Blogger Para Kazandırır mı?

Nis 1, 2024 | Blog Yazarlığı

Blogger, Google tarafından sunulan ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir blog (weblog’un kısaltılması) hizmetidir. İnternet bağlantısına sahip herkes dakikalar içinde bir blog sitesine sahip olabilir.

Medyabudur.com örneğinde olduğu gibi kendi domain (alan adınızı) adresinizi kullanabileceğiniz gibi ücretsiz haliyle de ilerleyebilirsiniz. Eğer alan adına da para vermek istemiyorum deseydik blog sitemizin adı http://dmmturkey.blogspot.com/ olacaktı.

Blogger’da ücretsiz bir blog açmak için tek ihtiyacınız olan bir Google hesabıdır yani GMAIL e-posta adresinizin olması yeterli olacaktır.

Blog yazarak para kazanmak nedir?

Google Adsense, web sitenizde uygun gördüğünüz alanlara (veya otomatik olarak) yerleştirdiğiniz reklamlar sayesinde para kazanmanızı sağlayan popüler bir reklam platformudur. Size verdiği reklamları blogunuza yerleştirdikten sonra para kazanmak için ziyaretçilerinizin bu reklamları görmesi ve tıklaması gerekiyor.

Yazılı içeriklere odaklanacağım diyenlerdenseniz aklınıza gelen her konuda yazabilirsiniz. Üstelik sadece yazmanız da gerekmez. Kaliteli ve özgün bir fotoğraf veya video arşiviniz varsa ve bunu açma niyetindeyseniz bu da bir NİŞ alternatif olabilir.

Kaliteli blog siteleri genellikle okuyucularıyla doğrudan etkileşim doğurabilecek samimi bir üslupla yazar. Buna ek olarak, çoğu blog sitesinin takipçileriyle iletişim sağlayabileceği bir “yorum” bölümü de mevcuttur. Yorumlar bölümü etkileşim kurup kalıcı dostluklar elde etmeye yardımcı olur.

Bir blog; kitleleri bilgilendirip eğitmenize, ürün ve hizmetleriniz tanıtmanıza ve hatta pazarlamanıza yardımcı olabilir. Para kazanma da tam da burada devreye giriyor. Sadece Google ADS reklam gelirlerine bağlı kalamazsınız.

Affiliate yani satış bağlantıları, tanıtım yazıları, paralı bağlantılar, ürün tanıtımları ve bir çok gelir kalemi hacimli blog sitelerinin kalkınmasına yardımcıdır.

Tam zamanlı işlerini bırakan ve sadece yazan çok sayıda blog yazarı mevcuttur. Ofise ve sıkıcı kalabalıklara bağlı kalmamanız bu işin en büyük avantajıdır. Ortalama bir bilgisayar ve yine işinizi görecek bir internet bağlantısı yeterlidir.

Blogları web sitelerinden ayıran en önemli özellik blogların daha sık ​​güncellenmesidir. Medyabudur olarak günde minimum 3 yazı paylaşmaya dikkat ediyoruz ve bu bir çok sitede olmayan bir özellik. Özellikle kurumsal web siteleri çok daha az güncellenir.

Blogger kullanmanın artıları olduğu kadar eksileri de mevcuttur. Google blog sitenizi istediği zaman uçurabilir hatta Blogger hizmetini tamamen iptal edebilir.

Blog ne kadar kazandırır, blog yazısı satmak istiyorum, ücretsiz blogdan para kazanılır mı, blog satmak, hangi blog para kazandırır, blogger com dan para kazanmak, blog yazarak para kazanmak eksi ve para kazandran blog siteleri soru ve başlıklarına yanıtlar bulmaya çalıştık. Umarım beğenir ve yorumlarınızı paylaşırsınız.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz