İnstagram’da Çok Satacak Karlı Ürünler Nasıl Bulunur?

May 13, 2024 | Sosyal Medya

Hevesli girişimcilerin özellikle İnstagram satışlarında karşılaştığı en ciddi sıkıntılardan biri çok satacak, kârlı ve popüler olan ürünler bulmaktır, peki bu ürünler nasıl bulunur ve bilmeniz gerekenler nedir, sizler için özetledik.

Gelişme sürecinizde projenizi etkileyebilecek ilk yanılgı satabileceğiniz her şeyin zaten satılıyor olduğunu düşünmektir. Keza müşterilerin bir sorununu çözmek, insanların istediği bir ürünü bulabilmek için en etkili yaklaşımdır.

Hayatınızda fark ettiğiniz zorluklar ve küçük sorunlar, kârlı ürün belirlemek için tam da karşınızda olan ipuçlarını içerebilir.

İstediklerini ürünü bulduğu zaman da kesenin ağzını açmaya meraklı bir kitle belirlemek atılacak ilk adım olacaktır. Hedef kitlenizi düşünün. Gençler mi, hobi meraklıları mı, ucuza ürün arayanlar mı kimler? Bu gibi kimselerin kişisel ilgi alanları neler olabilir ve hangi alanlar bakir?

Belirli bir sektörde mesleki bir deneyim elde etmek veya geçmişte kısa bir süre de olsa çalışmış olmak sizi rakiplerinize karşı avantajlı kılabilir.

Dijital pazarlamanın doğasından faydalanarak, yeni bir trend üzerinden yok denebilecek kadar az bir içerik yatırımıyla SEO trafiği oluşturma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Bu sayede e-ticaret sitenize veya Instagram satış sitenize trafik alabilirsiniz.

Geçici heveslere şu çarkları örnek verebiliriz ki bir süre önce herkesin elindeyken şimdi adını bile hatırlayamıyoruz. Gerçek eğilimler ise kalıcı olma yolundadır, az da olsa sürekli kazandıracaktır.

Google trendler, sosyal medya ağları ve Reddit ve Ekşisözlük gibi siteler gündemi koklayabileceğiniz ve mutlaka her gün düzenli olarak göz atmanız gereken içerik kaynaklarıdır.

Akılda tutulması gereken İnstagram istatistikleri:

Instagram’ın bir milyar aktif kullanıcısının üçte ikisinden fazlası 34 yaşında ve daha genç.
Instagram’ın en büyük pazarı; güzellik, sağlık ve fitness, seyahat, moda, yaşam tarzı, iş ve hayvanlar.
Tüketiciler özgün görselleri tercih ediyor.

Giyim Instagram’da en çok satan ürün kategorilerinden biridir. Justin Bieber bile sosyal medyayı kullanarak kıyafet satmanın potansiyelini fark etti.

Öncelikle Instagram’da tanıtımını yaptığı Drew House giyim markasını kurdu. Ancak başarılı bir şekilde kıyafet satmak için ünlü olmanıza gerek yok. Küçük giyim markalarının bilinmezlikle başlayıp çok popüler hale gelen pek çok örneği var.

Yine takılar Instagram’da satmak için mükemmel bir ürün türüdür. Fotoğrafları alıcıların ilgisini çekebilecek takılar çok sayıda müşteriye ulaşma potansiyeline sahiptir. Farklı türde takılar satabilirsiniz: el yapımı, metal ve değerli taşlardan yapılmış ve hatta ucuz ama güzel takılar.

Günümüzde farklı hobiler, nişler ve tutkular var. Bu hobilerin her biri, koleksiyonlarına kendileri için değerli olan yeni bir öğe eklemek için çok para ödemeye istekli hayranlara sahiptir. Bilgisayar oyunu tutkunlarını, poster sevdalılarını, avcıları veya futbolu sevenleri hedefleyebilirsiniz.

Ahşap el işleri ve mobilyalar, tespihler, anne bebek ürünleri, pet aksesuarları, büyük beden giyim, 3D ürünler, telefon aksesuarları, bağırsak sağlığı ürünleri şimdilik size önerebileceğim satış kanalları.

Profesyonel destek için [email protected] üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz