Whatsapp Para Transfer Özelliği Nasıl Kullanılır?

Nis 9, 2024 | Sosyal Medya

Bana göre Telegram daha iyi olsa da Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta para transferi dönemi başlıyor. Peki WhatsApp’tan para transferi nasıl yapılır biliyor musunuz? İşte Whatsapp para transfer özelliği ile ilgili tüm bilgiler!

Girişte de belirttiğimiz gibi Whatsapp, bir süredir konuşulmakta olan para transfer özelliğini testlerinin ardından nihayet kullanıma sundu. Yapılan resmi açıklamayla hayatımıza giren Whatsapp para transferi özelliği, şimdilik sadece Güney Amerika ülkesi Brezilya’da kullanımda. Ne gariptir bu özellik bir süredir Hindistan’da test ediliyordu ve yine bu ülkede kullanıma sunulur diye düşünüyorduk.

Fakat Whatsapp, Brezilya’da milyonlarca küçük ve orta büyüklükte firma olduğunu belirterek özelliğin evvela bu ülkede devreye sokulmasının daha isabetli olacağını duyurdu. Kredi kartı veya banka kartını ekleyecek, sonrasında ise güvenlik ve doğrulama adımlarından sonra para gönderebileceksiniz.

Facebook’un kendi geliştirdiği “Facebook Pay” ödeme sistemi ile entegre çalışacak Whatsapp’tan para transferi özelliği ile birlikte kullanıcılar artık birbirlerine uygulama içinden kolayca para transferi yapabilecek.

Özetle sohbet ettiğiniz yere veya kişiye para gönderebilir ve alabilirsiniz. Bu haliyle WhatsApp’ın e-ticaretin tamamlayıcı bir parçası olacağını söyleyebiliriz. Whatsapp aracılığıyla para transferi yapan kullanıcılardan herhangi bir komisyon alınmayacağı, kurumsal firmalardan ise cüzi bir ücret alınacağı söylenenler arasında.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz