Instagram’da takipçi satın almak veya farklı sosyal ağlar için benzer yolları denemek; doğal yolları ve beklemeyi fazla sıkıcı bulan kişi ve kurumların, en bilindik ve en hızlı hesap köpürtme yollarından biri.

Süreç; uygun satış hizmetinin bulunması ve bakiye yüklenmesiyle start alıyor. Takipçi, beğeni ve yorum artışları neredeyse tüm sosyal ağlar için sunulan standart hizmetler. Takipçi ve beğeni’de yerli yabancı kırılımı dahi mevcut. Özetle dakikalar içinde bir hesabı sıfırdan binlerce takipçili bir hesaba dönüştürmek olası. Kimi bir kaç yüz TL kimi daha fazlasını istiyor.

Binlerce takipçiye sahip olan bir sosyal medya hesabını biraz yakından incelerseniz paylaşımları neredeyse bir elin parmaklarını geçmeyen kişinin beğendiğini görebilirsiniz. Bu ters orantı manipülatif işlerin yapıldığının ilk işaretidir. Bunun da çaresini bularak “instagram’da beğeni satın alma” yoluna gidiliyor. Bu aşamada biraz daha derin bir analiz yapabilir; kimin neyi beğendiğini, nelere yorum yaptığını analiz ederek eğlenceli vakitler geçirebiliriz.

Araştırmalara göre 1000 takipçili bir hesapta takipçilerin %8’i etkileşime girmekte.

Takdir edersiniz ki, İstanbul’daki merdivenaltı bir butiği Sierra Leone’li bir kardeşimizin sıfır postlu hesabının beğenmesi hayatın doğal akışına aykırı. Buna benzer bir çok örnek peşi sıra sıralanabilir. Döngü sizin tekrar para verip tekrar takipçi tekrar beğeni satın almanız şeklinde işler, azalanların yerine yenilerini koyma telaşı ciddi faturalar çıkarabilir.

Bu işler bu kadar kolay olsaydı bir kaç bin TL ya da Dolar harcayan herkesin fenomen olması gerekmez miydi?

Markalar reklam vermeyi düşündükleri sosyal medya hesaplarını farklı ve buna benzer yollarla analiz ederler ve inanın bu tip şişirme hesapların yanına dahi uğramazlar. Bir markanın ya da şirketin sosyal medya hesabını yönetiyorsanız asla ama asla bu tip yolları denememelisiniz. Kurumsal imaj ve dijital itibar gibi konular önemli değilse buyurun deneyin.

FAKE hesapların Asya kökenli olduğunu görebilirsiniz. Bu işsiz hesaplar paylaşımlarınızın birtakım saçma sapan yorumlar yapabilir. Yorumları tercüme ettiğinizde ise genelde cinsellik, “takibe takip – GT” ve diğer saçma şeylerin olduğunu görmeniz kuvvetle muhtemeldir. Acı kaybımız değerli büyüğümüzü kaybettik diyerek paylaştığınız bir içeriğe “harika paylaşım dostum..” diye bir yorumun gelmesini sanırım kimse istemez.

Doğal yollarla ilerlemek isteyenleri dijital reklamcılık çözümlerimize bekleriz.

Yorumlarınız Değerlidir