SEO Hizmetleri

Dijital pazarlama stratejilerinin en önemli parçalarından biri olan ve arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan SEO çalışmaları ile hizmet ve ürünlerinizin başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında daha üst sıralarda yer alması, bununla beraber daha çok trafik elde etmeniz ve daha çok potansiyel müşteriye erişmeniz hedeflenir.

Bilinçsiz SEO çalışmaları ile yükselmek bir yana sıralama ve prestij kaybetmek mümkündür. Bu yüzden profesyonellerden destek almak, sağlam ve etkili SEO çalışmaları yapılması adına uygun olacaktır.

Tüm optimizayon işlemleri; süreklilik ve disiplin isteyen çalışmalar olduğu için kısa sürede en etkili sonuçlar beklemek yerine, süreci zamana yayarak ilk sayfalara uzanan basamakları tek tek tırmanmamız gerekmektedir. Bu sayede geçici başarılardan çok kalıcı ve etkili bir sonuçlar elde etmiş oluruz.

SEO bir “oldu bitti” değildir. Özetle web sitenizi bir anda ivmelendiremezsiniz. Bunun nedeni Google Sıralama Algoritması’nın neredeyse anlık olarak değişmesi ve Google’ın bu konuda net bir yol haritası paylaşmamasıdır. Aslında tüm optimizasyon çalışmaları; algoritmik varsayımlar ve sektör bazlı farklı ve sistemli çalışmalardan ibarettir.

Hayır! Google’da sağ ve üst kısımda yer alan ve sponsor bağlantı olarak adlandırılan alanlar Google Adwords reklamlarıdır. Düzenli reklam bütçesi ayırarak ilgili alanlar için reklam verebilir ve ilk sayfada yer alabilirsiniz. Seo danışmanlığı ise web sitenizin organik arama sonuçlarında üst sıralarda bulunmasını amaçlar.

Başta Google olmak üzere arama motorlarında üst sıraları hedefleyen kişi veya kurumların atması gereken bir çok adım, uyması gereken kural ve yönergeler vardır. Google’ın hazırladığı Seo Başlangıç Rehberindeki talimatlara kesinlikle uymalısınız. Aynı zamanda Google’ın bilinen 200’den fazla sıralama kriteri bulunmaktadır. Bu kriterlere hakim olmanız optimizasyon çalışmalarınızda maksimum fayda sağlar.

Web sitenizde paylaştığınız tüm içerikler detaylı olarak analiz edilir ve gerekiyorsa revize edilir. Rakiplerin trafik aldığı anahtar kelimeler, kullandığı kanallar, trafik kaynakları ve bağlantıları analiz edilir. Yol haritası için bize fayda sağlayacak tüm kanallar ve tekniklerden faydalanılır. Anahtar kelime analizi sürecinde ise web sayfamızın trafiğini artıracak kelimelere odaklanıyoruz.

Arama motorları; insanlara faydalı ve özgün olan yani diğer web sitelerinden farklı bakış açıları sunabilen her web sitesini faydalı kabul ederek ödüllendirir. Web sitelerinin SEO analizleri güvenilir araçlarla yapılmalı raporlanan SEO hataları sür’atle giderilmelidir. Öte yandan sosyal medyada güçlü olmalı, orijinal ve kaliteli içerikler sunabilmeli, hızlı ve kolayca ulaşılabilir olmalısınız.

Sitenizin durumuna ve potansiyeline göre etki değişkenlik gösterir. Hali hazırda yoğun ziyaret edilen bir web sitesine sahipseniz çalışmalarımızın meyvesini hemen alabiliriz. Bu tarz hacimli web sitelerinde sadece on-page seo (sayfa içi) düzenlemeleri bile yapmak büyük farklar yaratabilir. Şu ana kadar DMM olarak yaptığımız Google Optimizasyon çalışmalarının başarıya ulaşması 5 gün ile 6 ay arasında değişiklik göstermiştir.

Search Engine Marketing kelimesinden gelen SEM, arama motoru pazarlaması anlamına gelir. Google arama motorunun en önemli pazarlama aracı Adwords’dür. SEM ile arama motorlarında ücretli reklam vererek sitenizi üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. SEM reklamları bütçeniz ile doğru orantılı olarak ilerler. Bu nedenle bütçeniz bitmesi durumunda reklamlarınız otomatik duracaktır. SEM reklamları ile kalıcı olmak için düzenli bütçeler ayırmalısınız.

SEM; müşteri odaklıdır ve ticari kaygılarla ilerler. Kullanıcıyı bilgilendirme düzeyi ve içerik kalitesi düşüktür. SEO’da ise amaç kullanıcıyı doğru ve kaliteli bilgiye ulaştırmak olduğundan süreç kaliteli ve organiktir. Bir soruyla kavramları pekiştirebiliriz; Adwords reklamı ile ilk sırada geçici olarak yer almak mı? Yoksa organik sıralamada ilk sırada çıkabilmek mi? SEO çalışmalarının maliyeti SEM’e göre her zaman daha ekonomiktir.

Kullanıcıların; maniple edildiğine inandıklarından, reklamlara tıklamama eğilimi vardır. Bu kararda doğru bilginin bulunamama düşüncesinin de etkili olduğunu söylemek mümkün. Ziyaretçiler; organik verilerin daha doğru sonuçları sunduğuna inandığından öne çıkarılan reklamlara nispeten diğer sonuçlarla daha çok ilgilenir. Veriler; SEO yani organik çalışmaların yüzde 80’lik ciddi bir paya sahip olduğunu göstermekte.

SEO’da birden fazla araç kullanıyoruz. Bu araçları; SEMrush, Ahrefs, Majestic, CognitiveSEO, Screaming Frog, Deepcrawl, Similarweb, Sitebulb, Ryte, Botify, Oncrawl, Ubersuggest, Search Console ve Google Analytics olarak sıralayabiliriz. Değerlendirmelerimiz sonunda aldığımız verileri ihtiyaçlarınız doğrultusunda yorumlayarak raporluyoruz.

Her müşteriye farklı planlamalar ve kişiye özel analizler yapmak gerektiğinden başarı oranını %100 veren ajanslarla çalışmanız sağlıklı değildir. Proje bazlı ölçümleme süreçleri farklılık taşıyabileceği için işin başında net bir fiyat belirlemek ya da çalışmaya dair net bir zaman vermek sağlıklı olmayacaktır.

SEO danışmanınız teknik sorunların nasıl çözüleceğini belirterek atılması gereken adımları belirginleştirir ve markanın teknik ekibi bu anlamda ne kadar hızlı aksiyon alırsa o kadar hızlı başarıya ulaşılır. SEO çalışmalarınızı yürüten ajansınız sektörünüzdeki potansiyeli inceleyerek hedeflenen trafik için veri paylaşabilir ancak başarı garantisinin verilmesi sağlıklı olmayacaktır.

SEO Hizmetleri için Teklif Alın