Gayrimenkul Sektörü Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalı?

Oca 3, 2024 | Sosyal Medya

Yabancılara verilen vatandaşlık ve oturum hizmetlerinin artmasıyla birlikte gayrimenkul sektörünün de hareketlendiğine şahit oluyoruz. Dijital Dünyada güçlenmek isteyen gayrimenkul firmalarının atması gereken adımları sizler için özetlemek isteriz.

Gayrimenkul firmalarının web sitelerinde blog kırılmına yer vermesi ve güncel içeriklerle ilerlemesi şarttır. Ne yazık ki günümüzde; hem yazsın, hem İngilizce’ye çevirsin, mümkünse web sitesini güncelleyip sosyal medyayı da yönetsin gibi kenar mahalle senaryolara tanık olabiliyoruz.

Gayrimenkul Sektörü Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalı?

Üçe beşe bakmayan profesyonel firmalar elbette bu şekilde ilerlemiyor. Metin yazarı, çevirmen, sosyal medya editörü ve tasarım ekibiyle bu işler bir bütün ve takım işidir. Sosyal medya ise başta Linkedin ve Instagram olmak üzere olmazsa olmazdır. İmkanlar dahilinde video içerikler de oluşturulmalı projeler tek tek anlatılmalıdır.

Hedeflediğiniz coğrafyaya ve kitleye özgü içerikler de oluşturmalısınız. İngilizce beynelmilel bir dil olduğu için paylaşımları İngilizce yapmak önemlidir. Farsça ve Arapça ile desteklenecek bu süreçlerde dinamiklere hakim, Adwords, SEO ve ölçümleme konusunda bilgi sahibi kişileri istihdam etmeli, deneyimlerini ve daha önce yaptığı işleri detaylıca incelemelisiniz.

Story yani hikaye paylaşımları özellikle Instagram’da önemlidir. Türklerin beğendiği bir paylaşım tarzı İranlılara itici gelebilir. Keza Araplar için de farklı örnekler vermek mümkündür.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz