Ev Hanımları Oturduğu Yerden Para Kazanıyor

Nis 18, 2024 | İnternetten Para Kazanma

Herkes yemek yapıyor ve paylaşıyor diye düşünmemek lazım. Özellikle YouTube ürünlerin satışında muazzam bir mecra. Bir anımı paylaşmak isterim;

Yaklaşık iki yıl kadar önceydi. Mimari cam üreticisi bir firmayı dijital dünyada güçlendirmeye internet sitesine yoğunlaşmaya çalışıyoruz. Tam zamanlı olarak bir fabrikadayım. Mavi yakalar beyaz yakalar iç içe güzel bir ortam.

Yemek araları sigara molaları (ben içmiyorum) derken genç arkadaşlarla sohbeti ilerlettik. Konularımız dijital dünya, web ortamları sosyal kanallar ve benzeri şeyler. Hem eğlenip hem zenginleşmenin hayallerini sesli sesli kuruyoruz…

Üretimden bir kardeşim kedisi ile alakalı bir YouTube kanalı oluşturmuş. Ah keşke adını hatırlayabilseydim sizlerle paylaşırdım. Yine hanımı güzel yemek yapan bir arkadaşım, “neden Youtube’da paylaşmayalım” demiş olacak ki bu “kedici” arkadaşla adım atmışlar ve zamanla da epey ilerlemişler.

Hatta o zamanların parasıyla “aylık asgari ücret” düzeyinde zaman zaman inip çıkabilen bir kazanca ulaşmışlar, vergiden muaf olduklarının da bilincindeler tabi. Şahsen mali detayları vs soran bir insan değilimdir ve kimseye sormanızı da tavsiye etmem.

Neredeyse çoğumuzun 4K video çeken telefonları var, sabit internet bağlantılarımız ve teknolojilerle haşır neşir olduğumuz düşünüldüğünde basit bir iki adımla video içerikler oluşturmak ve paylaşmak hiç de zor değil. Olmamalı. Yatırım maliyetiniz neredeyse olmayacak. Şunu da atlamadan hatırlatayım esnaf muaflığı da söz konusu.

Elbette sadece yemek videoları üretmek üzerine yoğunlaşmamak gerek. Bilgi sahibi olduğunuz konuları paylaşabilir, takılar tasarlayarak detaylandırabilir, evcil dostlarımızla videolar çekebilir özetle aklınıza ne geliyorsa kurgulayıp yayına alabilirsiniz. 1-2 saatlik bir rakip analizi ile heyecanınızın dozu artacaktır.

  • Fatura kesmeniz gerekmeyebilir, vergi muafiyet belgesi araştırın.
  • El emeğinizle nakış işleri ve turistik eşya üretebilirsiniz.

Emin olun adım atmak için geç kalmış sayılmazsınız. Ürettiğiniz video içerikler telif vb. konulara takılmazsa ve kanalınız silinmezse sonsuza kadar yayında kalacak! Aileniz sevdikleriniz sizinle gurur duyacak ve oturduğunuz yerden para kazanacaksınız. Bence boncuk dizerek vb. fason işlerle elimizi gözümüzü yormaktan çok daha zevkli bir süreç dijital dünya.

Aklınıza takılan sorular olursa lütfen iletişim formu üzerinden bizlere ulaştırın. Faydalı olmak için elimizden geleni yapacağız.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz