Sıkça Sorulan Sorular

DMM; dijital dünyaya dair merak ettiğiniz konu ve soruları sizler için yanıtlayarak uygun fiyatlı çözümler sunmaya hazır. Cevabınızı bulamadıysanız merak etmeyin; iletişim formumuz üzerinden bizimle iletişime geçebilir, aklınıza takılanları yaratıcı ekibimizle paylaşabilirsiniz.

Kaliteli içerik ve özgün görseller kullanıldığı müddetçe orta ve uzun vadede zarar görmeniz söz konusu değildir. Sağlıklı kod yapısı, düzenli güncellenmesi ve kullanıcı dostu olması ile WordPress Dünyadaki bir çok kullanıcının ilk tercihidir. Birçok haber sitesi ve blog söz konusu CMS yapısı ile ilerlemekte yine bir çok kurumsal firma WordPress’i tercih etmektedir. 

Yazılımcılar; firmaların kendilerine bağımlı olmasını ve ufak büyük her işlem için kendilerini faturalandırabilmeyi ister. WordPress, Joomla, Drupal vb. hazır altyapılarda bu mümkün değildir. https://www.whitehouse.gov/ WordPress ile hazırlanmış bir web sitesidir. WP’e karşı çıkan yazılımcılara (!) bu sayfayı açıp gösterin ve yorumlamalarını isteyin. Herhalde ABD devletinin yeterli bütçesi yoktu ki WordPress kullandılar.

Bu hizmete neden ihtiyaç duyduğunuzu belirleyerek kısa notlarınızı bizimle paylaşabilir veya yol haritanızı birlikte oluşturabiliriz, gelin isterseniz şu sorulara cevaplar arayalım; Rakip analizi yaptınız mı?, Hedef kitleniz belirlendi mi?, Kişisel bir web sitesine mi yoksa daha kurumsal ciddi bir yapıya mı ihtiyacınız var? İçerik desteği alacak mısınız?

Orta ölçekli bir firmanın web tasarım sürecini 3 hafta içinde tamamlayabiliriz, kişisel veya dar kapsamlı siteler için daha kısa teslim süreleri verilebilir. Projenin kapsamına ve revize taleplerine göre ise bu süreler uzayabilir veya kısalabilir. Arzu ettiğiniz takdirde siteniz yayına alındıktan sonra içerik ve güncelleme desteği ile yanınızda olabiliriz.

Hayır. Yalnızca peşin ya da banka havalesi yoluyla ödeme alınmaktadır. Tüm özel web sitesi hizmetlerinde başlangıçta alınacak ön ödeme bedeli ilgili proje fiyatının yüzde 40’ından az olamaz. Sunucu, Web Hosting, Domain ve SSL hizmetleri bedeli peşin olarak tahsil edilmektedir. DMM; tüm hosting çözümleri için Güzel Hosting’i tercih ve tavsiye etmektedir.

Hazırladığımız web sitelerinde tercih ettiğimiz WordPress içerik yönetim sistemi ve uyarladığımız şablonlar, site öğelerini gelen ziyaretçinin ekran çözünürlüğüne adapte edebilen esnek bir yapıdadır. Bu sayede tüm mobil cihazlar ile yüzde yüz uyumluluk hedeflenir. Günümüzde trafiğin neredeyse yüzde 70’inin mobil üzerinden geldiği düşünüldüğünde bu özellik son derece kritik bir öneme sahiptir.

Evet, dinamik web sitelerini sitenizi kendiniz dilediğinizce güncelleyebilir ve genişletebilirsiniz. WordPress CMS sisteminin en büyük avantajlarından biri kullanıcı dostu olmasıdır, bu sayede en ufak değişiklikler için ciddi meblağlar isteyen firmalarla muhatap olmak zorunda kalmazsınız. İçeriği organize ederken, ziyaretçilerinizin aradıkları bilgiye site içerisinde kaybolmadan, kolayca ulaşabilecekleri bir yapı tasarlamalısınız.

Hayır; web sitesinin tasarım ücretini sadece bir kez ödersiniz, ödeme yapıldıktan sonra web sitenizin sahibi siz olursunuz. Domain ise alan adınızdır ve uzun süreli almanız arama motorları açısından güven sağlar ve SEO açısından önemlidir keza hosting, yani “barındırma” hizmetini de yıllık veya süreli yenilemeniz gerekecektir. Eğer içerik hizmeti almıyorsanız başka bir bedel söz konusu değildir.

Yaptığımız web tasarım çalışmalarında SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ile ilgili teknik konulara oldukça dikkat ediyoruz. Hatta SEO konusunda çok iddialı davranarak yaptığımız web sitelerinin SEO skoru 100 üzerinden minimum 85 puan alabilecek şekilde planlayıp teslim ediyoruz.

Markalaşma adına çalışmalar yapan DMM; imaj yönetimi kapsamında kişi veya kurumların sosyal medya sayfalarını aylık olarak yönetmekte ve raporlamaktadır. Facebook, Twitter, Linkedin, Pinterest, Google Business, Instagram ve VK dijital dünyada var olmak isteyenlerin en sık tercih ettiği mecralardır.