Google Hızlı İndex Alma Yöntemleri

Oca 13, 2024 | İçerik Pazarlaması

Blog sitemiz Medyabudur’u ücretsiz uzantısıyla ilk yayına aldığımız günlerde yani 27 Haziran 2020’den aynı yılın sonuna kadar indexlenme konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorduk ancak durum bizimle alakalı değildi.

Malumunuz; WordPress.com, Wix, Blogger gibi ücretsiz barındırma sunan servisler ağırlıklı olarak spam işler için kullanılıyor ve Türkiye gibi geri kalmış ülkeler bu durumda başı çekiyor. Yansı site de denen çer çöp yazılarla dolu paravan siteler buralarda oluşturuluyor ve asıl siteye destek (!) olması amaçlanıyor.

Hal böyle olunca Google’ın hem Google ADS’de hem de Blogger’da 6 aya varan takip süreleri belirlemesine ve bir anda sıralamaya sokmamasına şaşırmamak gerekir. Bana göre insaflı davranmışlar ki ben 1 yıldan fazla takip eder ve son derece acımasız olurdum.

Biz de bu aylarda boş durmadık ve her gün bir kaliteli içeriği yayına almaya gayret ettik yanı sıra; Facebook, Twitter, Linkedin, Pinterest, Reddit, Flipboard ve Quoara’da üzerinden paylaşımlarımızı sürdürdük. Elbette ilk aylarda tam olarak etki etmedi hatta bir eklendi bir silindi ancak yılmadık.

Burada Google NEWS başvurumuzun da büyük etkisi oldu ve kabul edildiğimizin haftasında neredeyse tüm yazılarımızın başta Google olmak üzere tüm arama motorlarına eksiksiz dizilmesi gayet motive ediciydi. Bu arada bu sayfa üzerinden de pingleme yapmayı ihmal etmiyoruz.

Özetle; 08 Ocak 2021’de özel alan adına geçtik ve tam 20 gün sonra 28 Ocak 2021’de tamamen arama sonuçlarında varız. Bana göre yeni bir web sitesi için son derece iyi bir süre.

Blogger kullanıyorsanız düzenli ve kaliteli içerikler paylaşmaya; search console ve analytics entegrasyonlarınızı ihmal etmemeye, yoğun sosyal paylaşımlara ve forum etkileşimlerine dikkat etmelisiniz.

Sorularınız varsa iletişim formumuz ve sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz!

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz