Anket Doldurarak Para Kazanmak Saçmalık Değil

May 4, 2024 | İnternetten Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanmak isteyenleri “ayda yüzlerce dolar kazanabilirsiniz” anafikri üzerinden sisteme girmeye ikna etmek mümkün değildir.

Yığınlara hükmeden tetikleyici bir kanaat önderi veya milyonlarca gerçek takipçiye sahip bir influencer olmadığınız müddetçe; bu paraları kazanabileceğinizi düşünenlere söyleyebileceğim tek şey “hayata bakışınıza imreniyor, çapsız dolandırıcılığınızı ‘sesli’ anıyorum” demek olacaktır. Sürece negatif bakmıyorum ve eleştirel bir yazı olmayacak lütfen yanlış anlamayın.

Anket işlerini mikro gelir başlığı altında incelemek daha doğru. Elbette yüzlerce anket sitesini değerlendiren bir yazı olması da mümkün değil. Artıları ve eksileriyle tek bir anket sitesi üzerinden ilerleyeceğim. Deneyimlerim “yerli anket firmalarıyla” asla çalışmayın demekten öteye gitmez.

Evden para kazanma, online para kazanma, internetten para kazanmak, anket doldurarak para kazanmak ekşi, anket doldurarak para kazanma forum, mikro gelir nedir ve anket doldur para kazan sahterkarlığı gibi sorguların Covid-19 sonrasında epey arttığına, pasif gelir elde edebilmek için çabalandığına tanık oluyoruz.

Ekşisözlük vb acımasız eleştiri kaynakları da tam manasıyla yeterli olmuyor zira çoğu kendi referans linklerini köpürmeye çalışan ergenlerle dolu.

“Para kazandım ve kazanıyorum alın bakın dekontu bu da linki” diyorum, “bunlar dolandırıcı..” demekten öteye geçemiyor kalanlar. Ortadoğu’da yaşıyoruz; “ben kazanamıyorsam kimse kazanmasın, üç otuza çalışırken sen nasıl internetten para kazanabilirsin ki” metotları.

Ysense ile 1 yıl kadar önce tanıştım. O zamanlar adı Clixsense’di. Yabancı bir firma ve blog kaynaklarına göre milyonlarca dolar ödeme dağıtmış. Başımıza ne gelebilir ki diyerek abone oldum! Anket geliyor ve Türkçe anketleri dolduruyorsunuz bu kadar. Bakiyeniz 52 dolara ulaştığında 49 dolarlık kısmını kesintiler sonrasında hesabınıza aktarıyorlar.

Anketler kişiye bir şey kazandırmıyor, deneyim ve bilgi katmıyor ancak az da olsa para gönderdikleri muhakkak. 200 dolar civarında ödeme aldığım pasif gelir sistemini gömmek isteyenler; “anketler beni atıyor, dolandırıcı bunlar..” diye sağda solda saçmalıyor. İzah edeyim;

Öncelikle dekont ve benzeri detayları göndermeye mecbur olmasam da güçlü bir iddia dahilinde bunları paylaşabilirim.

Anketlerin kişiyi “sürecin tam ortasında” attığı durumlar sık yaşanır. Sabırla ilerledim ve kafaya takmadım. Aburcubur’larla alakalı bir anketi “cips yemiyorum” şıkkı ile eleştirmek (!) takdir edersiniz ki ankettin tam ortasında da olsanız atılmanıza neden olabiliyor. Adamlar da haklı.

Tamamen doğru bir profilleme yapmaya çalışıyorlar. Misal bendeniz 100 küsur kilo ve 41 yaşında bir adam olduğumu ne başta ne sonda saklamadım. Sevdiklerim ve beğenilerim eşliğinde ilerledim. Buna göre de anketler geldi.

Yani kadına kıza çok anket geliyormuş şehir efsanesi ile abone olursanız; bu ortaya çıktığında “beni neden attılar” diye sanalda gerçekten ağlamamanız gerekir. Neyseniz kimseniz o şekilde ilerleyin ve cevaplayın.

Gelen anketler 1 dolar ve civarında ilerliyor ancak Türkiye’de yaşamıyorsanız, yabancı diliniz varsa çok daha iyi paralar kazanabilirsiniz. Yine de meblağlar binlerce dolar değil dikkatinizi çekerim. Anket siteleri geçinebileceğiniz paralar vadetmez ancak düzenli öder.

Telekom analizleri, tütün mamulleri, temizlik malzemeleri, sigortacılık üzerine ve benzeri popüler konular üzerine anketler geliyor genellikle. Kadınlara da çocuklarıyla, bebek bezleriyle, bakım ürünleriyle alakalı anketlerin geldiği biliniyor. Çoğu zaman günde 2-3 anket geliyor ancak yurtdışında yaşıyorsanız durumlar çok daha avantajlı.

Aklınıza takılan sorular varsa yorum kısmı üzerinden bana ulaşabilir ve Ysense forum sistemini kullanabilirsiniz. Abone olmak isterseniz bağlantı üzerinden ilerleyebilirsiniz.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz