WordPress Site Hızlandırma Eklentileri Nelerdir?

Mar 12, 2024 | Blog Yazarlığı

WordPress Site Hızlandırma Eklentileri Nelerdir

Önbellek eklentileri kuşkusuz ilk akla gelenler ve bir çoğunu WordPress’te legal olarak bulmanız mümkün. WordPress site hızlandırma eklentileri, ister kişisel ister kurumsal olsun sitelerin daha hızlı bir şekilde açılması ve kullanımlarında kolaylık sağlaması açısından önemlidir.

Elbette bir e-ticaret sitesi, basit bir blog sitesi, haber sitesi ya da firma sitesi 5 ila 5000 arasında yüzlerce binlerce sayfaya, görsele ve videoya sahip olabilir. Biri için iyi olan bir diğer web sitesi için faydalı olmayabilir. Bu noktada forumlar başta olmak üzere geliştiricilerin notlarını incelemenizi öneririm.

Günümüzde web siteleri hareketli banner’ları, JS ve CSSS dosyaları ile büyümeye devam eden yapılar. Bir eklentiyi kurduğunuzda farklı yerleri bozabilirsiniz ki çokça başımıza gelmiştir.

Umumiyetle CACHE eklentileri problemli oluyor ve unutmadan son bir not daha. Aman ha ücretli eklentileri warez sitelerden indirme yoluna gitmeyin. Tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz.

WP Fastest Cache, W3 Total Cache, WP Optimize, WP Super Minify ve TinyPNG işinizi fazlasıyla görecektir. İl üçü önbellek eklentileridir ve peşisıra üçünü de kurmanıza gerek yok teki yeter! Tek bir önbellekleme eklentisi kurun, imaj boyutlarınızı minimumda tutun ve yine sorgu sayınızı düşük tutmaya çalışın.

PageSpeed Insights ve GMETRIX üzerinden sitelerinizin performans skorunu ölçebilir ve nelerin geliştirilmesi gerektiğini analiz edebilirsiniz.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz