Zoom Arka Planları Etkili Bir Şekilde Nasıl Kullanılır?

May 1, 2024 | Sosyal Medya

Zoom kullanıyorsanız, zaman zaman arka planı gizlemek isteyebilirsiniz ki bu çoğu zaman özel hayatınızla ilişkilidir. Ofis toparlanabilir görüntüler sunsa da ev ortamı mahrem olduğu için zoom arka planları seçmemizi gerektirecektir.

Doğru arka planla, evinizden veya ofisinizden yayın yaparken kendinizi çok daha güvende hissedeceksiniz. Arka planlar ayrıca aşağıdakiler gibi çok çeşitli ek avantajlarla birlikte gelir:

  • Mahremiyetinizi korurlar.
  • Harika bir buz kırıcıdırlar, sempati yaratırlar.
  • Profesyonel bir görünüm yansıtmanıza yardımcı olurlar.
  • Dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirip üretkenliği artırırlar.

Hazırsanız, Zoom’u bir profesyonel gibi kullanmanın farklı yollarını keşfetmek için bu makalenin geri kalanını okuyun.

İş toplantınızı bir trenden veya koşu bandından yapıyor olabilirsiniz, ancak her iki durumda da, doğru türde arka plan ekleyerek video konferansınıza profesyonel bir his verebilirsiniz. En önemli şey, iş toplantılarınızla alakalı gerçekçi bir sanal arka plan seçmektir.

Örneğin, iş için resmi bir toplantı düzenliyorsanız, arka planınıza kumsal gibi alakasız şeyleri eklemenize gerek yoktur. Çok telaşlı olmayan bir sanat eseri veya duvar kağıdı içeren sağlam bir arka plan gibi bir şeyler tercih etmeniz daha isabetli olur.

Kalıcı arka planlar oluştururken renk şemaları dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Özellikle insanların arka plan kullanmadığınızı bilmesini istemiyorsanız, gerçekçi bir ortam oluşturmak için renklerinizi basit tutmalısınız.

Çoğunlukla daha koyu renkler, daha açık olanlar kadar etrafınızda kaybolmaz. Siyah saçlı bir kişi arka plan olarak koyu bir görüntü uyguladığında, bazen video karesinde etraflarında pürüzlü kenarlar oluştuğunu görebilirsiniz. Ancak aynı arka plan, sarışın bir kişi tarafından kullanıldığında kusursuz görünebilir.

Ayrıca aşağıdaki resimdeki gibi hareketlerinize çok iyi yapışmasına yardımcı olan ince bir gradyan kullanmayı deneyebilirsiniz.

Ciddi olduğunuzu iletmek ister misiniz? Ya da belki eğlencelisin? Her ikisi de olabilirsiniz ancak bir arka plan seçerken, kitlenizin sizi ilk bakışta nasıl görmesini istediğinize karar vermelisiniz.

Zoom toplantınız, marka bilinirliği ve güven oluşturmanın harika bir yoludur. Arka planınıza basit, markayla uyumlu öğeler ekleyerek çok fazla uğraşmış gibi görünmeden bunu yapabilirsiniz. Örneğin, logonuzu Zoom arka planınıza ekleyerek markanızı dahil etmek, kendinizi veya işletmenizi ince bir şekilde öne çıkarmanın harika bir yoludur.

Sanal arka planınız için yüksek kaliteli görüntüler oluşturmanın en kolay yollarından biri Canva gibi bir araç kullanmaktır.

Size en çok hitap edeni seçin ve şablonu en boy oranı için önerilen 1280×720 piksele ayarlayın. Bundan sonra, basit sürükle ve bırak düzenleyiciyi kullanarak farklı öğeleri istediğiniz gibi ekleyebilir, kaldırabilir veya özelleştirebilirsiniz.

İstediğiniz son şey, dağınık bir arka plana sahip olmaktır çünkü bu izleyicilerin söylenenlere dikkat etmelerini zorlaştırır. Gerçek bir arka plan kullanıyorsanız, arka planınızdaki öğeleri düzenleyerek başlayın. Çok “meşgul” izlenimi veren her şeyi kaldırın ve kalabalıklığı giderin.

Faber Books ve NPR gibi siteler muhteşem ve derinlikli Zoom arka planları için popüler seçeneklerdir. Harika bir dış mekan görüntüsünü veya çok sayıda yeşillik veya harika manzaralarla dolu bir görüntü kullanabilirsiniz.

İnternette seçim yapabileceğiniz birçok farklı Zoom arka planı fikri var, bu nedenle seçtiğiniz şeyin bu makale boyunca belirtilen tüm gereksinimleri karşıladığından ve profesyonel olduğundan emin olun.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz