WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?

Mar 18, 2024 | Blog Yazarlığı

WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır

Panel ile haşır neşirseniz; eklentiler → yeni ekle sekmesine gidin ve ekranın en sağ üst kısmında yer alan arama kısmına, yüklemek istediğiniz eklentinin adını yazın. Merak etmeyin; ilk bir kaç harfi yazsanız dahi karşınıza daraltılmış bir liste çıkacaktır. Devamında “Hemen Yükle” ile bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Eğer sitenize yüklemek istediğimiz ve güvenli olduğuna emin olduğumuz bir eklentiye bir şekilde ulaştıysak veya bilgisayarımıza indirdiysek bunu ZİP formatın da yüklemeniz mümkün.

Eklentiler → Yeni Ekle alanına gitmeli ve en üstte bulunan “Eklenti Yükle” butonuna tıklayarak ZIP dosyanızı tanıtmalısınız. Tabi yine son noktada eklentiyi etkinleştir demeyi ihmal ki aktif hale gelebilsin.

Bu saydıklarımızın haricinde bir yol daha var ki o da FTP bağlantısı üzerinden yüklemek. Dosya izinlerindeki yetersizlik dolayısıyla panel üzerinden ilgili eklentiyi yükleyemediyseniz veya sistemsel bir hata oluştuysa; Public_html → Wp-Content → Plugins yolunu takip ederek eklentiyi yüklemeniz gereken klasöre ulaşabilirsiniz.

Yine atlamadan belirtelim; son yapısı ile WordPress eklentileri otomatik güncelleme seçeneği sunar bu sayede manuel güncelleme yapmak zorunda kalmazsınız ve otomatik olarak güncellenen eklentilerinize ait bildirimler tanımlı e-posta adresinize gelir.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz