Haber Siteleri için Sosyal Medya Çalışmaları

Mar 4, 2024 | Gazetecilik

Haber Siteleri için Sosyal Medya Çalışmaları

Haber sitesi kuran, var olanı devralan veya internet gazeteciliği yapan dostlarımızın sosyal medya ile bütünleşik ilerlemesi şarttır! Günümüzde dijital dünya ile sınırsız bir erişime sahibiz, hal böyle olunca sosyal medya çalışmalarını da es geçmemek gerekiyor.

Şimdilerde Instagram, Twitter ve Linkedin yayılım anlamında öne çıksa da içerik ve görsel anlamında derin bir arşive sahip olmak şart. Popüler ağlar şimdilerde bunlar ancak yenileriyle karşılaşmayacağımızı kim söyleyebilir?

Haber Siteleri için Sosyal Medya Çalışmaları

Sosyal medya çalışmalarında hedeflenen kitleye özel çalışmalar yapmak, anketlerden yararlanmak, gündemi takip edebilmek gerekir. Instagram özelinde story yani hikaye ve videoların ilgi çektiğini söyleyebiliriz. Linkedin ise biraz daha ciddi bir platform. Bu mecrayı iş ilanlarınızı yayınlamak yahut yeni çalışanlar bulmak için kullanabilirsiniz.

Sosyal medyada her haber içeriğini yayınlamak yerine dikkat çekebilecek içeriklere yönelebilirsiniz. Rakip analizi, her yazımızda söylediğimiz gibi “dijital ağlarda da” şart. Eğer küçük veya orta ölçekli bir haber sitesine sahipseniz ve sosyal medyada aktif olmak istiyorsanız CANVA’dan faydalanabilirsiniz. Böylece tasarım bütçeniz cebinizde kalır.

Profesyonel sosyal medya, dijital pazarlama ve SEO desteği için iletişim formumuz ve WhatsApp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz