İletişim Fakültesi Öğrencileri için Faydalı Uygulamalar

Şub 28, 2024 | Gazetecilik

İletişim Fakültesi Öğrencileri için Faydalı Uygulamalar

İletişim fakültesi mezunları veya öğrencileri için faydalı uygulamaların listesi her yıl değişse de en azından başlangıç için incelemeniz gerekenlerin kısa bir listesini paylaşabiliriz:

TouchBlur, akıllı telefonunuzun ekranı üzerinden basit bir dokunuşla bir kişinin yüzünü veya bir markayı bulanıklaştırmaya izin verdiği için kullanışlı bir uygulamadır.

Bazen kaynaklarınız ismini vermek istemeyebilir ya da bazen kendi güvenlikleri için yüzlerini bulanıklaştırmanız ve kimliklerini gizlemeniz gerekebilir. Bu basit resim düzenleme uygulaması, bu sorunlara basit ve mükemmel bir çözüm sunar ve en iyi yanı, bunun saniyeler içinde gerçekleşmesidir!

Resim düzenleme için başka şaşırtıcı bir uygulama Taggly. Medyanıza hızlı bir şekilde adlar, logolar, konumlar, zaman damgaları ve çok daha fazlasını eklemenize olanak tanır. Bu uygulamayı hem resimler hem de videolar için kullanabilirsiniz.

ThingLink ise görsellerinize metin veya video eklemenize olanak sağlar. Web siteniz veya blogunuz için etkileşimli multimedya içeriği oluşturmak ve onları biraz da ‘canlandırmak’ için bu faydalı uygulamayı kullanabilirsiniz.

Günümüzün en iyi video uygulamalarından biri FiLMiC Pro’dur. Temel olarak telefonunuzu 4x yakınlaştırma, odak, pozlama, beyaz dengesi vb. özelliklerle değerli bir HD kameraya dönüştürür.

Aynı zamanda ses göstergeleri ve ses oranı katmanlarına sahiptir. Üst düzey bir kameraya paranız yetmiyorsa veya her zaman yanınızda yoksa bu uygulama iyi bir akıllı telefon için harika bir çözümdür.

FiLMiC Pro ile çekim yaptıktan sonra çekimlerinizi düzenlemeniz gerekir. En iyi video ve ses düzenleme uygulamalarından biri Voddio’dur, Wi-Fi üzerinden gönderme fırsatı da verir.

Bambuser ve Ustream, videoları özel gruplara veya isterseniz tüm dünyaya canlı olarak yayınlamanıza olanak tanır.

Ayrıca diğer kullanıcılar tarafından yapılan videoları da yayınlayabilir ve Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden içerik paylaşabilirsiniz. Muhabir olmak istiyorsanız neden bu uygulamalarla pratik yapmaya başlamıyorsunuz?

Bu arada kariyerine TV’da sunucu olarak devam etmeyi hayal edenler artık PromptWare Plus uygulamasıyla Autocue’dan okuma alıştırması yapma fırsatına sahip.

Komut dosyanızı doğrudan uygulamaya yazabilir veya kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Metnin yazı tipini ve hızını ayarlayabilir ve size en uygun olanı belirlemek için denemeler yapabilirsiniz.

Ses uygulamaları video uygulamaları kadar önemlidir. Şu anda en popüler kayıt uygulamalarından biri iSaidWhat. Sesleri kaydetmenize, kliplerinizi kesmenize, istediğiniz sıraya koymanıza ve sosyal ağlarda veya e-posta yoluyla paylaşmanıza olanak tanır.

Bu uygulama birçok faydalı özelliğe sahiptir; röportajları, podcast’leri, müziği ve istediğiniz diğer sesleri kaydetmek için mükemmeldir. Yine tüm dosyaları Wi-Fi aracılığıyla da içe aktarabilir ve uygulama araçlarıyla düzenleyebilirsiniz.

Gazeteciler için en kullanışlı ses uygulamalarından biri diğeri de şüphesiz TapeACall’dır. Bu uygulama, aramalarınızı kaydetmenize ve e-posta yoluyla paylaşmanıza olanak tanır.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz