Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?
Sosyal Medya

Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram fotoğraf indirmek için pek de doğru bir mecra değil. Ne yazık ki popüler paylaşım ağı Instagram, en sevdiğimiz imajları nasıl indirip kaydedeceğimiz konusunda net değil, bilgi kirliliği ise son derece fazla. Bazı kullanıcılar Instagram’daki bir profil fotoğrafını ya da herhangi bir görseli kaydetmenin zor olduğunu zira Instagram’ın “kopyalama” alışkanlığı edinmenizi istemediğini savunuyor. Buna karşın, instagram fotoğraf indirme sitelerinin sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır

Yukarıda paylaştığımız web siteleri üzerinden ücretsiz olarak fotoğraf indirmeniz mümkündür. Bilgisayardan instagram fotoğraf indirmek için ise “High Resolution Downloader for Instagram” eklentisini kullanmanızı tavsiye ediyorum. Söz konusu eklentiyle, Instagram’da yer alan fotoğrafının veya video içeriğinin yüksek çözünürlüklü kopyalarına kolayca sahip olabilirsiniz. Bilgisayarınıza indirmek istediğiniz videoyu veya resmi tıklamanız sonrasında bağlantı panonuza kopyalanacaktır. Böylelikle kolayca indirip açabilirsiniz.

Profil fotoğrafları ve hikayelere ek olarak; slayt gösterileri, DM’ler IGTV ve özet akışı için çalışır. Bu program size her zaman bir görüntünün veya videonun en yüksek çözünürlüklü versiyonunu verecektir – bu oran genellikle Instagram’ın sunduğundan daha büyüktür.

Görüleceği üzere Instagram fotoğraf indirme işlemi için ek yazılımlar veya araçlar kullanmamız şart. Kullanabileceğimiz yöntemler arasından seçim yapabilir, Android ve iPhone (iOS) için farklı yöntemler deneyebilirsiniz, tabi güvenliği elden bırakmamak da şart.

Yorumlarınız Değerlidir