da yer alır. Aynı zamanda bazı teknik sorunlar ortaya çıktığında yazılım ekibi sizleri hızlı bir şekilde yönlendirebilir.

Site içi SEO Nedir?

SEO hizmeti; site içi SEO, site dışı SEO ve teknik SEO olarak üçe ayrılır. Site içi SEO; içerikten sitenizin teknik alt yapısına kadar olan tüm unsurları kapsayan çalışmalardır. Anahtar kelimeler, başlıklar, görseller, URL yapısı, alt metinler ve iç bağlantılar; site içi SEO çalışması kapsamında iyileştirilmesi gerekli yapılardır.

SEO ve Kelime Analizi

SEO’nun temel noktalarından kelime analizi SEO çalışmalarına başlarken ilk atılması gereken adımlardan biridir. İlgili web sitesine dönüşüm getirebilecek ana kelimelerin araştırılarak tespit edildiği aşamadır. Kelime analizlerinde Google servisleri başta olmak üzere Premium SEO araçlarından faydalanılıyor. DMM Turkey olarak kelime analizinde Google Keyword Planner, Semrush, Ahrefs gibi SEO araçlarını kullanmaktayız.

SEO Şirketinize Nasıl Katkı Sağlar?

Organik trafikten aylık 1.000 kullanıcı yakaladığınızı düşünelim. 1.000 kullanıcı için yüzde 5’lik (reklamsız) bir satış hacminiz olacağını düşünürsek ilgili sayfaları güçlendirip 10K aylık kullanıcıya eriştiğimizde ortalama olarak 10 katı bir büyüme elde edebiliriz.

SEO Nasıl Çalışır?

SEO, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için web sitelerini optimize etme sürecidir. Ancak SEO nasıl çalışır? Google, 200’den fazla sıralama faktörü puanlar ve bunlar, algoritmalarının web sitelerini sayfalarının alaka düzeyine ve yeterliliğine göre sıralamasına olanak tanır.

Hangi Sayfa Hızı Puanını Hedeflemeliyim?

En doğru senaryoda sayfa hızımızın olabildiğince yüksek olmasını hedeflemeniz gerekiyor. PageSpeed ​​puanınız 85/100 ise, 90/100’e ulaşmanız gerekiyor.

Asırlık SEO ve PPC Tartışması

Özellikle küçük işletmeler için bütçe ayırabilmek genellikle zorlu bir iştir ve kaynakların verimli bir şekilde tahsis edilmesi gerekir. Bize göre uzun vadeli bir SEO stratejisini küçük ama hedefli bir PPC kampanyasıyla dengeleyebilmek önemlidir.

PageRank Nedir?

PageRank’i diğer sayfalara veya web sitelerine bağlantılar aracılığıyla geçen yetki oyu olarak düşünebiliriz. Basit bir ifadeyle, bir web sayfalarımızın öneminin, ona işaret eden bağlantıların kalitesine ve niceliğine göre bir ölçüsüdür.

Neden Büyüyen Bir Web Varlığına İhtiyacım Var?

Büyüyen bir web varlığı oluşturmak, işletmenizin mevcut müşterilerle temasını artırırken daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanıza yardımcıdır. Büyüyen bir web varlığı, müşteriler ve potansiyel müşteriler için güven geliştirmeye odaklanır. İnsanlar sizi ne kadar çok yerde görürse, o denli büyük ve tanıdık olursunuz.

Web Varlığı ile Kastedilen Nedir?

Bir işletmenin web varlığı, bir işletmenin İnternette bulunan eksiksiz dijital ayak izidir. Öte yandan bir işletmenin web sitesi haricinde varlık gösterebileceği pek çok başka dijital konum vardır.

Bir Web Varlığının Önemi

Potansiyel müşterilerinizin sizi değil de rakiplerinizi nerede bulduklarını incelerseniz tatmin edici bir yanıt alabilirsiniz. İşletmenizin şu anda bir web varlığı yoksa bu, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak ve işletmenizi önemli ölçüde genişletmek için bir fırsat olabilir.

Google'ın En Önemli Sıralama Faktörleri Nelerdir?

2016’da Google, en iyi 3 sıralama faktörünü bağlantılar, içerik ve RankBrain (Algoritma) olarak onayladı. Öte yandan sitede geçirilen süre ve içerik uzunluğu da önemli faktörlerdendir.

Google Search Console Nedir?

Başlangıçta Google Web Yöneticisi Araçları olarak Google Arama Konsolu, web sitenizin sağlığını ve performansını izlemek ve iyileştirmek için Google’ın sunduğu güçlü, ücretsiz bir araç koleksiyonudur. Search Console, hata ve sorunlarını belirleyip düzeltmek, web sitesi performansını artırmak ve SEO çabalarını güçlendirmek için yararlı olan bir dizi farklı araç ve rapordan müteşekkildir.

Site Haritası Nedir?

Site haritası, web sitenizdeki sayfalar, videolar, resimler ve diğer dosyalar hakkındaki bilgileri listeleyebileceğiniz bir dosyadır. Google ve Bing gibi arama motorları, web sitenizi verimli bir şekilde tarayarak sitenizdeki dosyaları dizine eklemek için bu dosyayı okur.

Sponsor Üst veya Sağ Taraftaki Reklamlar

Google’da sağ ve üst kısımda yer alan ve sponsor bağlantı olarak adlandırılan alanlar Google Adwords reklamlarıdır. Düzenli reklam bütçesi ayırarak ilgili alanlar için reklam verebilir ve ilk sayfada yer alabilirsiniz. Seo danışmanlığı ise web sitenizin organik arama sonuçlarında üst sıralarda bulunmasını amaçlar.

İçerik ve Rakip Analizi Nedir?

Web sitenizde paylaştığınız tüm içerikler detaylı olarak analiz edilir ve gerekiyorsa revize edilir. Rakiplerin trafik aldığı anahtar kelimeler, kullandığı kanallar, trafik kaynakları ve bağlantıları analiz edilir. Yol haritası için bize fayda sağlayacak tüm kanallar ve tekniklerden faydalanılır. Anahtar kelime analizi sürecinde ise web sayfamızın trafiğini artıracak kelimelere odaklanıyoruz.

SEO Çalışmalarının Etkisini Ne Zaman Görürüz?

Sitenizin durumuna ve potansiyeline göre etki değişkenlik gösterir. Hali hazırda yoğun ziyaret edilen bir web sitesine sahipseniz çalışmalarımızın meyvesini hemen alabiliriz. Bu tarz hacimli web sitelerinde sadece on-page seo (sayfa içi) düzenlemeleri bile yapmak büyük farklar yaratabilir. Şu ana kadar DMM olarak yaptığımız Google Optimizasyon çalışmalarının başarıya ulaşması 5 gün ile 6 ay arasında değişiklik göstermiştir.

İlk Sayfa Tıklama Oranları Hakkında Bilgi

Kullanıcıların; maniple edildiğine inandıklarından, reklamlara tıklamama eğilimi vardır. Bu kararda doğru bilginin bulunamama düşüncesinin de etkili olduğunu söylemek mümkün. Ziyaretçiler; organik verilerin daha doğru sonuçları sunduğuna inandığından öne çıkarılan reklamlara nispeten diğer sonuçlarla daha çok ilgilenir. Veriler; SEO yani organik çalışmaların yüzde 80’lik ciddi bir paya sahip olduğunu göstermekte.

SEO Ajansını Hangi Kriterlere Göre Seçmeliyim?

Her müşteriye farklı planlamalar ve kişiye özel analizler yapmak gerektiğinden başarı oranını %100 veren ajanslarla çalışmanız sağlıklı değildir. Proje bazlı ölçümleme süreçleri farklılık taşıyabileceği için işin başında net bir fiyat belirlemek ya da çalışmaya dair net bir zaman vermek sağlıklı olmayacaktır.

Teknik SEO Nedir?

Teknik SEO, arama motorlarının işleyişi doğrultusunda gerekli teknik yeterliliklere sahip olmanızı sağlar. XML site haritaları, yapısal veriler, sitenizin hızı, mobil uyumluluk ve SSL yeterliliği gibi unsurlar, teknik SEO kapsamında kabul edilir.

SEO'da İçerik Stratejisinin Önemi

Nitelikli trafik oluşturup dönüşümleri artırmak için yüksek oranda paylaşılabilir SEO optimizasyonlu içerikler üretiyoruz.

SEO'da Yaptığımız Backlink Çalışmaları Nelerdir?

Yüksek otoriteye sahip güvenilir web siteleri ile anlaşmalar yapıyor, kaliteli bağlantılar (backlink) almanızı sağlıyoruz.

Organik Trafik Ne Anlama Geliyor?

Organik trafik web sitesine doğal arama sonuçları üzerinden uğrayan kullanıcı sayısıdır. Bir trafiğin organik sayılabilmesi için web sitesine bot, reklam ve benzer yönlendiriciler üzerinden gelmemesi gerekir. SEO çalışmaları ne kadar iyi yönetilirse organik trafik potansiyeli o denli yüksek olur.

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO, otoritenizi artırmaya yönelik arka planda yürütülen çalışmalardır. Alınan bağlantılar, sosyal medya tanıtımları ve içerik pazarlama, site dışı SEO çalışmaları içerisinde yer alır.

Sadece SEO ile Dönüşümleri Artırabilir miyim?

Başarılı bir SEO çalışması dönüşümlerinizi arttırabilir ancak tek başına yeterli değildir. SEO’yu dijital pazarlamanın alt dallarından biri olarak kabul edebiliriz. Facebook, Instagram, Google ADS ve yeniden pazarlama çalışmaları ile dönüşümleri artırabilirsiniz.

Doktorlar için SEO Çalışmaları

Bir doktor olarak tıbbi arama sonuçlarına hakim olmak, muayenehaneniz için hasta sayısında artış, yüksek gelir ve elbette daha fazla konsültasyon veya randevu anlamına gelir. Sizler için kusursuz içeriklere sahip harika web siteleri tasarlıyoruz.

Anahtar Kelimeleri Nasıl Bulabilirim?

Sitenizi ilgili terimlere göre optimize etmek ve benzer işletmeleri analiz edebilmek için insanların Google’da ne aradığını bilmeniz gerekir. Bunu, Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcısı veya SEMrush’un Keyword Magic Tool’u ile yapabilirsiniz.

Google'da Sıralanmak Ne Kadar Sürer?

Bir web sitesini hayata geçirme, başlık ve içerikleri optimize etme ve yine birkaç hafta içinde sıralama yakalama günleri çoktan geride kaldı. Google, otorite oluşturmuş alakalı siteleri sıraladığından, yeni bir web sitesinin organik olarak performans sunması zaman alabilir.

Link Satın Alabileceğim Doğru mu?

Bağlantı satın almak, Google’ın Web Yöneticisi Yönergelerinin önemli bir ihlalidir ve web sitenizin cezalandırılmasına neden olabilir. Linkler asla satın alınmamalı, sadece kazanılmalıdır.

Bir İçerik Ne Kadar Uzun Olmalıdır?

Dürüst olmak gerekirse, bu sorunun doğru bir cevabı yok, ancak yeterli bilgilendirici derinlikte ve anahtar kelimelerle boğulmamış olması gerekiyor.

Sosyal Medya Yükselmeye Yardımcı Olur mu?

Sosyal medya doğrudan SEO sıralamasına katkıda bulunmaz, ancak sosyal platformlarda paylaştığınız bağlantılar marka görünürlüğünü artırır. Yine de, içeriğinizi sosyal medyada daha fazla kişi ile buluşturabilmek, gönderilerinizin hedef pazarınız için yararlı olabileceğini gösteren sosyal sinyaller üretir.

Arama Motoru Sıralaması Neden Sık Sık Değişir?

Web dinamik bir yerdir ve arama motoru sonuç sayfaları (SERP’ler) sık değişir. Bu durum web sitesi sahipleri için sinir bozucu olabilir, çünkü bir gün önemli bir anahtar kelime öbeği için 2. sırada yer alırken bir süre sonra 7. sırada yer alabilirler.

SEO Denetimi Nedir?

Profesyonel bir SEO Denetimi, web sitenizin performansını, arama motorlarındaki sıralamasını ve ziyaretçi çekme ve elde tutma becerisini etkileyen çok çeşitli faktörleri inceler ve ölçer. Bu alanlar, sayfa içi SEO, sayfa dışı SEO ve bir dizi teknik SEO unsurunu içerir.

Teknik SEO Nelere Odaklanır?

Teknik SEO, şu ögelere odaklanır: Sayfa Hızı, HTTP Hata Kodları (4XX ve 5XX), XML Site Haritaları, Web Sitesi Taranabilirliği ve Dizine Ekleme, Olası Yönlendirmeler, Robots.txt dosyaları, Kanonik Etiketler ve Şema İşaretleme.

Google Analytics Nedir?

2005 yılında piyasaya sürülen Google Analytics, Google’ın web sitesi performansını analiz etmek ve ölçmek için sunduğu ücretsiz bir araçtır.

SEO'nun Etkilerini Görmek Ne Kadar Sürer?

Sağlam bir stratejiyle, sonuçlar 3 ay gibi kısa bir sürede görülebilir ve stratejinize yatırım yapmaya devam ettikçe, etkilerini önümüzdeki yıllarda da görmeye devam edeceksiniz.

DMM Turkey ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

İletişim sayfamızdaki çevrimiçi formu kullanabilir, [email protected] üzerinden bir e-posta gönderebilir veya +90 532 591 57 71 numaralı telefonumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Cevaplamadığımız bir sorunuz mu var?

SEO Hizmetleri için Teklif Alın

İşinizi dijitalle büyütmek için yapmanız gereken şey; bizimle iletişime geçmek. Sizi daha sağlıklı anlayabilmemiz için tüm bilgileri eksiksiz girdiğinizden emin olunuz.