Çalışılacak En İyi Banka Hangisi? (Detaylı Liste)

Nis 23, 2024 | İnternetten Para Kazanma

Çalışılacak en iyi banka ve en iyi devlet bankası konusunda uzman görüşleri ve kullanıcı deneyimleri ile şekillenen güncel ve tarafsız bir liste hazırlamaya çalıştık.

Türkiye’nin en iyi bankası hangisi sorusuna cevap bulabilmek ve ticari çalışılacak en iyi bankayı belirleyebilme adına bir çok kriter mevcut. En iyi devlet bankası hangisi ve hangi banka daha iyi merak edenlerin memnun kalacağını düşünüyorum.

Bankaların müşteri hizmetlerine ulaşabilmedeki kolaylık, teknolojik yeterliliği, sundukları faiz ve kredi oranları ve benzeri özellikleri göz önünde bulundurularak derinlikli bir liste hazırladık. En iyi en güvenilir banka özelinde hazırladığmız makalemiz rehber olacaktır diye düşünüyorum.

Türkiye’deki en iyi bankayı belirleyebilme adına yaygınlık, masrafların az olması, sunduğu güven duygusu, müşteri hizmetlerine kolayca erişim ve şube sayısı gibi ana faktörler belirleyici oluyor. Çoğumuzun aklına gelen ana başlıkları geliştirebilmemiz adına yazımızı yorumlarınızla zenginleştirebilmeniz faydalı olacaktır.

Türkiye’nin en iyi bankasını belirleyebilme adına forumlardan, müşteri yorumlarından, şikayet sitelerinden ve elbette sosyal medyadan değerli veriler toplanabilir. Genelde insanlar en iyi döviz kuru veren banka, en iyi faiz veren banka, en iyi altın hesabı hangi banka, döviz alım satım en iyi banka şeklindeki arama sonuçlarıyla en fazla kar edebilecekleri bankaları araştırıyorlar.

Bankacılık konusunda yapılan genel anketler Ziraat Bankasını ilk sıraya koyarken sırasıyla İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi ve Akbank sıralanıyor. Elbette dijital bankacılık uygulamalarının kullanıcı dostu olması gibi belirleyici bazı faktörle de söz konusu.

Şu Sorulara Yanıt Arayalım?

  • Bu bankayla daha önce çalıştınız mı?
  • Size yakın bir şubesi mevcut mu?
  • Müşteri hizmetleri yetkilisine kolay ulaşabiliyor mu?
  • ATM ve şube sayısı sizin için önemli bir kriter mi?
  • Dijital bankacılık yerine birebir bankacılığı mı tercih edersiniz?
  • Devlet bankası ya da özel olması önemli mi?
  • Şikayetvar ve benzer yorumları incelediniz mi?
  • Halihazırda çalıştığınız bankayı değiştirmeye değer mi?

Türkiye Bankalar Birliği verilerine göre Ziraat Bankası’nın, İş Bankası’nın, Garanti BBVA’nın, Yapı Kredi’nin ve Akbank’ın neredeyse binden fazla şubesi var. Bu da güven duygusu ve yaygınlığın önemli bir faktör olduğunu ortaya koyuyor.

Şahsi fikrimi sorarsanız bankacılık uygulaması olarak Garanti ve Yapı Kredi ferah ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip, Ziraat Bankası da özellikle Anadolu’da çalışan ve yaşayanlar için bol şube alternatifi sunuyor.

Son olarak faiz oranları konusunda kararsız kaldıysanız ve dijital bankacılık konusunda deneyimliyseniz tüm bankaların güncel oranlarını karşılaştıran ve kimin getirisinin fazla olduğunu döken siteleri incelemenizi öneririm.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz