WordPress Ana Sayfada Gösterilen Yazı Sayısını Değiştirme

May 3, 2024 | İçerik Pazarlaması, Sosyal Medya

İster kişisel ister kurumsal web siteniz olsun, gösterimde olan yazılarınızın sayısını değiştirmek ister misiniz? Aklımızdan; tümünü gösterelim ne olacak ki düşüncesi geçse de unutmadan söylemeliyim ki ne kadar çok yazı gösterirseniz site açılış hızınız o denli düşer.

Web sitenizde; videolar, GIF’ler, animasyonlar ve ses dosyaları varsa özetle ne kadar yüksek çözünürlük dosya varsa açılış hızını o denli etkilenir arkadaşlar.

Ana sayfanızdaki ya da herhangi bir sayfadaki yazı gösterme sayısı WordPress tarafından varsayılan 10 olarak tanımlanmıştır ki ki bu yine de yüksek bir orandır. İdeal olanı 7’yi geçmemektir.

Bir sayfada gösterilen yazı sayısını değiştirmek için WordPress arayüzünde solda görebileceğiniz ADMIN menüsünden ayarlar bölümüne gelin. Ayarlar kısmı altından da okuma kısmını bulun.

En fazla gösterilecek blog sayısı adedini analiz ederek ana sayfada gösterilen yazı sayısını değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada yaptığınız değişiklikler tüm sayfalar için geçerli olacaktır.

Bu arada görselde de görebileceğiniz üzere “Tüm Metin” yerine “Özet” olarak ayarladım ki RSS ya da benzer bir başka araç üzerinden web sitemize ait tüm içeriklere ulaşamasınlar.

Yine son yardımcı bir bilgi paylaşayım eğer web siteniz yeniyse yayına almadan evvel “Arama motorlarının bu siteyi dizine eklemesine engel olmaya çalış” alanını seçin ve tüm düzenlemeleri tamamladıktan sonra yayına alın.

Böyle tüm kontrolleri yapmak ve gerekli ayarlamaları yapmak için yeteri kadar vaktiniz olacaktır.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz