Hızlı Para Kazanmanın 40 Kolay Yolu

Nis 19, 2024 | İnternetten Para Kazanma

Kendi deneyimlerimize göre oluşturduğumuz bu faydalı yazıda, boş zamanlarınızda para kazanmanın en iyi yollarını bulacaksınız. Bu sayfaya yenilerini eklemeye devam edeceğiz, bu yüzden okumaya devam edin ve mümkünse yer imlerine ekleyin.

Çevrimiçi Anketler

Ysense çevrimiçi anketler ile anket başına iki dolara kadar kazanabilirsiniz. Anket doldurarak para kazandıracağını söyleyen çok fazla site var ve değerlendirmeden önce hakkındaki yorumları okuyun derim. Boş zamanlarınızda anket doldurarak ayda 50 dolar kazanabilirsiniz. Eğer aklınıza takılan bir şey varsa ve referans istiyorsanız lütfen e-mail veya iletişim sayfamız üzerinden bana ulaşın ve size ödeme dekontlarını göstereyim.

Kullanmadığın Eşyaları Sat

Özellikle erkeklerin kullanmadığı eski cep telefonları, bilgisayarları kablo ve ıvırzıvırla dolu bir kutusu mutlaka vardır. Tüm bunlara ek olarak; kıyafetler, eski CD’ler, oyun ve filmler, notlar, kitaplar ve akla gelebilecek her türlü fazlalık malzeme de satılabilir. Evimin önüne kurulan pazarda kullanılmış kek kalıbımı dahi sattığımı hatırlıyorum.

Web Sitenizi Kurun ve Para Kazanın

Medyabudur.com üzerinden tanıtım yazıları yayınlıyor, ADS reklamcılığı yapıyor ve zaman zaman cüzi de olsa para kazanıyorum. Kaleminiz varsa neden sizde faydalanmayasınız ki? Bir anne, yeni emekli, ev hanımı veya öğrenci. Hepinizin farklı deneyimleri var ve eminim bir sürü de güzel anısı. Atlamadan belirteyim paylaştığım tüm yollar yüzlerce dolar kazandırabilecek metotlar değildir ve sadece başarılı bir harmanlamayla bu tutarlara ulaşabilirsiniz.

Web Sitelerini ve Uygulamaları İnceleyin

https://usertesting.com/ gibi web siteleri üzerinden özellikle yabancı diliniz varsa para kazanabilirsiniz. Her incelemenin yaklaşık 20 dakika civarında süreceği ve Paypal üzerinden size 10 dolar gönderileceği söylenmekte. Ne yalan söyleyeyim test etmedim ama bir çok yerde karşıma çıkan referanslı bir site. Bir deneyin derim.

Teslimat Sürücüsü veya Şoförü Olun

Tatile çıkmak isteyen veya yeni bir cep telefonu almak isteyen bir üniversite öğrencisisiniz. Neden boş zamanlarınızı değerlendirmeyesiniz ki? Bir teslimat sürücüsü olmak ferah bir ortamda güzel gelir elde etmenize yardımcı olacak eğlenceli bir yoldur. Aklınıza sadece piza dağıtmak geliyorsa ufkunuzu biraz genişletin derim.

Alan Adlarını Alın ve Satın

Domain yani alan adları alıp satarak para kazanabilirsiniz ki bana göre bayatlamayan ve son derece eğlenceli bir iştir. Yaratıcılığınıza güveniyorsanız ve cüzi de bir bütçe ayırabileceksiniz bu işe balıklama girin derim. Fiverr gibi platformlarda “alan adı arıyorum..” ilanlarına da başvurabilir, yaratıcılık noktasında tıkanan kişilere yardımcı olabilirsiniz.

Fiverr’da Mutlaka İlanlarınız Olsun

Öyle bir platform ki hiç bir şey yapamam diyenler dahi köpek gezdirerek veya yaşlı bakımı ile oturduğu yerden para kazanıyor. İsrail merkezli Dünyaca tanınan Fiverr’ın yanı sıra Upwork ve Türkiye’de çok popüler olan Bionluk’a da bir bakın derim.

Gizli Müşteri Olun

Firma size tamamlamanız gereken bazı görevler veriyor ve bitirip raporladığınızda paranızı alıyorsunuz. Bir bankanın müşterilerine olan tavrı, bir araç galerisi için araştırma gibi basit görevleri var. Neredeyse her gün bir iş almanız mümkün.

Eğitimini Sat

Yaşam koçluğu biraz bayatlasa da kendinize güveniyorsanız denenebilecek bir alandır. Bakir alanlarda kabiliyetleriniz varsa dijital platformlar üzerinden pazarlayabilirsiniz. İlk akla gelen ders vermek ama bununla kendinizi sınırlandırmayın. Öne çıkarabilecek bir çok kabiliyetinizin olduğuna eminim.

Bebek Bakıcılığı veya Köpek Gezdirme

Günümüzde tüylü dostlarımızı bebeklerimizden ayırmıyoruz. Köpeklerle aranız iyiyse gezdirebilir, bebek veya yaşlı bakabilirsiniz. Burada güven unsuru oldukça mühim. Portfolyo veya CV gibi sizi daha yakından tanımalarını sağlayacak dosyalar sunarsanız geri dönüşleri artırabilirsiniz. Ben şahsen köpek gezdirmeyi tercih ederdim. Ha bu arada evinizin bir odasını köpekler için motele de çevirebilirsiniz.

Vücudunu Kiraya Ver

O ilk aklınıza gelen şeyi unutun lütfen. Onu kastetmiyorum. İlaç denekliği evet. Yetişmekte olan sanatçılar için modellik de yapabilirsiniz. Bu arada bir uyarı yapmak isterim; “Para için ne kadar çaresiz olursanız olun, rahat olmadığınız hiçbir işi yapmayın!”

Fotoğraflarınızı Satın

ShutterStock veya iStockPhoto’da (elbette diğer alternatiflerle birlikte) fotoğraflarınızı satabilirsiniz. Satmaya değer fotolar çektiğinize inanıyorsanız kesinlikle değerlendirin derim.

Halıları veya Koltukları Yıkayın

Bir koltuk yıkama makineniz olsaydı sizden teklif alırdım zira uzun zamandır koltuklarımı temizletmek istiyorum. Uygun fiyat verip rakiplerinizin arasından sıyrılabileceğinize inanıyorsanız halı da yıkayabilirsiniz. Araç temizliğini de bu başlıkla ilişkilendirmek mümkündür.

AirBnB’de Boş bir Oda Kiralayın

AirBnB, boş bir oda kiralamak için harika bir platformdur. Güzel bir semtte veya tatil bölgesinde yaşıyorsanız evinizin bir kısmını değerlendirebilirsiniz.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz