Tweet Satarak Kolayca Para Kazanabilirsiniz

Nis 6, 2024 | Sosyal Medya

Tweet atarak para kazanma, Twitter’dan para kazanmak ve Twitter’dan nasıl para kazanılır soruları son aylarda çoğumuzun dijiyal dünyada en sık aradığı ve cevabını merak ettiği hususların arasında yer alıyor.

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in attığı ilk tweet’in 2,5 milyon dolara bir Türk girişimci tarafından alıcı bulması NFT’ye (resim, şarkı, GİF, video vb.) olan ilgiyi daha da artırdı.

Şimdilerde internetten para kazanmak isteyen ve zamanının çoğunu evde geçiren birçok kişi NFT ile para kazanmanın yollarıyla ilgileniyor. Özetle; tweet satarak para kazanmak, NFT satarak para kazanmak konusuna değinmek isterim.

Şimdilerde “özgünlüğü ile öne çıkan! NFT’yi de merak ediyoruz, kriptografik token türü olarak tanımlanan NFT’nin açılımını ‘Non-Fungible Token’ olarak özetlemek mümkün. Bir NFT satın aldığınız zaman benzersiz bir dijital sanat formuna sahip oluyorsunuz.

NFT satışı nasıl yapılır? NFT ile nasıl para kazanılır?

Pikseller ile oluşturulan bir kedi görseli animasyonunun neredeyse 600 bin USD’ye satılması bu tip alım satış işlerine olan ilgiyi artırdı.

NFT alım satımı genelde Ethereum kripto para birimiyle yapılıyor. Yani, NFT’ye talipseniz bir cüzdan hesabına ve bir miktar kripto paraya sahip olmalısınız. Bu adımları da tamamladıysanız; Rarible; Known Origin; veya Open Sea gibi NFT pazar yerlerinde ticarete girişebilirsiniz.

Ethereum cüzdan hesabınızla NFT platformlarından birine giriş yapıyorsunuz. PNG, GIF, JPEG gibi satmak istediğiniz ürünü ekleyip listeliyorsunuz. Platformlar “Gas Fee” adı altında listeleme ücretini Ethereum yahut USD karşılığında tahsil edebiliyorlar. Satış işlemlerinde ise yüzde bazında komisyon talep edilebiliyor.

Listelenen ürünleri alıcılar teklif verebiliyor veya direkt satın alabiliyor. NFT ürününüzü satttığınızda komisyonlar kesildikten sonra kalan tutar Ethereum cüzdanınıza aktarılıyor. Siz bu miktarı kripto borsalarına transfer ederek satıp paranızı TL cinsinden hesabınıza çekebiliyorsunuz.

Tweet satarak nasıl para kazanılıyor?

Tweet satışı Ethereum tabanlı bir platform olan Valuables adlı site aracılığıyla yapılıyor. Kullanabilmek için Twitter hesabınızı ve Ethereum cüzdanınızı ilişkilendirmeniz gerekiyor.

Öncelikle bir web tarayıcıyla entegre çalışan Metamask Ethereum cüzdanı kurmanız şart. Metamask’ı, satacağınız tweet’ler için ödeme alacağız zaman kullanabilirsiniz.

Metamask’ı kurduktan sonra, Valuables’i de kolayca kullanabiliyorsunuz. Valuables sitesine gidip, siteyi Ethereum cüzdanınıza bağlayacak olan MetaMask ile oturum açmak gerekecek. Bu hesaba erişebilmek için Twitter ile de oturum açmak gerekiyor.

Twitter hesabınızı ve cüzdanınızı bu platforma bağlamanız ardından tüm tweet’leriniz otomatik olarak satışa sunulur. İlgi çeken tweet’lerinize çeşitli teklifler yapılabilir.

Satmak istediğiniz tweet bağlantısını, arama çubuğuna yapıştırabilirsiniz. İşlem sonrasında bu sistem, size bu satışı paylaşmak için bir link sunacaktır. Sizler de bunu istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

Sık dile getirdiğimiz gibi talepliler fiyat teklifi verebiliyor. Kabul ederseniz satış gerçekleşiyor. Ücreti Ethereum olarak alıyorsunuz. Bu sitenin kullanımı ve üyelik vb. için ücret almaması daha cazip geliyor.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz