LinkedIn İşletme Sayfasında Takipçileri Nasıl Artırırsınız?

Mar 1, 2024 | Sosyal Medya

linkedin'de takipçi sayısını artırmak

LinkedIn şirket sayfası takipçilerini artırmaya yönelik geleneksel tavsiyeler arasında düzenli içerik yayınlamak, eğitici ve nokta atışı içerikleri doğru etiketlerle eşleştirmek yer alır. Elbette profesyonel bir görünüm için LinkedIn sayfanızı optimize etmeli, şirket web sitesine bir bağlantı, slogan, marka görseli vb. değerli öğeleri eklemelisiniz.

Tüm bu tavsiyeler durumu kurtarsa da, aşağı yukarı herkesin zaten yapmakta olduğu en iyi uygulamaların bir derlemesi. Yine de çoğu kurumsal sayfada çoğunun eksik olduğunu görüyoruz.

Çalışanlarınızı Kullanın

Hacimli şirketlerde dahi ilgili sayfaların takip edilmediğini; IK & marketing birimleri tarafından tanıtılmadığını ve paylaşımlara yönelik aksiyonlarda eksik kalındığını görüyoruz. Linkedin B2B iletişimde olmazsa olmaz bir o kadar da pahalı bir mecra ve etkili kullanabilmek orta vadede son derece önemli geri dönüşler sağlayacaktır.

Gönderinizle etkileşime giren her çalışan kendi ağını markalı içerikle tanıştıracağından, her gönderi daha fazla toplam erişim sağlayacaktır. Çalışanınızın bağlantıları sıcak bir hedef kitle ve şirket sayfanızı takip etme & aksiyona geçme olasılığı, soğuk bir hedef kitleye göre çok daha yüksektir.

Son olarak Linkedin algoritması, çalışanlarınızın ilk katılımını olumlu bir sinyal olarak göreceğinden içeriğinizin organik erişimini muhtemelen daha da artıracaktır.

Çalışan aksiyonu stratejisi, temel olarak çalışanların şirketin LinkedIn içeriğiyle tutarlı bir şekilde etkileşim kurmasını sağlamak adına organize edilmiş bana göre son derece etkili bir çabadır.

Çoğu yönetici, çalışanlara LinkedIn’e düzenli olarak girmelerini ve en son gönderilerle etkileşime geçmelerini hatırlatmak için toplu bir e-posta veya mesaj gönderme stratejisiyle ilerliyor. Bu strateji ilk günlerde etkili olabilir, ancak muhtemelen zamanla etkileşimde istikrarlı bir düşüş göreceksiniz.

Hayal kırıklığına uğramak en kolayı aynı zamanda anlaşılabilir bir durum; iş arkadaşlarınızın gerçekleştirmeleri gereken birçok yüksek önemli görevi var. Açıkçası çoğu bunu yapmak istemeyebiliyor. Belki motive edici bir tetikleyici / hediye ekleyebilirsiniz.

LinkedIn çevrimiçi iş stratejilerinin yapıldığı, yeni müşterilere ulaşabileceğiniz bizce en önemli yer. Kuruluşunuz için LinkedIn Sayfanız çevrimiçi ticari varlığınızın merkezidir. Markanızı güçlendirebileceğiniz, düşünce liderliğini geliştirebileceğiniz ve anlamlı bağlantılar kurabileceğiniz konumlandırıcı bir alan.

Ancak tüm bu kıymetli senaryo yalnızca sayfanızın görülmesi durumunda mümkündür. Takipçiler, LinkedIn ayak izinizi organik olarak büyütmenin anahtarıdır. Sayfa içeriğinizle ne kadar çok etkileşime girilirse takipçi kazanma şansınız o denli artar.

Linkedin Sayfanızı Tamamlayın

Başka bir şey yapmadan ve takipçi sayısına odaklanmadan önce şirketinizin LinkedIn Sayfasının eksiksiz olduğundan ve çekmek istediğiniz hedef kitle için belirgin bir şekilde çekici olduğundan emin olun.

Tam bilgi içeren dolu dolu sayfalar %30 daha fazla görüntüleme alır ve içerik hedef kitleniz için açıkça faydalıysa, ziyaret edenlerin elbette “Takip Et” seçeneğini tıklama olasılığı daha yüksek olacaktır.

Yazının başından beri altını çizdiğimiz teknikler, LinkedIn’deki sayfasına yeni yatırım yapan işletmeler için faydalıdır. Ancak binlerce takipçiye sahip köklü sayfaların bile, henüz yapmamışlarsa bu değişiklikleri uygulamaları teşvik edilmektedir.

Şirketinizin web sitesine bir Takip Et düğmesi yerleştirerek veya e-posta imzanıza bir bağlantı ekleyerek LinkedIn’e kolayca trafik çekebilirsiniz. Bu eylemlerin her ikisi de “ayarla ve unut” işlemidir ve başkalarının şirketinizin LinkedIn sayfanıza geçişini kolaylaştırır.

Renkler, logolar ve ses tonu bütünlüğü ile tutarlı bir şekilde markalanan faydalı içerikler, yayınlarınızı akışlarında gören üyeler tarafından daha hızlı fark edilecektir.

Tutarlı Olun ve Düzenli İçerik Paylaşın

Sayfanızda sürekli yeni içerik paylaşmak, sayfanın üye akışlarında daha fazla görünür olmasını sağlayacaktır. En az haftada bir paylaşım yapan sayfaların etkileşimi iki kat daha fazla artıyor ve bu da daha fazla organik erişime yol açarak sayfanın potansiyel takipçiler için çekici olmasını sağlıyor.

Paylaşımlarınızın göz alıcı görselleri barındırdığından emin olun. Benzersiz infografikler ve özellikle videolar, akışlarda öne çıkma eğilimindedir ve markanızın (ve sayfanızın) fark edilmesine yardımcı olur.

Özellikle, özel görsel kolajlarının platformda daha yüksek düzeyde etkileşim sağladığını görüyoruz, bu nedenle varsa en son etkinliğinizden veya başka bir fotoğraf çalışmanızdan bir seri yüklemekten çekinmeyin!

  • Rakiplerinizi analiz edin,
  • Yöneticileri ve önde gelen kişileri sayfanızdan @bahsetmeye teşvik edin,
  • Reklam vermeyin deneyin,
  • Markanıza sadık müşterileriniz varsa yardım isteyin,
  • Çalışan katılımını teşvik edin,
  • İçeriklerinizi metriklere göre oluşturun,
  • Yorumlara yanıt verin,
  • Gösterişli olun,

Verilerinizi İnceleyin

Sayfa yöneticileri, takipçileriniz ve ziyaretçileriniz hakkında demografik bilgilerin yanı sıra güncellemeleriniz için etkileşim verilerini sağlayacak güçlü bir analiz kümesine erişebilir. Neyin ilgi çekici olduğunu, neyin ilgi çekici olmadığını anlamak ve içeriğinizi ziyaretçilerinizin istekleriyle uyumlu bu değerli bilgileri kullanın.

Toparlayacak Olursak

Linkedin’deki bir çok kişi ve kurumun alım yapmayacağı halde sadece takipçi sayısını artırabilme adına iş ilanı verdiğine şahit oluyoruz. İlana başvuran kişinin ilanın en altında yer alan “otomatik takip onay kutusuna” dikkat etmeden süreci tamamlası bir anlamda hızlı takipçi kazandırıyor ancak ahlaken son derece yanlış.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz