İçerik Optimizasyon Aracı Semrush Kazandırıyor

Ara 27, 2023 | SEO

İçerik Optimizasyon Aracı Semrush Kazandırıyor

Dünya genelinde internet ve anahtar kelime analizi araçlarıyla rakipsiz ilk sırada yer alan SEMrush yüksek fiyatına rağmen istikrarını koruyor.

Malumunuz e-ticaret siteleri için anahtar kelimeler son derece önemli ancak bu adımı Google Anahtar Kelime Planlayıcı ile aşmak hem zahmetli ve karmaşık hem de size rakiplerin ne gibi adımlar attığını tam olarak göstermiyor.

Web sitenizin ve rakip sitelerin performansını düzenli olarak takip edebileceğiniz en iyi çevrimiçi araçlardan birisi olan SEMrush evet son derece pahalı gelebilir ancak site sıralamalarını görme, anahtar kelime takibi, rakiplerin SEO adımlarını izleme gibi faydalı özellikleri başta olmak üzere, sitenize daha fazla trafik sağlamak için gereken 40’tan fazla aracı kullanımınıza sunuyor.

Sistemde 20 milyara yakın anahtar kelime bulunurken, arama algoritması 500 milyondan fazla veriyi içeriyor.

  • Adwertising Toolkit ile rakiplerin reklam bütçelerini görebilirsiniz.
  • Rakiplere göre mevcut sıralamanızı verir.
  • Bir sitenin en iyi anahtar kelimelerini bulabilirsiniz.
  • SEO içerik şablonu ile hangi kelimelerle yazmanız gerektiğini söyler.
  • Elbette backlink analizleri sunar.

4 milyon kişinin kullandığı, 14 milyar anahtar kelimenin izlendiği Semrush sadece bir SEO aracı değil tüm dijital pazarlama aksiyonları için takip, analiz, operasyon ve derin raporlama yapılabilen entegre bir araçtır. Ayrıca ücretsiz çevrimiçi eğitimleri de mevcuttur ve eğitimleri tamamlarsanız küçük bir sınav sonrasında online bir sertifika elde edebilirsiniz.

Alternatifleri; MOZ, Ahrefs, Deepcrawl, SE Ranking ve SEO Powesuite’tir. Bir çok paket ve fiyat seçeneği bulunduran Semrush aylık $ 99 ila $ 399 arasında değişen fiyat aralığına sahip.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz