Sanal Gerçeklik Turları Gayrimenkul Sektörünün Geleceği

Mar 19, 2024 | Gayrimenkul

Özellikle pandemi süreci sonrasında popülerliğini arttıran sanal gayrimenkul turları, potansiyel alıcıların herhangi bir konut ya da ticari mülkü gezmeden önce detaylı bilgi ve fikir edinmelerini sağlayan, ikna edilmelerini kolaylaştıran en önemli teknoloji.

Profesyonel ellerce düzenlenmiş bir sanal tur, tüm detayları ve alanları vurgulayabilir. Bir ziyaretçi; kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan evi kendi başına dolaşabilir ve bir odadan diğerine geçebilir, tüm katlara gidebilir ve evin her ayrıntısına göz atabilir.

Ayrıca, olası müşterilerin tıklayabileceği bilgi noktaları da eklenebilir. Örneğin, aydınlatma sistemi, güvenlik ve benzeri detaylar hakkında bilgi verebilir, ses desteği ile sunumlarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Sanal Emlak Turu

Basılı materyallerin 66 ila 150 dolarlık maliyete ve 30 günlük raf ömrüne sahip olduğu hesaplanmıştır. Tüketicilerin ürünle tam olarak etkileşime girmesine ise izin vermez. Sanal bir turun günlük maliyeti yaklaşık 0.27 USD’dir ve 365 günlük sınırsız bir raf ömrüne sahiptir.

Girişte de belirttiğim gibi müşteriler, tüm detayları inceleyerek evin neredeyse her bölümü hakkında yorum yapabilir. Örneğin bir alıcı; mutfak tezgahı, döşeme için kullanılan malzemeler, bodrumdaki yalıtım türü ve diğer detaylar hakkında ilginç sorular sorabilir. Bir acente veya aracı olarak ofisinizin rahatlığında kolayca geri bildirim gönderebilirsiniz.

Düz metinlerin veya hareketsiz görüntülerin aksine, sanal turlar son derece avantajlıdır. Her odayı keşfederken, evde satın alma ve yaşamayı hayal etmeleri kolaylaşır.

Örneğin, yurt dışında yaşayan bir müşteri portföyünüzle ilgileniyorsa daha hızlı bilgi edinebilir. Bazıları ise sadece meraklıdır ve satın alma niyeti yoktur. Sanal turlar ile gereksiz yığınlardan, masraflardan ve iletişim yükünden kurtulmuş oluruz.

Sitenizde sanal turlar varsa, sizi arayan kişi yerin nasıl göründüğünü ve neye benzediğiniz zaten bilir. Ziyaret etmek istedikleri zaman muhtemelen mülkün nasıl göründüğünü bildiklerini için sevdiklerini anlarsınız.

Sonuç olarak, biraz ilgilenen tutarsız kişilerle zaman harcamak ve onları satın almaya ikna etmeye için saatlerinizi harcamak zorunda kalmazsınız. Çoğunlukla satın alma niyeti olan potansiyel alıcılardan gelen çağrıları yanıtlarsınız.

Sanal Gerçeklik Turları Neden Avantajlıdır?

Yine tanıtım esnasında yaşanabilecek en kötü durum, satın alacaklarına dair hiçbir garanti vermemeleridir. Belki detaylardan hoşlanmazlar, ya da mahallenin yaşam tarzlarına uygun olmadığını keşfederler. Sanal mülk turları bu unsurların elenmesine yardımcı olur.

Tek göreviniz müşterilerin siteyi önceden kontrol edebilmeleri için sitenize tur yüklemek veya e-posta ile kendileriyle iletişime geçmektir. E-posta üzerinden de ilgili linki paylaşabilirsiniz.

Sanal mülk turları 7/24 açıktır. Olası potansiyel alıcılar, herhangi bir mobil cihazdan 24 saat istedikleri zaman tura erişebilir. Yine tüm Dünyaya erişebilirsiniz. Sadece bir kaç görsel paylaşırsanız sizin istediğiniz, göstermek istediğiniz yeri görürler ve tek gördükleri bir kaç fotoğraftır ancak sanal gerçeklik böyle değildir.

Sanal Daire Turları

Sanal bir turla müşteriler mülkü dizüstü bilgisayarlarında, mobil tabletlerinde veya akıllı telefonlarında görebilirler. Gerçekten ilgilenenler için sizinle iletişime geçecek ve daha fazla bilgi isteyecektir. Bu size zaman kazandıracak, böylece işletmenizin diğer alanlarına odaklanabileceksiniz.

Potansiyel müşterilerle tanışmak çoğu zaman pahalıya mal olabilir. Kişisel toplantılar, pahalı sunumlar; yakıt, yol ve diğer ekstra masraflar için ne kadar para harcayacağınızı bir düşünün.

Sanal Gayrimenkul Turları

Çoğu kullanıcı bir web sitesinde 59 saniyeden az kalıyor. Dolayısıyla, bir kullanıcının dikkatini bir dakikadan daha kısa bir sürede yakalamayı başaramazsanız, onları kaybettiniz demektir. İstatistikler, sanal turlara sahip web sitelerinin, olmayanlara göre 5-10 kat daha uzun görüntülendiğini göstermiştir. VR turlar web trafiğiniz için de avantajlıdır. Sitede kalma oranını arttırır, hemen çıkma oranı azalır.

Google tarafından 2015 yılında yapılan araştırmaya göre, 360 derecelik sanal turla bir öğeyi görüntüleyen ziyaretçilerinin, bir satın alma veya rezervasyon yapma olasılığı üç kat daha yüksektir. Etkileşimleri nedeniyle, panoramik turlar ve 3D fotoğraflar Facebook’ta sıradan görüntülerden çok daha ilgi çekicidir. Farklı sosyal mecralarda da paylaşabilirsiniz.

360 Sanal Tur Nedir

Özetle VR turlar gayrimenkul sektörünün geleceğidir. Bu turlara ait detayları e-posta üzerinden müşterilere gönderebilmek de bir başka avantajdır.

Sadece tek bir görsel bin kelimeye bedelse sanal turlar çok daha fazlasıdır.

Medya Budur; gayrimenkul sektörüne değer katacak kaliteli içerikler hazırlar ve web sitelerinizi düzenli olarak günceller. Detaylı bilgi almak istiyorsanız medyabudur@gmail.com e-posta adresimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz