Online Satış Sitesi Kurmak İstiyorum

Mar 20, 2024 | E-Ticaret

E-ticaret sitesi nasıl açılır, alışveriş sitesi kurmak için gerekenler nelerdir, e ticaret sitesi kurmak maliyeti nedir; özetle internetten satış sitesi kurmak ile ilgili merak ettiğiniz tüm başlıkları sizler için toparlayacağız, umarım değerli yorumlarınızı paylaşırsınız.

Fiziki yani herhangi bir yerde dükkanı ya da mağazası olan kişi veya kurumlar yahut yurtdışından getirdiği ürünleri pazarlamak isteyen girişimcilerin ilk tercihi genellikle bir satış sitesi kurmak, çevrimiçi satış mağazası açmak yani internet mağazası açmak oluyor.

İnternet satış sitesi kurmak

Dijital satış dünyasına giriş ile alakalı merak ettiğimiz birçok husus mevcut. Özellikle genç girişimciler; alışveriş sitesi ve e-ticaret sitesi kurmanın maliyetini, alışveriş sitesi kurmak için nelerin gerekli olduğunu, ne kadar sermaye gerekeceğini, kaç paralık bütçe ayırmaları gerekeceği gibi birçok soruya cevap arıyor.

Özellikle son yıllarda ülkemizde e-ticaret’in hızlı gelişimi ve markaların online satış mecralarının bulunması, yatırımcıların ve teknoloji ile işini entegre etmek isteyen firmaların ilgi odağı haline geldi. Elbette Covid sürecinin e-ticaret sistemlerine olan olumlu etkikilerini es geçmemek gerekir.

Alışveriş sitesi kurmak için gerekenler nelerdir?

Online satışa başlamak istiyorsanız; öncelikle “şahıs şirketi de olsa” bir firmanızın olması veya firma kuracak maddi ve manevi bir güce sahip olmanız gerekiyor. Alışveriş sitesi kurmak için neler gerekli sorusuna, ilk olarak vergi mükellefi olmanız gerekir şeklinde cevap verebiliriz. Eğer bir firmanız yoksa şahıs şirketi kurmak sizler için en isabetli seçenek olacaktır.

Online satış sitesi kurma maliyeti nedir?

Alışveriş sitesinde aradığınız özelliklere göre kurmayı düşündüğünüz web sitesinin maliyetleri değişiklik göstermektedir. IdeaSoft veya Ticimax gibi akıllı e-ticaret paketleri yani hazır e-ticaret sitesi sistemlerinin aylık ve yıllık bedellerini incelemenizi öneririz.

  • Akılda kalıcı, nokta atışı bir alan adı seçin!
  • Seçtiğiniz alan adını uzun süreli, mümkünse 5 yıllık alın.
  • Alan adlarında .com ya da .com.tr uzantılı alan adlarını tavsiye ederiz.
  • Profesyonel bir hosting (barındırma) firması ile çalışın!
  • İdeaSoft ve Ticimax’in referanslar kısmını mutlaka inceleyin!
  • Sosyal medya tanıtımları ve reklamlar için bütçeniz olsun!
  • Kar marjını düşük tutun! Özellikle ilk aylarda.
  • Müşteri ilişkilerine önem verin.

Bedava veya ücretsiz alışveriş sitesi kurmak mümkün mü?

WordPress için WooCommerce benzeri ücretsiz satış eklentileri olsa da işin içine ödeme adımları gireceği için profesyonellerle çalışmanız her şart ve koşulda menfaatinize olacaktır. Takdir edersiniz ki müşteriler beklemeyi sevmez, güvenilir ve hızlı web siteleri arar.

WooCommerce benzeri eklentilerin sistemi yavaşlattığı ve bazı güvenlik sorunları barındırabileceği senaryolarından hareketle sağlam bir ilk adım atmanız şarttır! Bunun için referans sunabilecek Türkiye’de iki firma mevcut; hazır yazılım paketleriyle IdeaSoft ve Ticimax.

E-ticaret sitelerini güncel ve özgün içeriklerle beslemek SEO stratejinizi destekleyecek son derece önemli bir adımdır. Bu konuda destek almak isterseniz e-posta adresimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz