Instagram Danışmanlığı ve Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

May 14, 2024 | Sosyal Medya

İnstagram danışmanlığı konusunda daha doğru tüm sosyal medya ve dijital pazarlama işlerinde atılan ilk ve en bilindik yanlış adım, süreci hevesli ancak deneyimsiz kişilere, muhtemelen birilerinin tanıdığına veya referanssız kişilere bırakmak oluyor.

Bu arkadaşların CANVA’lı hazır şablon beylik işlerinden aradığını bulamayan firmalar (veya kişiler) ikinci adımda da tüplü monitör önünde bekleşen merdivenaltı yığınlarla muhatap oluyor. Bu ikinci kitle az biraz dijital reklamlarla haşır neşir olduğundan kendilerini iyi pazarlayabiliyorlar.

Tabi ortada ne bir ofis, ne bir sabit telefon ne de fatura kesilebilecek samimi bir muhatap var. Yine son derece verimsiz bir 5-6 aylık dönemden sonra,”lanet olsun parası neyse verelim, profesyonellerle ilerleyelim..” noktasına geliniyor ki işin en acınası kısmı bu. Kaybolan aylar ve binlerce lira. Ortada atılan tek bir adım yok.

Bu ve benzer arkadaşla ister istemez muhatap oldum ve bir toplantı odasında bir arada olma şanssızlığına eriştim. Şimdi abicim.. diye parmağını bize sallarken hal ve tavırları, konuya hakimiyeti oldukça dikkat çekiciydi.

Elbette orada notlarını verdik ve teşekkür ederek kendilerini uğurladık. Hayatımızdan kayıp giden bir saatin hesabını da burada size veriyorum ki benzer sürecin benzerini sizler de yaşamayın.

Bu arada; ne giyimleri, ne tavırları ve konuşmaları bu kararı almamızda etkili oldu. Referansları yetersizdi, sunumlarında klişelerden öteye geçemediler, istediğimiz raporlamayı sunamadılar ve bunun gibi bir çok hatalar zinciri özetle peşi sıra geldi. Güçlü bir senaryoları yoktu diyelim uzatmadan.

Demem o ki kimlerle muatap olacağınız konusunda seçici davranın.

Dijital pazarlama, sosyal medya, tasarım süreçleriniz için [email protected] e-posta adresimiz üzerinden bize ulaşabilir, 0532 591 57 71 numaralı telefonumuz üzerinden soru, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz