Hootsuite Kullanmanızı Tavsiye Etmiyoruz
Sosyal Medya

Hootsuite Kullanmanızı Tavsiye Etmiyoruz

Hootsuite Kullanmanızı Tavsiye Etmiyoruz

Sosyal medya aracı Hootsuite; tek kullanıcı hakkı ve sadece 10 sosyal profil için aylık 19 € gibi bir giriş bedeliyle karşımıza çıkınca “belki denenebilir” diyerek ilk adımı atmıştık ancak boşuna vakit harcamışız.

Instagram’da ve Facebook’ta Carousel yani döngüsel harekete sahip tekrar edici alanlar oluşturmak, 8-9 görseli peşi sıra paylaşmak ve bunu zamanlamak istediğinizde bunu neredeyse tüm sosyal medya planlayıcılarla yapamadığınızı fark etmek can sıkıcı olabiliyor. Özellikle sağlık ve gayrimenkul sektörü gibi kaliteli imaj ve videoların tetikleyici olabildiği alanlarda “tek” bir görsele izin verildiğini göreceksiniz. Elbette bu durum, jet hızıyla hesabımızı silip uzaklaşmamıza neden oldu.

Bir iki kısa web aramasıyla Hootsuite’in hem çok pahalı hem de eksilerinin fazla olduğunu gördük ve kararımızda yanılmadığımızı anladık. Paylaşacağınız URL’lerde kısa bağlantı kullanmanız isteniyor ki bu konuda da şimdilik bir tercih yapamıyorsunuz. Takım çalışması yapmak isteyen büyük şirketler için planlar çok daha pahalı, arşiv mühim bir detay ancak o konuda da zayıflar. Keza raporlamalar da pahalı. Ayrıntılı analizin fiyatı, rapor başına 50 ile 500 USD arasında değişebiliyor bunu da bir kenara not edin.

Elbette 2020’nin Eylül ayı itibariyle paylaştığım notlar olduğunun altını çizmekte fayda var. Zaman ne gösterir bilinmez ancak sosyal mecra dendiğinde akla ilk gelen Instagram’a yoğunlaşılamamış olması büyük bir eksiklik. Takip etme, takibi bırakma ve cevap verme konusunda hiçbir otomasyona sahip değiller. Bu konuda Loomly daha iyi ancak onlarda da Instagram direkt post mevcut değil.

Hootsuite konusundaki detayları post’ta paylaşmaya devam edeceğim takipte kalalım. Bu arada sosyal medya desteğine ihtiyacınız varsa iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumlarınız Değerlidir