İlk 1.000 YouTube Abonenizi Nasıl Elde Edebilirsiniz?

Nis 23, 2023 | Youtube

1.000 YouTube abonesine giden yolda size rehberlik etmeyi amaçlıyoruz ancak öncelikle şu soruyu yanıtlayın – neden 1.000 abone istiyorsunuz?

Cevabınız YouTube kanalınızdan para kazanmak ise unutmayın, 4.000 saatlik izlenme süresine ihtiyacınız var. Ayrıca YouTube İş Ortağı Programı’na başvurmanız ve programa kabul edilmeniz gerektiğini de unutmayın. YouTube, abone satın almaya veya metrikleri manipüle etmeye çalışıp çalışmadığınızı kontrol edeceği için dikkatli olmalısınız.

1.000 YouTube Abonesine Ulaşmanın 8 Yolu

Hedefiniz YouTube kanalınızdan para kazanmak ise kusura bakmayın kitlenizi pek de o kadar önemsemiyorsunuz.

Öncelikle gelirden çok hedef kitlenizi ön plana koymalısınız. İçeriğinize ve kalitenize güvenen 1.000 sadık takipçi, parayla alınmış yahut rica minnet gelmiş 10K takipçiden çok daha faydalı olacaktır.

Yeni içerik oluşturucuların çoğu safça ve bence anlaşılır bir şekilde, kitlelerine verebileceklerinden çok YouTube platformundan neler alabileceklerini düşünüyor.

Metrikleri ve oluşturduğunuz içerikten nasıl kazanç elde edeceğinizi düşünmeyi bırakın ve YouTube kitleniz için neyin değerli olduğunu düşünün.

Doğru ve strateji adımlarla kanalınızın çok daha hızlı ve çok daha kolay büyüyeceğini ve siz farkına bile varmadan 1.000 aboneye ulaşacağınızı neredeyse garanti edebilirim. Bunun nedeni, içeriğinizin ve topluluğunuzla günlük etkileşiminizin, ulaşmaya çalıştığınız herhangi bir dönüm noktasından çok daha önemli hale gelmesidir.

 • Tüm yorumları değerlendirip cevap verdiğinizden emin olun! En azından ilk aylarda.
 • Ruh halinizi yansıtabilmek için kaliteli müziklerden yararlanın.
 • Niş’inizi bulun ve bağlı kalmaya çalışın.
 • Sormaktan korkmayın.
 • Sosyal medya üzerinden kanalınızı tanıtın.
 • Kanalınızı büyütmek için yatırım yapın.
 • Metrikler için YouTube Analytics’i kullanın.
 • Hangi videoların daha fazla abone çektiğini analiz edin.
 • Tutarlı bir şekilde videolar yükleyin.
 • İlgi çekici ve bilgilendirici içerikler oluşturun.
 • İzleyicilerinizden abone olmalarını isteyin.
 • Başlık ve açıklamalarınızı optimize edin.
 • Kaliteli paylaşım listeleri oluşturun.
 • Web siteniz varsa video içeriklerinizi gömün.

Şimdi teorik olarak 100 aboneye ulaşmanın üç ay süreceğini ve sonraki hedefinizin 1.000 abone olduğunu varsayalım. Bu biraz zor gözükebilir ama aynı zamanda 1.000 aboneye ulaşmak 30 ay sürmeyecek zira herhangi bir YouTube kanalında olduğu gibi ivme kazanacaksınız.

17 Kasım 2022’de hayata geçirdiğimiz DMM Turkey Youtube kanalımızın 5. günü itibariyle 4 abonesi var. Evet can sıkıcı bir durum ancak bir kaç gün içinde onlarca takipçi elde edebilmek – Koca Ayak’ın bir videosuna sahip değilseniz – imkansıza yakın.

Yine burada uzmanlar hayatın sırrını verip bir aydınlatma yaşatmasa da küçük köşe taşları belirlemenizi tavsiye ediyor. 50-100-250 gibi hedeflerin belirlenebileceğinin altını çiziyorlar.

100’den fazla aboneniz varsa ve 1.000 aboneye ulaşmak için çalışıyorsanız, ortalama bir kanal için muhtemelen birkaç düzine video çekmişsinizdir ve genel olarak kitlenizin neleri sevdiği konusunda deneyim ve anlayışa sahipsinizdir.

Bir diğer başlık, işe yarayan içerikleri 2’ye katlayın şeklinde gelmekte. Diğerlerinden daha iyi performans gösteren belirli videolarınız olacak. Burada önemli olan Niş ve alt niş’ler belirleyebilme adına ne kadar dikkatli bakabildiğiniz. Devam edelim.

İlgi Çekici Bir YouTube Kanal Fragmanı Oluşturun

Bir kanal fragmanı, anafikrinizi en fazla 30 ila 45 saniyelik bir videoda özetlemelidir. Elbette, başarılı içerik oluşturucuların kendilerini bir izleyici kitlesine tanıtmak için kanal fragmanlarını nasıl kullandıklarına da bir bakın.

YouTube platformunda arama motoru optimizasyonunu veya SEO’yu ciddiye almaya başlamanın zamanı geldi. Ne de olsa, dünyanın en büyük ikinci arama motorudur ve çoğu içerik oluşturucu, arama yoluyla keşfedilebilir içeriğe sahip olmak adına YouTube’da başlar.

Dideo içeriğinizin kelime dağarcığına anahtar kelimeler eklemeye çalışın çünkü YouTube, platforma koyduğunuz her şeyi izliyor ve dinliyor.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına geri bildirimleriniz bizim için çok önemli! YouTube tutkunları için özel olarak hazırladığımız yazımızı ve DMM Turkey’i yorumlamanız bizleri motive edecek.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz