Haber Sitesi Kurmanın İncelikleri Nelerdir?

Mar 15, 2024 | Gazetecilik

Öncelikle akılda kalıcı bir alan adı bularak ilk adımı atmalısınız! Aceleci olmayın ve süreci zamana yayın! COM uzantılı bir alan adı olmasına dikkat edin ve istişare ederek yakınlarınızın görüşlerini alın. Akılda kalıcı bir alan adı bulmak “markalaşma” adına oldukça önemlidir.

Yüksek trafik aldığınızda hazır scriptler sorun yaratabilir. WordPress ile ilerleyecekseniz IT bakımından güçlü bir desteğiniz olsun zira anında aksiyon almanız gereken olumsuz senaryolar yaşayabilirsiniz. İyi ve kaliteli bir tema ile ilerler ve referanslarını incelerseniz ziyaretçilerinizin yeniden gelme olasılığını arttırırsınız.

Ürettiğiniz haberlerin ve özgün içeriklerin başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak ve sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilmek için arama motoru optimizasyonu göz ardı etmemek gerekir.

Haber sitesinin başarısı, elbette sadece akılda kalıcı bir alan adına ve sorunsuz arayüze bağlı değil, ekip de önemli!

Yatırım bakımından bir sıkıntınız yoksa “her kategoriye bir editör” yol haritası ile ilerleyebilirsiniz ki olması gereken budur. Çalışacağınız kişilerin geçmişini inceleyin, detaycı olun ve çok fazla sirkülasyon içindeyse nedenini sorgulayın! Ajanslardan haberleri alıp sağını solunu değiştirerek ilerleyecekseniz derinlikli bir editörlük bilgisine gerek yoktur!

Beşinci maddemiz “özgünlük” kullanacağınız içerik ve görsellerin özgün olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Dediğim gibi ajans haberlerini değiştirerek kısa ve orta vadede başarıyı yakalayabilmek imkansıza yakındır. Ne kadar fark yaratabileceksiniz? Özgün içerikler üretip röportajlar yaratabilir sektöre yenilikler getirebilir misiniz?

Sondan bir önceki maddemiz “Google NEWS” kaydı ve kaliteli sosyal medya ağı! Google’ın sunduğu Google News, haber sitelerine organik trafik çekebilmenin için en mühim platformdur. Özgün içeriklerle ilerliyor ve başarılı bir KÜNYE’ye sahipseniz Google Haberler’e kayıt olabilirsiniz.

Google reklamları maliyetli de olsa, sosyal medya tanıtımlarına göre daha avantajlıdır. Bir haber sitesinin tasarımı tamamlayıp indekslenmeye başlamasından sonra, arama sonuçlarında ön plana çıkabilmesi için hem sosyal medya reklamlarına, hem de başarılı bir Adwords kurgusuna ihtiyacı vardır.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz