Neredeyse Bedavaya Bir Haber Siteniz Olabilir

Mar 30, 2024 | Gazetecilik

Vaktim bol, sürekli evde veya bilgisayar başındayım ve bir haber sitem olsun gerçekten çok istiyorum, yazmayı da seviyorum diyenlere özel bir rehber hazırladık!

Elbette; Blogger nedir?, Blogger’da site nasıl açılır?, Basit SEO ayarları nasıl yapılır? gibi giriş seviyesi bilgilere sahip olmalısınız. Zorlanıyorsanız merak etmeyin iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşırsanız seve seve yardımcı oluruz!

Öncelikle bir alan adına ihtiyacınız olacağı için tek yıl için 10-12 USD ödeyerek aldığımız domain’i harcama listemize eklememiz ve her yıl yenileyip süreyi uzatmayı ihmal etmememiz gerekiyor. Kişisel ve kurumsal sitelerim için Güzel Hosting’i tercih ve tavsiye ediyorum. 5 yıl için almak mantıklı ancak burada amaç minimum tutarla bir şeyler yapabilmek.

Hosting yani barındırma hizmeti almak istemiyorum, Blogger üzerinden ücretsiz olarak devam edeceğim diyenlerdenseniz sorun yok! Bu arada ThemeForest sitesine bir göz atmanızı öneririm. Gayet güzel haber temalarını NEWS ve MAGAZINE başlığı altında bulabilirsiniz.

20 dolar maliyeti olan ücretli bir tema alırsanız profesyonel bir görünüm elde edersiniz ki şahsen bu şekilde ilerlemenizi tavsiye ediyorum. Piyasada ücretsiz haber temaları da mevcut lakin mizanpaj olarak tatmin edici değil ne yazık ki.

Bu sayede görebileceğiniz üzere neredeyse bedelsiz bir şekilde haber sitesine sahip oluyorsunuz ki bence gayet “uygun” bir rakam! Yazmayı seven bir kişinin haber veya kişisel web sitesini 1 saat içinde yayına alması mümkün.

Yine tavsiyem; yayına almadan evvel maksimum 30 içerik hazırlayın ve en az 7 tanesini zamanlayın! Böylece önünüzde 1 hafta vakit olacaktır. Tabi haber sitesi dakika dakika güncellenme isteyen ciddi bir yapı ancak daha NİŞ (dar alan ve özgün bir konu) bir alan seçerseniz; sadece memurlara ve öğrencilere hitap edebilir, bu sayede saatlerce bilgisayar başında oturmak zorunda olmazsınız.

Haber sitenizi düzenli olarak güncellemeyi, iletişim sayfalarınızı oluşturup Google ADSENSE başvurunuzu yapmayı unutmayın! Böylece otomatik olarak sitenizde reklam gösterebilir, web sitenizin trafiğine bağlı olarak para kazanabilirsiniz. Bu arada başka sitelerden izinli veya izinsiz haber ve görsel almayın dememe gerek yok herhalde.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz