Akılda Kalıcı Bir Alan Adı Seçmenize Yardımcı Olacak 10 İpucu

Şub 15, 2024 | Dijital Dönüşüm

alan adı seçmenize yardımcı olacak 10 ipucu

Blog ya da web siteniz için; “akılda kalıcı bir isim bulmalıyım” kaygısıyla ilerlerken, hangi konular üzerine paylaşımlar yapacağınızı sorgulamak yani blog içeriğinizi belirlemek oldukça önemlidir.

Eğer makale tadında derin paylaşımlar yapacak web siteniz, profesyonel ve uzmanlık gerektiren konular üzerine yoğunlaşacaksa yani akademik bir tada sahip olacaksa, blog sayfanız için seçeceğiniz ismin de bu ciddiyeti yansıtması gerekir.

Söz konusu isim listesini oluştururken mesleğe özgü de olsa, çoğumuza yabancı gelecek jargon ve ifadelerden, tire-rakam vb sıkıcı ayraçlardan uzak durulmalıdır. Aksi takdirde blogu ziyaret eden kişiler paylaşımlarınızı çok beğenseler de blog sitenizin ismini hatırlamakta zorlanacakları için tekrar ziyaret edemeyeceklerdir.

Site ismi tavsiye, ilgi çekici site isimleri, domain satın al, hosting nedir, alan adı sorgulama, yaratıcı haber sitesi isimleri ve domain al gibi sorguların; yeni yeni yatırım yapmak isteyenler tarafından sıkça aratıldığına tanık oluyoruz.

Rakipleri incelemek, sözlükleri es geçmemek, ad-soyad kombinasyonu seçeneğini düşünmek ve farklı dillerden beslenebilmek yaratıcılığınızı tetikleyebilir.

Sizler için; sadece beş on dakika vakit ayırarak çekinmeden kullanabileceğiniz bir “blog siteleri isim listesi” hazırladım. Alan adları müsaittir ve herhangi bir hosting firması üzerinden satın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Tabi hala alınmadılarsa ve sizin için ilham veriyorlarsa,

Blog Siteleri için COM ve NET Uzantılı İsim Listesi:

Seviyeliblog, Enfesbirblog, Kaliteliblog, Devblogger, Blogbudur, Blogyazar, Dengesizyazar, Kalifiyeyazar, Tekblog, Blogturka, Hayvaniblog, Eniyiblogsitesi, Ustayazarlar, Ustayazar, Sevgiliyazar, Busiteyeter, Durmaoku, Hepbirlikteyiz, Sizlerleyim, Uzakrotalar, Delireceksin, İnternetsiteniz, Hayattadurmam, Molaverelim, Yazarokulu, Oynadurma, Benceokursun ve Kritikviraj.

Hangi Domain Firmasını Kullanmalıyım?

Alan adı ve barındırma çözümleri konusunda Blogger ile ilerlemeyeceksiniz ve kontrol sizde olsun istiyorsanız Güzel Hosting’i tavsiye ediyorum. Farklı web siteleri ve projelerimiz için faydalanıyoruz ve kesinlikle sorunsuzdur, olası sorunlarda hızlı geri dönüş alır makul fiyatlar bulabilirsiniz.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz