İçerik Oluşturucu Olarak TikTok’ta Para Kazanmak

Nis 23, 2023 | Dijital Dönüşüm

Bir TikTok tutkunu musunuz? Videolarınızdan para kazanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise TikTok videolarınızdan para kazanmak için bu kılavuzu kullanın.

TikTok’un artan popülaritesi sayesinde kısa videolardan para kazanmak artık mümkün. Bunu; canlı yayınlardan para kazanmak ve gelirinizi artırmak için marka fırsatlarını kullanmak gibi birçok yoldan yapabilirsiniz.

Creator Next, izleyicilerinden para kazanmak isteyen TikTok etkileyicileri için özel bir programdır ve ilk yapmanız gereken bu programı araştırmak ve kriterleri karşılıyorsanız katılmak olmalıdır.

İşte katılmak için gereksinimler:

  • Minimum takipçi sayısı (genellikle 1.000) gereklidir ancak bölgeye göre değişebilir,
  • Son 30 gün içinde en az 1.000 video görüntülemesi elde etmelisiniz,
  • En az 18 yaşında olmalısınız (Güney Kore için 19, Japonya için 20),
  • Son 30 gün içinde en az üç TikTok videosu paylaşmalısınız,
  • Kural ve şartlara uyan iyi durumda bir TikTok hesabına sahip olun,
  • Kişisel bir TikTok hesabınız olsun (iş hesabı değil)

Gereksinimleri karşılıyorsanız, kanalınızı geliştirmenize ve TikTok’tan para kazanmanıza yardımcı olacak araçlara erişim elde edeceksiniz: İçerik Üretici Pazarı, İçerik Üretici Fonu, Video Hediyeler, Canlı Hediyeler ve İpuçları. İlk adım, TikTok Creator Next’e başvurmak!

  • TikTok uygulamasını açın ve profil simgesine dokunun.
  • Menü simgesine dokunun.
  • İçerik Oluşturucu Araçları’na dokunun .
  • Creator NEXT alanındaki “Katıl” a dokunun!

TikTok, Yaratıcı Fonu adı verilen büyük bir para koleksiyonundan ödeme yapar. 2020’de fonun yaratıcılara ilk yılında en az 200 milyar dolar ödemesi bekleniyordu. Şimdilerde 1 milyar dolara veya daha fazlasına ulaşacağı tahmin ediliyor.

Ne kadar ödeme alacağınız, yaşadığınız bölgeye, içeriğinizin orijinal olup olmadığına, videolarınızın etkileşim oranına bağlıdır.

Geçiminizi sağlamak için yüz milyonlarca görüntülemeye ihtiyacınız var. Aksi takdirde TikTok mikro gelirden ötesine gitmeyecektir.

TikTok’er Jessica Rose Hood, İçerik Üretici Fonu’ndan bir ayda 937 (Kasım 2022 itibariyle 17 bin TL’nin üzerinde) dolar kazandığını açıklıyor ki bu hafife alınacak bir şey değil. Ve bunu sadece 25.000 takipçi ile başardı.

Ayıcık ve kalp yollama olarak bildiğimiz canlı akış, özellikle CANLI Hediyeler aracılığıyla kanalınızla para kazanmanın bir yoludur. TikTok izleyicileri, canlı yayın sırasında size sanal hediyeler gönderir. Bu hediyeler genellikle eğlenceli animasyonlar ve çıkartmalardır.

Henüz Creator Next programında değilseniz endişelenmeyin. TikTok’ta para kazanmanın başka yolları da var! Biyografi bölümünüzde satış ortağı tekliflerini tanıtabilirsiniz. Bir satış ortaklığında, ücret karşılığında TikTok kanalınızda bir markanın ürün veya hizmetlerini tanıtacaksınız.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına geri bildirimleriniz bizim için çok önemli! TikTok tutkunları için özel olarak hazırladığımız yazımızı ve DMM Turkey’i yorumlamanız bizleri motive edecek.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz