Landing Page Nedir ve Ne Amaçla Tasarlanır?

landing page nedir, landing page sayfası nedir, landing sayfası kaç para

Landing page nedir ve nasıl yapılır konusunda örnekler ve ipuçlarıyla zenginleştirilmiş derinlikli bir rehber sunmak isteriz.

Çevrimiçi dünya ve dijital pazarlama kanalları, işletme sahiplerinin en yakın dostu. İster kişi ister bir kurum olun; dijital dönüşüme tutkuluysanız, marka mesajlarınızı etkin bir şekilde sunan ve bunu farklı kanallarda tanıtma gücüne sahip etkili bir dijital pazarlama stratejisine ihtiyaç duyarsınız.

Şimdilerde bunu yapmanın en hızlı yollarından biri etkili “landing page” (açılış sayfası) tasarımlarına olanak veren bir web sitesini hayata geçirmek.

Bu yazımızda; dijital pazarlama stratejinize yardım edebilecek landing sayfası kavramını yakından inceleyeceğiz.

Bir not: “Dikkat süremizin azaldığını biliyor muydunuz? Bir araştırmaya göre 2000’lerin başında 12 saniyelerde olan dikkat süresinin mobil yoğunluğun etkisiyle artık 8 saniyeye düştüğünü görüyoruz.”

Landing Page Nedir?

Dilimize açılış sayfası, iniş sayfası, varış sayfası veya karşılama sayfası olarak geçen landing page kavramı, genellikle pazarlama kampanyaları odaklı hazırlanan ve ziyaretçileri potansiyel müşterilere yahut alıcılara dönüştürmeyi hedefleyen sayfaları ifade eder.

landing page ne işe yarar

Dijital pazarlama dünyası için hazırlanan ortalama bir landing page’in amacı, öncelikle ziyaretçileri yakalayabilmeke ve bunları dönüşüm oranlarını (conversion rate) artıracak belirli eylemlere yönlendirmektir.

Landing page’leri tercih etseniz bile dönüşüm oranlarını artırmak pek de kolay bir iş değildir ve çoğu zaman profesyonel bir destek almanızı gerektirebilir. Bu nedenle ilgili sayfa ve içerikleri optimize ederek onlardan nasıl faydalanacağınızı bilmeniz önemli.

Genellikle yaprak sayfa veya tek sayfa formlarında karşımıza çıkan landing page’ler; “Satın alın”, “Abone olun” veya “Şimdi başlayın” gibi tetikleyici eylem çağrıları (formları) ile tıklamaya davet eder.

CTA; “Call to Action” olarak bilinen bu eylem çağrıları kullanıcıları bir hizmete abone olmaya veya alışveriş yapmaya teşvik ederken çeşitli şekillerde dönüşüm yaratmayı amaçlar.

Landing Page ve Normal Bir Web Sitesi Arasındaki Fark Nedir?

Çoğu kez, ana sayfayla açılış sayfası arasında anlam karmaşası görülebildiğinden temel farkın altını çizmek gerekir:

Açılış sayfası yani landing page, odaklanılmış pazarlama stratejisini yahut satış hedefini ivmelendirmek için tercih edilir. Bilindik bir ana sayfa (homepage) ise çok yönlüdür – bir “Kurumsal” sayfa bağlantısına, “Misyon ve Vizyon” açıklamasına, çevrimiçi mağazaya ve elbette daha fazlasını gösteren sayfalara sahiptir.

landing page ne demek

Açılış sayfaları, kullanıcıları istenen amacı gerçekleştirmeye odaklayacak en net verileri içerir. Ziyaretçilerin CTA’den sapmasına neden olacak ek bağlantılara ve kaçış alanlarına yer vermezler.

Landing Page Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşletmeniz için en iyi tasarımı oluşturmaya çalışırken aşağıdaki başlıkları es geçmeyin:

Ziyaretçiyi kaçırmamak adına gezinmeyi en aza indirin:

Ziyaretçilerinizi landing page’de tutmak isteyeceğinizden detaylı bir gezinme menüsü eklememeye çalışın. Aynı şekilde, ziyaretçileri CTA butonunuza yönlendirmek için dahili bağlantı sayısını minimumda tutun. Daha az bağlantı, dönüşümleri artırma potansiyeline sahip olduğundan gezinmeleri ve içeriklerinizi olabildiğince sade tutun.

Kaliteli içeriklerle okunabilirliği en üst düzeye çıkarın:

Devasa metinler, ziyaretçileri sıkarak dikkati dağıtabilir. Öte yandan, metninizi göz gezdirilebilir hale getirmek hedef kitlenizin dikkatini çekecek dikkatleri doğrudan CTA butonuna yönlendirecektir. Boşluk oranlarını doğru ayarlamak ve kaliteli bir mizanpaj oluşturabilmek son derece önemlidir.

Tutarlılığı sağlayın:

Potansiyel alıcılar, ziyaretçiler veya müşteriler; bir e-mail üzerinden, dijital dünyadaki bir bağlantıdan veya arama sonuçlarındaki bir reklamdan açılış sayfanıza ulaşacaklardır. Bu geçiş esnasında herhangi bir karışıklığa mahal vermemek adına reklamınızın açılış sayfanızın içeriğiyle metinsel olarak eşleştiğinden emin olun. Tetikleyici metni değil, yazı tipini ve renkleri de düşünmemiz gerekecektir.

etkili bir landing page nasıl yapılır

CTA ifadesini öne çıkarın:

Açılış sayfanız, gel-gel yapan çarpıcı bir CTA içermelidir. Bunu başarabilmek adına net bir dil seçin ve sayfanızın arka planıyla kontrast oluşturacak çekici bir butondan faydalanın. Ziyaretçilere sayfanın neresinde bulunurlarsa bulunsunlar tıklama olanağı sunmak için CTA butonunu açılış sayfası boyunca birkaç farklı yere yerleştirin ancak bu oranı dikkatli ayarlayın.

Pazar belliyse hedefler de net olsun:

Çarpıcı ve işte budur diyebileceğimiz bir landing sayfası, pazarlama hunisinin belli bir aşamasında potansiyel alıcıları hedefler. Sunduğunuz içeriğin hedef kitlenizi yakalayıp yakalamadığından emin olun. Potansiyel müşterileri segmentlere ayırabilme kabiliyetine sahipseniz bu farklı grupları hedefleyecek birden fazla landing page dahi tasarlayabilirsiniz.

landing page iniş sayfası varış sayfası

Eylemler basit ve net olmalıdır:

Açılış sayfanızda ister iletişim bilgilerini toparlamayı, ister satış yapmayı hedefleyin, tüm formlar son derece kısa olmalı ve yalnızca önemli bilgilerin doldurulması sağlamalıdır. Amacınız ziyaretçilerin ürün veya hizmetlerinizi almasını sağlamaksa, formunuz çekici ve net olmalı ve herhangi bir karışıklığı engellemek adına minimum veriyi içermelidir.

Şahsen landing sayfaları için hazırladığım formlarda ad-soyad, elbette telefon ve e-posta adresi alanlarını yeterli görmekle birlikte kısa bir “mesaj” alanının da eklenebileceğini düşünüyorum.

landing page fiyatları

Tüketicilerinize odaklanın

Landing page içeriği ağırlıklı olarak tüketicilere ve alabilecekleri faydalara odaklanmalıdır. İşletmenizin ne kadar kusursuz olduğundan ve tüm başarılarından bu kısıtlı (!) alanda uzun uzadıya bahsetmek yerine, hedef kitlenizin müşteri olduğunda neleri kazanabileceğine çekmelisiniz.

Önemli içeriklerinizi ekranın üst kısmında konumlandırın:

Geri dönme olasılığını artırmak adına ziyaretçilerin kaydırma yapıp forma ulaşmasına bağlı kalınmamalı. En az iki CTA butonunundan ilki, ekranın üst kısmında, hemen görünür ve anında tıklanabilir olacak şekilde konumlandırılmalı. Görsel ve çekici başlık gibi açılış sayfanızın diğer önemli unsurları da yine ekranın üst kısmında yer alabilir.

Mobille uyumlu hale getirin:

Açılış sayfanızın herhangi bir tarayıcıda kusursuz görünmesinin yanı sıra; hızlı bir şekilde mobilde de var olduğundan ve yüklenebildiğinden de emin olun. Trafiğinizin büyük bir kısmı mobil dünyadan gelecektir ve bu ziyaretçiler, söz konusu sayfa daha küçük olan ekranlarında çekici görünmüyorsa veya çok yavaş yüklenirse, emin olun bir daha dönmezler.

landing page design, landing sayfası nedir, landing sayfası yaptırmak istiyorum

Landing Page Türleri Nelerdir?

Landing page nedir ve landing page nasıl yapılır sorularını cevapladığımız ve nasıl oluşturulacağından kısaca bahsettiğimize göre iki temel landing page (landing sayfası) türüne göz atabiliriz:

Potansiyel müşteri kazanma amaçlı landing page:

Potansiyel müşteri yakalama sayfası da denilen bu mini tek sayfalık siteler (sayfacıklar), kitleniz hakkında bilgi edinerek potansiyel müşterilerin elde edilmesine odaklanır. Bu sayfaların neredeyse tamamı iletişim bilgilerinin saniyeler içinde girebileceği kısa bir form içerir. Böylece bir sonraki adımda iletişimi e-mail üzerinden başlatabilirsiniz.

Bu sayfalar, potansiyel müşterilerinize nasıl ulaşabileceğinize dair analizler elde etmek için kullanılır. Kullanıcıları iletişim bilgilerini girmeye teşvik etmek için indirim & kupon kodu, e-kitap veya bültenlerde sunulan özel içerikler gibi faydalar teklif edebilirsiniz.

Tıklama odaklı landing sayfası:

Bu landing page türü, kullanıcıları abonelik olacakları veya ürün alabilecekleri sayfalara yönlendirir. Genellikle konukları doğrudan ödeme adımına aktararak satın alıma veya aboneliğe teşvik eden bir “Call-to-Action” içerir. Sıklıkla, anında satışa odaklanan e-ticaret sitelerinde karşımıza çıkarlar.

Hangi landing page türünün işletmeniz için uygun olduğuna karar verirken hedeflerinizi düşünün. Potansiyel müşterilerin iletişim bilgilerini toplamak istiyor olabilir veya benzersiz fırsatlar sunabilirsiniz.

Landing Page’ler Açılış Sayfaları Ne Zaman Kullanılır?

Hedefiniz ne olursa olsun, landing page üzerinden bu hedeflere ulaşmanın birkaç basit vev eğlenceli yolu var. Bir açılış sayfasının avantajlar sunabileceği farklı durumları gelin inceleyelim.

Kullanıcıları ürün veya hizmetlere yönlendirme:

“Satın Al” veya “Büyük İndirimi Kaçırma” gibi net CTA’ler içeren bir landing sayfası meydana getirerek kullanıcıları doğrudan ürünlerin satış sayfasına veya kurduğunuz e-satış sitenize yönlendirebilirsiniz.

Ücretsiz deneme sunma:

Abonelik sunan bir sisteme sahipseniz kullanıcıların ücretsiz denemeye kaydolabilmeleri adına bir landing page tasarlanabilir.

Bir blog üzerinden potansiyel ziyaretçiler kazanma:

Blog veya kişisel bir web sitesi sahibiyseniz takipçilerinizi ücretsiz e-kitap, webinar hatta derinlikli rapor gibi değerli içeriklere ulaşmaları karşılığında iletişim bilgilerini paylaşmaları için teşvik edebilirsiniz.

Bülten aboneleri kazanma:

E-posta bülteninize kayıt olmayı teşvik etmek için bir landing page kullanabilirsiniz. “Kayıt Ol – Abone Ol” gibi güçlü eylem çağrıları üzerinden ziyaretçilerin aboneliğini kazanabilirsiniz.

landing page örnekleri

Etkinliklere kayıt alma:

Ziyaretçileri çevrimiçi kurs, eğitim veya webinar gibi toplantılara kayda davet eden bir landing page (landing sayfası) üzerinden potansiyel müşteriler kazanın.

Kullanıcı üyelikleri oluşturma:

Üyelere özel davet ve içerikler gibi değerli avantajlar sağlayan ücretli üyeliklere kaydı teşvik etmek için bir landing sayfası kullanın.

Açılış Sayfası Tasarımında Temel Ögeler Hangileridir?

Landing page’in yani landing sayfasının ne olduğuna ve işletmeniz için önemine dair genel bir kanıya sahibiz. Bu sayfalara hangi materyalleri dahil edeceğinizi net olarak kavrayabilme adına landing page tasarımının temel ögelerini gelin inceleyelim:

Güçlü görsel malzemeler:

Profesyonelce tasarlanmış veya düzenlenmiş hızlı bir şablon, etkili bir görsel malzeme, kampanyanızla alakalı bir video yahut eğlenceli bir animasyonla hedef kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz.

En önemli ve önceliklendirilen görsel içeriği sayfanın üstüne yerleştirdiğinizden emin olun. Böylece kitlenizin satın alma olasılığını etkileyebilirsiniz.

İlgi çekici başlıklar:

Tıpkı dijital dünyada karşımıza çıkan dikkat çekici manşetler gibi, bir web sayfasındaki başlık da sayfada kalıp kalmak istemeyeceğimizi belirler. Güçlü ve okunmaya teşvik eden bir landing sayfası başlığı, okuyucuları yakalamada etkili olabilir. Ayrıca bu başlık, hedef kitlenizin ihtiyaçlarına hitap eden eyleme geçirici bir ifade de içerebilir.

Hedef kitlenizin sorunlarını giderme ve fayda sözü veren bir H1 başlık atamak önemlidir. Bu, genellikle ek bir H2 alt başlığıyla desteklenmelidir.

landing page yaptırmak

Etkili CTA butonları:

Call to Action ifadesiyle yazımızda sıkça değindiğimiz CTA kavramı, ziyaretçilerin istediğiniz noktaya ulaşmasını sağlayan kısa ve çekici ifadelerdir ve bir landing sayfasının ana unsurları arasındadır. Özetle; başlığınızı okuyan ziyaretçilerin neredeyse tamamı harekete geçirici mesajınızı okumaya meyillidir.

Ziyaretçilerden beklediğimiz eylem ve hareket, CTA butonunda ve ilişkilendirilen metinde yer almalıdır. “Sizi Arayalım”, “Abone Ol”, “Ücretsiz Dene”, “Başlat” yahut “Hemen Kaydol” gibi ifadelere epey değindik!

CTA ifadesinde ne kullanacağınıza karar veremmiyenlerdenseniz, ilham vermesi için rakiplerinizin güçlü CTA örneklerine göz atabilirsiniz.

Bir landing yani tanıtım sayfası başlık, kısa metin ve formdan oluşmaz. Sayfanızdaki sınırlı alanlarda; sunduğunuz faydanın kapsamına dair detaylı bir açıklama sunmak yerine, kayıt olan ve formu dolduran kişilerin nasıl avantajlar kazanacağını açıklamaya odaklanabilirsiniz.

Landing page nedir? Müşteri ve takipçilerinizin yorumları:

Teklifinizin artılarını ve faydalarını açıklasanız bile iddialarınızı güçlendirecek bir yolla sayfanızı beslemeniz gerekiyor. Bunun en isabetli yolu, müşteri yorumları sunmak. Bunlar ürünlerinize ve hizmetlerinize aşina, kullanıp seven gerçek müşterilerin ifadeleri olmalı.

Emlak sektöründe ve medikal turizmde örneklerini görebileceğimiz, “geldik gördük kullandık” odaklı kısa kutucuklu metinler olarak örneklerine rastlayabiliriz.

Hedef pazarınızda yer alan; altını çizmek isterim ki “gerçek kullanıcı yorumlarını” açılış sayfasında konumlandırmak, marka güvenini sağlamlaştırmaya yardımcı olma açısından büyük önem taşır. Ayrıca, müşterilerinizin gerçek fotoğrafları veya inceleme & yorum videoları gibi bileşenleri paylaşmak da ilgi çekicidir.

landing page nedir landing page tasarımı

Ziyaretçilerin gerçek kişiler olduğunun altını çizebilmek adına için müşterilerin sosyal medya hesaplarını da gösterebilirsiniz.

Kapanış ifadelerini unutmayalım:

Açılış sayfanızın sonuna kadar sabredip inen kişilere hitap edecek ikna edici bir ifadeyle ve yine bir formla etkiyi güçlendirebilir ve neden form doldurmalarını (tıklamaları) gerektiğini vurgulayabilirsiniz.

Bu son kısa ifade, sayfadaki ana fikirleri ve temel noktaları pekiştirmeli. Birçok kişi bu alt kısma kadar gelmese de, kapanış ifadeleri yine de hala kararsız olan kimselerde son bir etki oluşturma “acaba dedirtme” gücüne sahip.

Landing Sayfalarınıza Nasıl Trafik Çekebilirsiniz?

Landing sayfanıza ziyaretçi çekerek trafiği artırmanın dört temel yoluna değinmek gayet eğlenceli olacak. Gelin hem landing page nedir makalemizi toparlayalım hem de nasıl trafik çekebileceğimizi inceleyelim.

Sosyal medya ve dijital kanallar:

Hedeflediğiniz kitleyle etkileşimi güçlendirmek için kullanabileceğimiz sosyal medya, landing sayfa tanıtımınıza başlamanız gereken ilk nokta. Başta Instagram olmaka üzere Facebook, Linkedin ve Twitter gibi platformlarda; açılış sayfanıza bağlantı sağlayan güçlü bir yayın oluşturun. Bu adımla markanıza ilgi duyan kişileri profilleyebilir ve kaliteli kalıcı trafik elde edebilirsiniz.

landing page tasarım

E-posta pazarlama:

E-mail üzerinden pazarlama, landing page’inize trafik çekmenin eski moda yollarından olsa da yine en etkili yöntemlerinden biri. Bu doğrultuda sosyal medyadaki tanıtım metninizi veya farklı bir içeriği, odak kişilere göndereceğiniz bir e-posta yayınıyla destekleyin.

E-postanın içeriğini, görsel materyallerini, metin boyutu ve düzenini başarılı bir şekilde kurgulayabilirseniz ziyaretçi sayınız önemli ölçüde artar.

SEO çalışmaları

Açılış sayfanızı; arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi adına optimize ederek sitenize daha fazla ziyaretçi çekmeyi düşünün. İçeriğiniz ne kadar yüksek sıralama elde ederse, bağlantınıza o denli çok kişi tıklar.

Bunu, kısa ve uzun anahtar kelimelerin kombinasyonunu landing sayfanıza serpiştirerek yapabilirsiniz. Semrush veya Ahrefs gibi ücretli optimizasyon araçları üzerinde araştırma yaparak hangi anahtar kelimeleri hedefleyeceğinizi bulabilirsiniz.

Unutmadan ekleyelim; bu kelime ve terimleri başlığınıza, meta (description) açıklamanıza ve sayfanızdaki herhangi bir üst bilgiye eklediğinizden emin olun.

Ücretli reklamlar

Sosyal medya üzerinden yapılacak pazarlamalar, e-mail kampanyaları ve içerik optimizasyonları, landing sayfanıza trafik çekmenin ücretsiz ve eğlenceli yolları lakin yetersiz görür ve destek almak isterseniz sayfanızı ücretli AdWords reklamlarıyla tanıtmayı düşünebilirsiniz. Kişilerin ilgi alanlarını ve demografik özelliklerini analiz ederek, kendilerine özel tasarlanan landing sayfalarına yönlendirebilirsiniz.

Gayrimenkul ve medikal sektörde maliyetler yüksek olsa da form toplamaya odaklanan dijital pazarlama kampanyalarının makul bütçelerle etkili geri dönüşler elde ettiğine şahit olduk! Etkili bir landing sayfası tasarlamak ve güçlü bir kampanya ile desteklemek isterseniz iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz!

Landing Sayfası Oluşturmanın Avantajları Nelerdir?

Tek bir hedefe odaklanıp ziyaretçileri harekete geçmeye teşvik eden açılış sayfaları, kişi ve kurumlar için ciddi potansiyeller sunar ve ölçülebilir verileriyle işletmenizin gelişimine katkı sağlar.

landing page iniş sayfası nedir

Marka bilinirliğini ve marka bilincini artıran landing sayfanıza eklediğiniz kayıt formu üzerinden kitlenizin demografisi hakkında derinlikli bilgi alabilirsiniz.

Ek olarak landing page tanıtımınız için çalışan tüm bağlantılar potansiyel müşterilerinizin alışkanlıkları ve ilgi alanları hakkında çok şey söyler. Bu paha biçilemez bilgilerin tümünü; pazarlama stratejinizi ve hedefleme çabalarınızı güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

Landing Sayfanıza A/B Testi Yapın

Eğer açılış sayfanızın farklı sürümleri varsa bir A/B testi aracı üzerinden versiyonları karşılaştırabilirsiniz. Bu, hangi tasarımda ilerlemeniz gerektiğinde yardımcı olacak faydalı bir yöntemdir.

Google Analytics’e entegre edilmiş bir A/B testi aracına sahip Google Optimize, aynı sayfanın farklı sürümlerini incelemenize olanak verir. Kurulumu kolay, ücretsiz ve hızlıdır.

Butonların konumlarını ve renklerini değiştirin veya farklı eylem çağrıları üzerinden dönüşüm gücünüzü ölçümleyin. Yine ziyaretçi kaybı yaşayanlar varsa Google Optimize, Analytics rakamlarını inceleyerek sebepleri bulmanıza yardımcı olabilir.

Landing page oluşturucunuzun A/B testi özelliğine sahip olup olmadığından emin değilseniz ancak WordPress kullanıyorsanız A/B Testing for WordPress gibi ücretsiz bir eklenti üzerinden ilerleyebilirsiniz.

Umarım landing page nedir makalemiz aklınızdaki soruları bir nebze de olsa gidermiştir. Bir sorunuz varsa yorum bırakmaktan ve bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyin. Şimdiden iyi şanslar!

Landing Page Sözlüğü

 • Landing page: Yakalama sayfası, varış sayfası, hedef sayfa yahut iniş sayfası olarak karşımıza çıkan kavram.
 • Single-page: Landing sayfaları ile ilişkilendirilen tek sayfalar. Yaprak sayfa kavramına da rastlarız.
 • Landing sayfasında eylem: Form doldurabilir, kaydolabilir, telefon bağlantısına tıklayabilir yahut WhatsApp linki üzerinden iletişime geçilebilir. Anlık sohbet veya Skype da tercih edilebilecek tetikleyicilerden.
 • Landing sayfası oluşturmak: Wix, WordPress veya Joomla gibi CMS arayüzleri üzerinden ücretsiz olarak oluşturmayı ifade edebiliriz.
 • Lead generation: Form oluşturma form toplama kavramı.
 • Lead generation landing pages: Müşteri oluşturma sayfaları.
 • Landing page söylemleri: Şimdi başvur, şimdi kayıt ol, hemen gönder gibi bağlantılar.
 • Click-through landing pages: E-ticaret yapılarında karşımıza çıkan satışa odaklı sayfalardır. Genellikle harekete geçirici; ön ödeme, satın alma, etkinlik (webinar kaydı), indirme, kiralama yahut rezervasyon ifadelerini (hemen yer ayırt, şimdi indir, hemen satın al) içerir. Ayrıca, N11, Hepsiburada gibi pazar yerlerindeki tematik sayfalar ve marka detay sayfaları da ürün sayfaları ile birlikte bu yapılara örnek verilebilir.
 • Conversion-centered landing page design: Vadedilen hedefe sade, hızlı ve uğraşmadan varmamızı sağlayacak tasarımlar.
 • Landing sayfasında güven verici ögeler: Kullanıcı yorum ve görüşleri, basın bültenleri, etkili rapor ve sertifikalar.
 • Teşekkürler sayfası: Başarılı form doldurma sonrası yönlendirdiğimiz ve ölçümleme sağlaması için oluşturulan sayfa.
 • Dönüşüm takibi ve analizler: Heatmap analizi, link tıklama, Google Ads ve Facebook Pixel gibi dönüşüm kodlarının kurulumu, scroll derinliği ve form gönderimi landing sayfalarının olmazsa olmazlarındandır.

Sonuç

Açılış sayfası hakkında hazırladığımız ve landing page nedir sorusuna odaklandığımız rehberimiz üzerinden istediğiniz tüm bilgilere ulaştığınızı ümit ediyoruz. Artık sıra ziyaretçilerinize hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi tanıtıp dönüşüm alabileceğiniz mükemmel landing sayfaları yaratmaya geldi. Profesyonel landing sayfası desteğine ihtiyacınız olursa DMM TURKEY müşteri hizmetlerine başvurmaktan çekinmeyin!

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına geri bildirimleriniz bizim için çok önemli! Dijital pazarlama tutkunları için özel olarak hazırladığımız yazımızı ve DMM Turkey’i yorumlamanız bizleri motive edecek.

Yorum Yap