Blog Yazarları Neden Blogger’ı Tercih Ediyor?

Mar 25, 2024 | Blog Yazarlığı

Blog Yazarları Neden Blogger'ı Tercih Ediyor?

Blogger’ın kişisel blog siteleri için ideal olması, kişiselleştirilebilir ve eğlenceli temaları, kullanım kolaylığı ve elbette ücretsiz oluşu, rakibi WordPress ve diğerleri karşısında açık ara öne çıkmasını sağlıyor. WordPress derken “com” uzantlı ücretsiz “tıkla ve kur” arayüzden bahsediyorum.

Ortalama bir internet bağlantısı ve yine ortalama bir bilgisayar ile ekstra hiç bir ücret ödemeden dakikalar içinde bir blog sitesine sahip olabilirsiniz.

Kalitesini sorgulamadan her gün birçok Google ürünü kullanıyoruz. Google’ın yenilikçilik, kalite ve kullanıcı deneyimi konusundaki tutumları göz önüne alındığında, ürünlerinin segmentte en iyisi olduğunu düşünürüz.

Evet, Blogger ile bir blog sahibi olmak tamamen ücretsizdir. WordPress.org üzerinden ilerlerseniz alan adı ve web barındırma için ekstra bedeller ödemek zorunda olacaksınız.

http://medyabudur.blogspot.com/ tarzı bir alan adı size karmaşık geldiyse, (yerli veya yabancı herhangi bir sağlayıcıdan) kolayca bir domain alarak blogunuza bağlayabilirsiniz. Tek bir hesapla 100 farklı blog oluşturmak da mümkündür. Arayüzü gayet temiz ve basittir. Optimize edilmiştir.

Blogger topluluğu forumlarda oldukça büyük, becerikli ve son derece aktiftir. Sorularınıza dakikalar içinde cevaplar bulabilirsiniz. Google Analytics ve Google Search Console benzeri Google hizmetlerinin ve ürünlerinin çoğu zaten Blogger ile entegre edilmiştir.

WordPress’te bunları eklentilerle ilişkilendirmek zorunda kalacaksınız. Her bir eklenti daha fazla sorgu daha geç açılan web siteleri demektir.

Pahalı hosting planları sahi alan ve bant genişliği sınırlamaları ile birlikte gelir. Bu “sınırsızlık” paylaşımlı hosting’lerle ilerleyeceğiniz düşünüldüğünde hiçbir zaman tam manasıyla sınırsız değildir. Ancak Blogger’da durum böyle değil. Blogunuzda herhangi bir kesinti yaşamadan aynı anda binlerce binlerce ziyaretçiniz olabilir. Bütün bunlar tamamen ÜCRETSİZ’dir!

Blogger, kolayca hacklenebilen ve deşifre edilebilen WordPress’in ve veritabanlarının aksine çok güvenlidir. Böylece, sayısız siber saldırı yaşansa bile “giriş bilgileriniz güvenli olduğu sürece” blogunuzun tamamen güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Blogger uçta uca “kendin yap” yani DIY’dir. Temanızda değişiklikler yapmak veya blogunuza daha fazla işlevsellik ekleyebilmek için kodlarla haşır neşir olarak ellerinizi kirletmeniz gerekebilir. Merak etmeyin yüzlerce öğretici blog ve video sunumu arasından dilediğinizi seçebilir ve temalarınızı güncelleyebilirsiniz. Yedek aldığınız sürece sorun yaşamazsınız.

Blogger’ı kullanıyorsanız SSL maliyetinden de kurtulacaksınız. Blogger, tüm özel alanlar için ÜCRETSİZ SSL sertifikası sunmaya başladı. WordPress kullanıcıları “eğer hizmete dahil değilse” bunun için ödeme yapmak zorundadır.

DMM Turkey’e benzer benzer “anahtar teslim” bir hizmet / blog sitesine sahip olmak ve dakikalar içinde yazmaya başlamak karmaşık geldiyse iletişim formumuz üzerinden bizimle iletişime geçebiliriniz.

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz