Haber Siteleri Paylaşımlı Hosting Yerine Sunucuda Olmalı

Mar 14, 2024 | Gazetecilik

ILKBYTE ve HETZNER gibi bir sunucu üzerinden ilerlemelisiniz.

Yurtdışındaki firmalar fiyat konusunda daha avantajlı. Şahsen gayrimenkul üzerine yoğunlaştığımız bir sitemizi HETZNER’de barındırıyoruz. Aylık 11 dolar gibi bir gider söz konusunu ancak kafamız rahat. Eğer Ortadoğu ve Türkiye ağırlık çalışıyorsanız İLKBYTE’ı tavsiye ederdim. Bu ikisi de gayet hızlı sunuculardır.

Daha sade bir web siteniz ya da blogunuz varsa ancak SEO ve hız konusunda planlarınız varsa HETZNER’in 3 dolarlık aylık paketleri de mevcut. Başlangıç için bence yeterli lakin sunucu kurulumları deneyimli eller tarafından gerçekleştirmeli.

Trafik alması muhtemel bir web sitesini – bana göre herhangi bir web sitesini – paylaşımlı hosting ile yığınların arasında barındırmak sağlıklı bir davranış değildir. SEO açısından sunucu son derece avantajlıdır, kaldı ki site statik IP sunacakları için bu da son derece faydalıdır.

Tekrar profesyonel destek aşamasına döneyim. Malum hosting firmalarına ticket da denen bir destek bildirimi açarsınız ve bu arkadaşlar da yanıtlar ve büyük ihtimalle sorunuzu çözerler ancak sunucularda tek sorumlu tamamen sizsinizdir. Bu sebeple sunucu kurulum ve olası sorunlara reaksiyon verebilecek bilgi ve birikiminiz olmalı.

Girişte bahsettiğim gayrimenkul sitesinde TMP klasörü (nedenini bilemediğimiz bir sebep yüzünden) kısa süre içinde dolmakta siteye erişim sağlanamamaktaydı. Aldığımız profesyonel destek ile hem firewall kuruldu, hem de bu sorunu çözdük! R10 gibi forum siteleriyle ilerlemenizi tavsiye etmem zira zaman kaybından öteye gidemedi.

Sunucu kurulumu, web sitesi taşıma ve benzeri desteğe ihtiyacınız varsa sizlere destek olabiliriz. E-posta adresimiz hello@dmmturkey.com üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz